Cała Prawda o DOSS Soundbox XL - król umarł

19
wrz 7.
Porównałem sobie dwie sztuki DOSSa. Pierwszy był kupiony ponad 2 lata temu, od razu po wypuszczonej recenzji Olafa, a drugi otrzymałem wczoraj.

Dźwięk wydobywający się z tego samego głośnika całkowicie się różni, to już nie jest ten sam DOSS!!! To jest teraz jakiś subwoofer

Szczerze, to szkoda nawet to komentować, co z tego głośnika zrobili, bo różnica jest wręcz kolosalna na korzyść wersji sprzed 2 lat!!!

Extra głośnik po prostu, zwalili po całości!!!

Shame DOSS, SHAME!

Jak z czystym sumieniem głośnik w wersji V1 poleciłbym każdemu, kto szuka wysokiej jakości dźwięku, to V2 nie poleciłbym nawet najgorszemu wrogowi!

Teraz to jest dudniący subwoofer z wykastrowanymi górnymi rejestrami pasma

Unikać jak ognia! Radzę całkowicie już zapomnieć tego jakże mega udanego z początku głośnika w bardzo przystępnej cenie.

Rozumiem już dlaczego opinie tak się o nim pogorszyły, a ja przecierałem oczy ze zdumienia je czytając, wręcz niedowierzając
Aktualizacje społecznościowe
Oficjalne komunikaty
Najlepsze komentarze
BlaccK_MagiC07/09/2019 13:20

Pomiar telefonem


Dobra, to weź usuń ten wątek, bo ktoś go później w Google znajdzie, a tu tylko opinia jednego lenia, który rzuca opinią jak faktem i nie chce niczego udowadniać.
19 Komentarzy
Zrobisz porównanie dźwięku na YouTube?
BlaccK_MagiC07/09/2019 11:19

Co ty, nie mam sprzętu do tego.


To chociaż zainstaluj sobie apkę np Advanced Spectrum, włącz w niej peak hold, połóż telefon przed głośnikiem i odtwórz fragment muzyki. Potem zrób screena na telefonie i powtórz z drugim głośnikiem I tym samym utworem.

2799610-vTYJM.jpg
Edytowane przez: "Cebularis_incredibili" wrz 7.
Cebularis_incredibili07/09/2019 11:27

To chociaż zainstaluj sobie apkę np Advanced Spectrum, włącz w niej peak ho …To chociaż zainstaluj sobie apkę np Advanced Spectrum, włącz w niej peak hold, połóż telefon przed głośnikiem i odtwórz fragment muzyki. Potem zrób screena na telefonie i powtórz z drugim głośnikiem I tym samym utworem.[Obrazek]


Taki pomiar to wiesz, całkowita fuszerka
Cebularis_incredibili07/09/2019 11:15

Zrobisz porównanie dźwięku na YouTube?


A która wersję DOSSa masz? Stawiam, że V2 jak piszesz, że Flip 3 ma lepszy dźwięk Tym bardziej jak piszesz, że fajny bas i go czuć Ja bym fajnym go nie nazwał, ale dudniącym bez jakości. W V1 masz go mniej, nie dudni i jakość nieporównywalnie lepsza, słychać jego fakturę (w V2 zapomnij o tym), a nie ino boom, boom, boom, samo dudnienie jak w V2. Niebo, a ziemia na korzyść wersji V1
Edytowane przez: "BlaccK_MagiC" wrz 7.
BlaccK_MagiC07/09/2019 11:32

Taki pomiar to wiesz, całkowita fuszerka


Jaka fuszerka? Chcemy sprawdzić, czy istnieje między nimi słyszalna różnica, a nie mierzyć jakość dźwięku i ten test nam to pokaże. Zajmie ci to 5 minut.
Cebularis_incredibili07/09/2019 13:17

Jaka fuszerka? Chcemy sprawdzić, czy istnieje między nimi słyszalna ró …Jaka fuszerka? Chcemy sprawdzić, czy istnieje między nimi słyszalna różnica, a nie mierzyć jakość dźwięku i ten test nam to pokaże. Zajmie ci to 5 minut.


Nie ufam takim pomiarom, a tym bardziej telefonem
Edytowane przez: "BlaccK_MagiC" wrz 9.
BlaccK_MagiC07/09/2019 13:20

Pomiar telefonem


Dobra, to weź usuń ten wątek, bo ktoś go później w Google znajdzie, a tu tylko opinia jednego lenia, który rzuca opinią jak faktem i nie chce niczego udowadniać.
Cebularis_incredibili07/09/2019 13:25

Dobra, to weź usuń ten wątek, bo ktoś go później w Google znajdzie, a tu ty …Dobra, to weź usuń ten wątek, bo ktoś go później w Google znajdzie, a tu tylko opinia jednego lenia, który rzuca opinią jak faktem i nie chce niczego udowadniać.


To nie jest pojedyncza opinia, spotkałem ją już wielokrotnie pod wrzutami z tym głośnikiem, więc chyba coś je rzeczy. Mi tam to pasuje, sam się na niego czailem jakiś czas i odpuściłem
Cebularis_incredibili07/09/2019 13:25

Dobra, to weź usuń ten wątek, bo ktoś go później w Google znajdzie, a tu ty …Dobra, to weź usuń ten wątek, bo ktoś go później w Google znajdzie, a tu tylko opinia jednego lenia, który rzuca opinią jak faktem i nie chce niczego udowadniać.


Wątek jest po to, abyś zdał sobie sprawę jak kijowy głośnik masz, bo dałeś się zrobić na czerno dobrymi opiniami z wersji V1

Widać Ciebie prawda boli
Edytowane przez: "BlaccK_MagiC" wrz 7.
e-Rick07/09/2019 14:07

To nie jest pojedyncza opinia, spotkałem ją już wielokrotnie pod wrzutami z …To nie jest pojedyncza opinia, spotkałem ją już wielokrotnie pod wrzutami z tym głośnikiem, więc chyba coś je rzeczy. Mi tam to pasuje, sam się na niego czailem jakiś czas i odpuściłem


Dobrze, że odpuściłeś, ale żałuj, że nie dorwałeś wersji V1
BlaccK_MagiC07/09/2019 18:01

Dobrze, że odpuściłeś, ale żałuj, że nie dorwałeś wersji V1


Wtedy jeszcze wzmak mi hulal i nie potrzebowalem. Teraz znowu jestem zadowolony z Tribit Xboom.
To teraz pytanie: w jaki głośnik bluetooth celować skoro zakup Dossa jest już nieopłacalny?
roninq607/09/2019 21:45

To teraz pytanie: w jaki głośnik bluetooth celować skoro zakup Dossa jest j …To teraz pytanie: w jaki głośnik bluetooth celować skoro zakup Dossa jest już nieopłacalny?


Dobre pytanie, jest parę alternatyw, ale w takim rozmiarze/cenie DOSSa na promocjach (ok. 200 zł) to nie ma żadnej.
Edytowane przez: "BlaccK_MagiC" wrz 7.
Ehh.. a od dłuższego czasu przymierzałem się do zakupu jakiegoś głośnika w okolicach 200zł. Byłem zdecydowany na Dossa, ale jak widać dobrze, że się wstrzymałem.. Zostaje chyba znacząco obniżyć wymagania i za połowę ceny kupić coś co gra choćby lepiej niż laptopowe głośniki.. typu Tronsmart T6.
roninq607/09/2019 22:02

Ehh.. a od dłuższego czasu przymierzałem się do zakupu jakiegoś głośnika w …Ehh.. a od dłuższego czasu przymierzałem się do zakupu jakiegoś głośnika w okolicach 200zł. Byłem zdecydowany na Dossa, ale jak widać dobrze, że się wstrzymałem.. Zostaje chyba znacząco obniżyć wymagania i za połowę ceny kupić coś co gra choćby lepiej niż laptopowe głośniki.. typu Tronsmart T6.


Za 200 zł głośnik takich rozmiarów to bardzo dobra oferta, ale kiedy już go odpalisz, to na twarzy pojawia się rozczarowanie widząc jego rozmiar. No chyba, ze zależy ci tylko na silnym basie i na "dużym dźwięku" bez wysokich tonów.
Edytowane przez: "BlaccK_MagiC" wrz 7.
BlaccK_MagiC07/09/2019 22:11

Za 200 zł głośnik takich rozmiarów to bardzo dobra oferta, ale kiedy już go …Za 200 zł głośnik takich rozmiarów to bardzo dobra oferta, ale kiedy już go odpalisz, to na twarzy pojawia się rozczarowanie widząc jego rozmiar. No chyba, ze zależy ci tylko na silnym basie i na "dużym dźwięku" bez wysokich tonów.


Rozmiar głośnika nie gra dla mnie roli. Szukam raczej czegoś możliwie najlepiej grającego, głównie do mieszkania / na domową siłownię, co można będzie od czasu do czasu wziąć gdzieś ze sobą. Po recenzjach Dossa byłem bardzo mile zaskoczony, no ale niestety.. najgorzej, że alternatywy brak.
BlaccK_MagiC07/09/2019 17:22

Wątek jest po to, abyś zdał sobie sprawę jak kijowy głośnik masz, bo dałeś …Wątek jest po to, abyś zdał sobie sprawę jak kijowy głośnik masz, bo dałeś się zrobić na czerno dobrymi opiniami z wersji V1 Widać Ciebie prawda boli


Ile jeszcze komentarzy napiszesz i usuniesz, żeby wymyślić idealne przywary... Jak cię to tak bardzo interesuje, to kupiłem głośnik, bo był na dobrej wyprzedaży 183 zł i dalej jest warty swoich pieniędzy, ale na pewno nie tak dobry, jak go niektórzy chwalą.

Jedyne co boli, to spotkanie po raz pierwszy kogoś na Pepper (a nawet poza nim), kto ma (rzekomo) obydwie wersje i okazuje się, że jest zbyt leniwy żeby nam udowodnić tezę którą sam rzucił, a sprawa jest ważna.

A co do opinii innych, widziałem różne oceny tego głośnika, ale nawet na teście na YouTube gdzie słychać było marną górę, ludzie i tak chwalili jego dźwięk, więc może są 2 wersje, a może niektórzy się nim zbyt zachwycają.
Cebularis_incredibili08/09/2019 01:47

Jak cię to tak bardzo interesuje, to kupiłem głośnik, bo był na dobrej wypr …Jak cię to tak bardzo interesuje, to kupiłem głośnik, bo był na dobrej wyprzedaży 183 zł


Teraz kupiłem też w tej samej cenie


Cebularis_incredibili08/09/2019 01:47

dalej jest warty swoich pieniędzy


No w sumie bdb głośnik za niecałe 2 stówki, ale słabo gra jak na ten rozmiar.


Cebularis_incredibili08/09/2019 01:47

na pewno nie tak dobry, jak go niektórzy chwalą.


Pierwsza rewizja jest tak dobrąCebularis_incredibili08/09/2019 01:47

Jedyne co boli, to spotkanie po raz pierwszy kogoś na Pepper (a nawet poza …Jedyne co boli, to spotkanie po raz pierwszy kogoś na Pepper (a nawet poza nim), kto ma (rzekomo) obydwie wersje i okazuje się, że jest zbyt leniwy żeby nam udowodnić tezę którą sam rzucił, a sprawa jest ważna.


Po pierwsze nie muszę nic udowadniać, a na pewno nie tobie.

Po drugie nie ufam w ogóle wykresom, a tym bardziej robionego od mikrofonu telefonu
Muzyki się słucha, a nie czyta z wykresu, kiedy się tego nauczycie?

Nie będę robił czegoś, co jest bezsensu i stratą czasu.


Cebularis_incredibili08/09/2019 01:47

nawet na teście na YouTube gdzie słychać było marną górę, ludzie i tak chwa …nawet na teście na YouTube gdzie słychać było marną górę, ludzie i tak chwalili jego dźwięk,


Pierwszej rewizji nadal brakuje góry, ale jest po prostu przepaść pomiędzy drugą rewizją, w której góra jest tak wycięta jak wielkimi nożycami od rzywopłotu


Cebularis_incredibili08/09/2019 01:47

może są 2 wersje, a może niektórzy się nim zbyt zachwycają.


Wierz w co chcesz, ale opinie (w tym moja) mówią same za siebie.
Edytowane przez: "BlaccK_MagiC" wrz 8.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje