Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Bezpłatne - Festiwal Światła w Łodzi

wrz 21. 2022
Link: piklodz.pl/fes…zi/

Festiwal Światła w Łodzi
to niecodzienna, cykliczna impreza, której głównym celem jest promowanie potencjału kulturalnego i twórczego. Pokazanie w zupełnie inny, niepowtarzalny sposób wartościowych zakątków, przestrzeni oraz budynków miasta nocą.

Light Move Festival to połączenie historycznej tożsamości Łodzi z elementami sztuki wizualnej i multimedialnego przekazu. To ruch i dynamika, światło, projekcja, animacja, sztuka kinetyczna, dźwięk, barwa, rzeźby i instalacje świetlne.Podczas Festiwalu Światła łódzkie ulice, zakamarki, zapomniane dziedzińce i podwórka przeistaczają się w otwarte galerie sztuki. Świadome, artystyczne użycie światła podkreśla indywidualność i atrakcyjność Łodzi oraz sprawia, że staje się ona niepowtarzalnym punktem na mapie Europy.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła łączy elementy Łodzi wielokulturowej, przemysłowej i eklektycznej architektury. Festiwal idealne wpisuje się miejski krajobraz. Układa się w prawdziwą mozaikę: mozaikę kultur, stylów architektonicznych, mozaikę religii, różnorodności krajobrazu, mozaikę światła.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w weekend 23-25 września i tradycyjnie zaczaruje miejskie ulice, parki i place. Na program wydarzenia złożą się trzy segmenty: LMF ART, czyli dobrze znany uczestnikom festiwalu świat trójwymiarowych mappingów, projekcji, instalacji świetlnych i iluminacji, LMF MUSIC – koncerty w świetlnej oprawie oraz LMF EDU – spotkania z mówcami i specjalistami.

Festiwal budzący do życia

Już od dwunastu lat festiwal ożywia i budzi do życia miejskie przestrzenie, zamieniając je w otwarte, zjawiskowe galerie sztuki. W tym roku założenie to przyjmuje jeszcze głębszy wymiar, gdyż tematem przewodnim Light.Move.Festival. jest właśnie PRZEBUDZENIE. Motyw przebudzenia pojawi się w pracach artystów, którzy podejmą próbę odnalezienia punktu zwrotnego prowadzącego do pełniejszej i bardziej twórczej egzystencji.

Nocny spacer po Łodzi

Festiwal skoncentruje swe działania na ulicy Piotrkowskiej, nie zabraknie też terenów zielonych oraz łódzkich zabytków.
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Dyskusje

4 Komentarze