Opublikowano 22 godziny temu

Buty biegowe z karbonową wkładka, czy jest sens kupować dla amatora do biegania/spacerów

Chce kupić porządne buty do biegania i również do dłuższych spacerów. Nie jestem żadnym profesjonalista nie startuje w wyścigach i biegam póki co max 10km. Stąd pytanie czy buty z wkładką karbonową to nie będzie przesada, w sensie czy ona bardziej nie będzie przeszkadzać do takiego "rekreacyjnego użytku". Interesuje mnie model Nike zoom fly
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Wojtek.
  Jak do rekreacji, to uważam, że zrobisz sobie więcej krzywdy niż pożytku z biegania w takich butach. W butach z karbonen biegam na zawodach, a i nie każdych, albo na szybkich treningach, w tempie poniżej 3:40 na kilometr. Jak nie masz jakieś nadwagi, problemów z kolanami, to kup sobie najzwyklejsze buty. Uważam że bieganie w najzwyklejszych butach pomoże w tym, aby noga naturalnie pracowała ze śródstopia a nie z pięty. Swego czasu miałem z tym problem i walczyłem z tym poprzez bieganie na boska po betonie. 🙃 Kilka biegów i się wyleczyłem ze złych nawyków. Moim zdaniem, te wszystkie systemy w bucie powodują u niektórych nieprawidłowy bieg z pięty. Co później się utrwala. Jak już potrafi się stawiać stopę to można przechodzićna lepsze modele aby mieć więcej radości z tempa biegu. W bucie z karbonen, w moim odczuciu, trzeba cały czas biec ze śródstopia, zapominając w ogóle że można lądować i odbijać się z jakiejkolwiek innej części stopy. Czasem mam wrażenie, że to nie bieg, a lot.
 2. Awatar użytkownika Danf
  Do spacerów to zdecydowanie nie. Do biegania pewnie też nie bo biegasz krótkie dystanse i wygląda, że niezbyt szybko. Największą korzyść uzyskuje się przy szybkimi biegu z krótkim czasem kontaktu stopy z podłożem.
  Dodatkowo weź pod uwagę że są droższe i mniej trwałe niż zwykle.
 3. Awatar użytkownika skaj
  Autor
  No i właśnie o to chodziło, już wiem że to dla bardziej profesjonalnego użytku. A co polecicie z nike bez tej wkładki? Budżet mam taki jak na zoom fly 5.
 4. Awatar użytkownika Wojtek.
  W Nike nic nie polecę bo nigdy nie biegałem w ich butach. Ale jak Ci zależy na odpowiednim doborze butów i patrząc na Twój budżet, to są sklepy typowo dla biegaczy, w których profesjonalnie pomogą Ci dobrać odpowiednie buty do Twojej nogi. Będziesz chciał, to będą dobierać spośród butów Nike. Chociaż według mnie, to do początkowego biegania i spacerów wystarczą pierwsze lepsze buty Nike z okazji na pepperze. Jak nie podpasują, to zawsze możesz inny model Nike i w dalszym będziesz w swoim budżecie.
Awatar użytkownika