Bieda NAS - czyli pomysły na dysk sieciowy ze starych HDD

8
lip 17.
Witam wszystkich,

Poszukuję najtańszego sposobu na dysk sieciowy. Mam kilka starych HDD 2.5 cala, leżą i się kurzą. Chciałbym je wykorzystać tak, że po załądowaniu do jakieś obudowy miałbym serwer danych na filmy (fajnie jakby to steramowanie do TV działało) i kopie zapasowe.

Jakie pomysły żeby to zrobić możliwie najtaniej?
Aktualizacje społecznościowe
Różne

Grupy

8 Komentarzy
Bieda pomysł, bieda efekt. Spróbuj jakiś mini router do którego wgrasz gargoyle i przez aktywny hub usb podłączysz dyski w obudowach. Koszt - router 50-70 zł, hub ok. 30 zł, obudowa ok. 30 zł.
mirecki17/07/2019 12:53

Bieda pomysł, bieda efekt. Spróbuj jakiś mini router do którego wgrasz gar …Bieda pomysł, bieda efekt. Spróbuj jakiś mini router do którego wgrasz gargoyle i przez aktywny hub usb podłączysz dyski w obudowach. Koszt - router 50-70 zł, hub ok. 30 zł, obudowa ok. 30 zł.


Obudowa to chyba za sztukę, a ile dysków tyle obudów Na tanich routerach chyba też nie zawsze da się wgrać Gargoyle. Kiedyś czytałem czy na mojego starego tp-linka by się dało i niestety miał za mało pamięci żeby to ogarnąć, więc też trzeba poczytać.
W domu mam biedaNAS opartego na BananaPi M1, OpenMediaVault i pojedynczym dysku 750 GB. Wydajnościowo nie szaleje, bo uzyskuje transfery rzędu 300 mb/s, ale jako archiwum daje radę. Mam na nim uruchomione JDownloader, rTorrent, Irrsi, MPD, Emby i inne. Streamowanie do TV działa, tylko trzeba wrzucać media w formacie obsługiwanym przez TV, bo miniserwer jest za słaby na transkodowanie medi.

Wszystko poza BananaPi już posiadałem, więc za serwer zapłaciłem tylko 100 zł.
Prosta płyta/pc i freenas, omv lub coś podobnego
Filo30119/07/2019 01:50

Prosta płyta/pc i freenas, omv lub coś podobnego


Ewentualne Xpenology
Nequit17/07/2019 17:52

W domu mam biedaNAS opartego na BananaPi M1, OpenMediaVault i pojedynczym …W domu mam biedaNAS opartego na BananaPi M1, OpenMediaVault i pojedynczym dysku 750 GB. Wydajnościowo nie szaleje, bo uzyskuje transfery rzędu 300 mb/s, ale jako archiwum daje radę. Mam na nim uruchomione JDownloader, rTorrent, Irrsi, MPD, Emby i inne. Streamowanie do TV działa, tylko trzeba wrzucać media w formacie obsługiwanym przez TV, bo miniserwer jest za słaby na transkodowanie medi.Wszystko poza BananaPi już posiadałem, więc za serwer zapłaciłem tylko 100 zł.


Powiedz mi proszę, jak to jest? Mam sieć na paśmie 5 GHz, dysk SSD i kopiowanie lokalne przez wi-fi z tego urządzenia na drugi komputer osiąga max 10 MB/s. Co może być nie tak?
Edytowane przez: "Nie" lip 19.
Nie19/07/2019 22:42

Powiedz mi proszę, jak to jest? Mam sieć na paśmie 5 GHz, dysk SSD i ko …Powiedz mi proszę, jak to jest? Mam sieć na paśmie 5 GHz, dysk SSD i kopiowanie lokalne przez wi-fi z tego urządzenia na drugi komputer osiąga max 10 MB/s. Co może być nie tak?



1) Jest kilka "typów" wifi
2) odległość / zakłócenia sygnału.
3) drugi komputer może mieć "mniejsze" wifi niż ten wysyłający
to tak na szybko w skrócie.
Nie:

Powiedz mi proszę, jak to jest? Mam sieć na paśmie 5 GHz, dysk SSD i kopiowanie lokalne przez wi-fi z tego urządzenia na drugi komputer osiąga max 10 MB/s. Co może być nie tak?

10 MB/s? Coś mi tu pachnie portem Ethernet 100/100.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje