Buty do biegania czy nadają się na co dzień??

19
maj 31. 2020
Hej wszystkim biegaczom i nie tylko. Ostatnio podczas jednej z wstawek rozgorzała dyskusja, że przez użytkowanie butów do biegania (marketówek tj. Nike, Adidas, itp.) na co dzień, można sobie popsuć mocno stawy. Chciałbym potwierdzić lub zaprzeczyć tej teorii, czy rzeczywiście do zwykłego chodzenia nie powinno się używać Downshifterów czy tym podobnych modeli?
Aktualizacje społecznościowe
19 Komentarzy
Że co? Większych głupot nie słyszałem.
Tak możesz spokojnie chodzić, oni tego nie sprawdzają
Grizz31/05/2020 21:21

Tak możesz spokojnie chodzić, oni tego nie sprawdzają


Nie chodzi o to czy sprawdzają, tylko czy nie szkodzi
bartospl31/05/2020 20:36

Że co? Większych głupot nie słyszałem.


Biegasz, jesteś pewien, czy tylko tak się tobie wydaje?
Nie bierz na serio wszystkiego co ktoś napisze w necie.
AdineX231/05/2020 21:13

Nie bierz na serio wszystkiego co ktoś napisze w necie.


Nie biorę, ale nie była to też odosobniona opinia stąd ten temat postanowiłem poruszyć
bzdura. kupiłem kilka lat temu mizuno które mnie obcierają podczas biegania i robią za buty do chodzenia.
wygodne mega. jakby zaprojektowane do spacerów
TomaBa31/05/2020 21:24

Biegasz, jesteś pewien, czy tylko tak się tobie wydaje?


Biegam i jestem pewien. Jak jadę gdzieś na wycieczkę, gdzie wiem że będzie dużo chodzenia to właśnie biorę buty biegowe. W górach też wybieram buty biegowe. Jak można popsuć sobie stawy chodząc w biegowych butach?
bartospl31/05/2020 21:58

Biegam i jestem pewien. Jak jadę gdzieś na wycieczkę, gdzie wiem że będzie …Biegam i jestem pewien. Jak jadę gdzieś na wycieczkę, gdzie wiem że będzie dużo chodzenia to właśnie biorę buty biegowe. W górach też wybieram buty biegowe. Jak można popsuć sobie stawy chodząc w biegowych butach?


Można - czytając durne komentarze (jak ten z początku wątku) w sieci
bartospl31/05/2020 21:58

Biegam i jestem pewien. Jak jadę gdzieś na wycieczkę, gdzie wiem że będzie …Biegam i jestem pewien. Jak jadę gdzieś na wycieczkę, gdzie wiem że będzie dużo chodzenia to właśnie biorę buty biegowe. W górach też wybieram buty biegowe. Jak można popsuć sobie stawy chodząc w biegowych butach?


Dzięki za komentarz
TomaBa31/05/2020 22:01

Dzięki za komentarz


Wszystko zależy od indywidualnej anatomi stopy i zastosowanej pod to wkładki.
Sprawdz typ i dobierz pod to rodzaj wkładki.
Edytowane przez: "stonkaziemniaczana" maj 31.
Też o tym czytałem. Podobno chodzi o to, że:
- buty do biegania są zrobione pod bieżnie
- przy bieganiu zupełnie inaczej układa się stopa
- przy bieganiu nasze stawy dużo mocniej obciążane

Podobno chodząc po twardym asfalcie w miękkich butach nasze stawy się osłabiają.

Ja bym tego tak z góry nie przekreślał bo wyobraźcie sobie chodzenie w Nike Metcon czy Powerlift'ach. Wiem, że bieganie i chodzenie to zbliżone czynności ale jednak to nie to samo.
Może jest tu jakiś ortopeda, który wypowiedział się na ten temat?
Michał_S01/06/2020 20:50

Też o tym czytałem. Podobno chodzi o to, że:- buty do biegania są zrobione …Też o tym czytałem. Podobno chodzi o to, że:- buty do biegania są zrobione pod bieżnie- przy bieganiu zupełnie inaczej układa się stopa- przy bieganiu nasze stawy dużo mocniej obciążanePodobno chodząc po twardym asfalcie w miękkich butach nasze stawy się osłabiają.Ja bym tego tak z góry nie przekreślał bo wyobraźcie sobie chodzenie w Nike Metcon czy Powerlift'ach. Wiem, że bieganie i chodzenie to zbliżone czynności ale jednak to nie to samo.Może jest tu jakiś ortopeda, który wypowiedział się na ten temat?


Dzięki wielkie, na takich odpowiedziach mi zależało zakładając ten wątek. Co z tymi ortopedami?
TomaBa01/06/2020 23:33

Dzięki wielkie, na takich odpowiedziach mi zależało zakładając ten wątek. C …Dzięki wielkie, na takich odpowiedziach mi zależało zakładając ten wątek. Co z tymi ortopedami?jak sie tak obawiasz i masz tracić czas i kasę na ortopedę to kup dedykowane buty do chodzenia.
piłkarze też biegają i chodzą w jednych butach i co najwyżej mają kontuzje po faulach
swerd02/06/2020 00:02

jak sie tak obawiasz i masz tracić czas i kasę na ortopedę to kup de …jak sie tak obawiasz i masz tracić czas i kasę na ortopedę to kup dedykowane buty do chodzenia.piłkarze też biegają i chodzą w jednych butach i co najwyżej mają kontuzje po faulach


Buty dedykowane do chodzenia, jakie konkretnie masz na myśli? Po za tym graniczyło by to mocno wybór.
Co do porównania z piłkarzami, to w życiu żaden piłkarz nie chodzi w korkach po za murawą.
TomaBa02/06/2020 00:20

Buty dedykowane do chodzenia, jakie konkretnie masz na myśli? Po za tym … Buty dedykowane do chodzenia, jakie konkretnie masz na myśli? Po za tym graniczyło by to mocno wybór.Co do porównania z piłkarzami, to w życiu żaden piłkarz nie chodzi w korkach po za murawą.


Przyklad z brzegu. m.reebok.pl/ree…8.5

Mamie kupiłem podobne kilka lat temu i jest zadowolona. Choć to oczywiście indywidualna sprawa.
Mamie też bym może kupił, sam jednak od butów oczekuje oprócz funkcjonalności również dobrego wyglądu, ale dzięki za opinię
Ja kupiłem buty do biegania z decathlonu i używałem je codziennie to strasznie zaczęły śmierdzieć. Po praniu tylko na krótko była poprawa. Sam jestem zaskoczony, bo myślałem, że będzie odwrotnie, że takie buty są przyzwyczajone do większej ilości potu, a tu cóż. Przestałem je nosić, bo po prostu było mi wstyd. Może trochę tłumaczyć fakt, że nie kosztowały przesadnie dużo, ale i tak wymagałem więcej.
Cobakel02/06/2020 05:42

Ja kupiłem buty do biegania z decathlonu i używałem je codziennie to st …Ja kupiłem buty do biegania z decathlonu i używałem je codziennie to strasznie zaczęły śmierdzieć. Po praniu tylko na krótko była poprawa. Sam jestem zaskoczony, bo myślałem, że będzie odwrotnie, że takie buty są przyzwyczajone do większej ilości potu, a tu cóż. Przestałem je nosić, bo po prostu było mi wstyd. Może trochę tłumaczyć fakt, że nie kosztowały przesadnie dużo, ale i tak wymagałem więcej.


Takiego problemu to bym się nie spodziewał
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst