Antena DVB-T

7
wrz 10. 2020
Cześć, posiada ktoś z Was może taką antenę:

allegro.pl/ofe…306

z dedykowanym zasilaczem:

allegro.pl/ofe…909


Jakieś opinie na jej temat? Warto tyle płacić? Antena ma być dla starszej osoby, zawsze były jakieś problemy z odbiorem sygnału.. nadajnik około 40km od domu.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
7 Komentarzy
40km od domu i problem z zasiegiem? To chyba musza byc jakies duze przeszkody po drodze? Przy takiej odleglosci to na zwyklej siatce pociagnie. Jesli o anteny chodzi to nie jest tak, ze im drozsza, wiekszy zasieg tym lepsza. Antene musisz dobrac do odleglosci, profilu terenu. Taka powinna wystarczyć wystarczy + najzwyklejszy zasilacz.
ihaa.pl/pro…box
lub
dipol.com.pl/ant…htm
Jeśli chcesz dobra antenę to kup polska telmor. Kształt radaru i na allegro można kupić komplet taniej niż w sklepach.
Jeśli chcesz taniej to popatrz na ax1000 ale kupując bierz że wzmacniaczem czyli musi być także zasilacz. Inaczej bez.wzmacnuacza będzie słabo.
Możesz spróbować z popularna siatkówka plus mocną płytka. Ona niewiele słabiej odbierała od tych wypasnych anten.
Edytowane przez: "Krzychu127" wrz 10.
Mowca10/09/2020 20:10

40km od domu i problem z zasiegiem? To chyba musza byc jakies duze …40km od domu i problem z zasiegiem? To chyba musza byc jakies duze przeszkody po drodze? Przy takiej odleglosci to na zwyklej siatce pociagnie. Jesli o anteny chodzi to nie jest tak, ze im drozsza, wiekszy zasieg tym lepsza. Antene musisz dobrac do odleglosci, profilu terenu. Taka powinna wystarczyć wystarczy + najzwyklejszy zasilacz.https://ihaa.pl/produkt/antena-kierunkowa-dvb-t-combo-lb2000-liboxlubhttps://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_logarytmiczno_-_periodyczna_log_5-12_-_21-60_dvb-t-t2_vhf-uhf_polaryzacja_h-v_A4015.htm


@Krzychu128 Niestety siatkówki sobie nie radzą, miałem też kierunkowe i były problemy. Obecnie jest telmor IQ ASR LTE (czy jakoś tak) na początku było dobrze i teraz zaczyna się chrzanić. Już nawet kupiłem nowy telewizor babci To wygląda tak jakby coś generowało zakłócenia, albo antena za nisko - około 5 metrów. Na tą co podałem do niej link zwróciłem uwagę, bo podobno sama dopasowuje sobie wzmocnienie i działa na napięciu innym niż te zwykłe.
Edytowane przez: "Victoremque" wrz 10.
Victoremque10/09/2020 20:47

@Krzychu128 Niestety siatkówki sobie nie radzą, miałem też kierunkowe i był …@Krzychu128 Niestety siatkówki sobie nie radzą, miałem też kierunkowe i były problemy. Obecnie jest telmor IQ ASR LTE (czy jakoś tak) na początku było dobrze i teraz zaczyna się chrzanić. Już nawet kupiłem nowy telewizor babci To wygląda tak jakby coś generowało zakłócenia, albo antena za nisko - około 5 metrów. Na tą co podałem do niej link zwróciłem uwagę, bo podobno sama dopasowuje sobie wzmocnienie i działa na napięciu innym niż te zwykłe.


Moim zdaniem nie warto kupować innych bo nie uzyskasz wiele lub nic poza strata kasy. U latem telmor jest dobry. Raczej właśnie bym szukal lepszego sygnału zmieniając miejsce, kierunek czy max podnieść antenę.
U nas podobnie jest i też zmieniałem anteny z siatkówki na ax1000 a teraz jest telmor.
Najsensowniej by było wziąć tani abo w Polsacie i kupić antenę sat za 30zl. Jakość i nie ma problemu z zasięgiem.
Jesli o mnie chodzi to tak jak napisalem. Nie balbym tak dorgiej anteny na 40km. Moze z kablem masz cos nie tak? kup dobrej jakosci przewod i zarob dobrze wtyki. Co do wzmacniacza to on wlasnie nieraz moze pogorszyc sprawe tlumiac sygnal jak nadajnik ma duza moc. Sprobuj moze dolozyc symetryzator. Jestes pewny, ze dobrze ustawiasz antene? Sciagnij apke dvbt finder. bardzo ulatwia ustawienie anteny.
Edytowane przez: "Mowca" wrz 10.
Mowca10/09/2020 21:13

Jesli o mnie chodzi to tak jak napisalem. Nie balbym tak dorgiej anteny na …Jesli o mnie chodzi to tak jak napisalem. Nie balbym tak dorgiej anteny na 40km. Moze z kablem masz cos nie tak? kup dobrej jakosci przewod i zarob dobrze wtyki. Co do wzmacniacza to on wlasnie nieraz moze pogorszyc sprawe tlumiac sygnal jak nadajnik ma duza moc. Sprobuj moze dolozyc symetryzator. Jestes pewny, ze dobrze ustawiasz antene? Sciagnij apke dvbt finder. bardzo ulatwia ustawienie anteny.


Faktycznie może być słabej jakości kabel. Ustawiam tą apką.
Victoremque10/09/2020 22:29

Faktycznie może być słabej jakości kabel. Ustawiam tą apką.


Kabel ważna rzecz. Ale z naziemna są cyrki i ich sygnałem. U nas ta antena jest pewnie ponad 7m a i tak był problem z odbiorem. A dalej ze 300m gościu miał nisko antenę i odbiór idealny.
Chyba, że linia napowietrzna i duży wiatrak dają zakłócenia.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst