sty 19. 2023
Hej,
Orientuje się ktoś czy da się wywalić wszystko co daje możliwość oglądania TV, strojenia kanałów z systemu Android TV? Nie mam telewizji, nie mam zamiaru jej podłączać i zgodnie z literą prawa jeśli urządzenie nie będzie pozwalało na odbiór TV nie podlega abonamentowi. Nie żebym wpuszczał kontrolerów ale tak z ciekawości pytam
Ktoś wie czy da się to wywalić z Sony?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj

19 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Wywal telewizor.
  Avatar
  Autor
  Zabłysnąłeś jak żarówka na Słońcu. Dla ciebie może nie zrozumiałe zachowanie jednak ci wytłumaczę jedną rzecz to że prawo w Polsce jest źle sformułowane powoduje właśnie poszukiwania takich odstępstw. W UK np. płaci się abonament gdy ma się podłączoną antenę i ustawione kanały w TV, nie od odbiornika. Dodatkowo nie mam zamiaru w żaden sposób sponsorować propagandy i prania mózgów.
  Obstawiam, że ty płacisz wszystko co musisz z podniesiona głową i radością w sercu. Albo rodzice, zależy ile masz lat. (Edytowano)
 2. Avatar
  Aplikacje możesz wyłączyć przy pomocy ADB ale...
  Jeśli w specyfikacji urządzenia jest wyraźnie wskazane, że obsługuje odbiór telewizji to myślisz, że wyłączenie aplikacji nagle sprawi, że możesz obejść prawo to się możesz mylić.
  Tak samo np. z krótkofalówkami PMR. Nie może mieć wykręcanej anteny. Myślisz, że jak przykleisz antenę na jakimś mocnym kleju, że nie będzie można jej odkręcić to znalazłeś sposób na obejście prawa? xD
  No nie bo specyfikacja urządzenia wskazuje na coś innego.
 3. Avatar
  Jeśli to android TV, to tak - choćby przy pomocy ADB po TCP/IP
  Jak już wejdziesz do Shella to wywalasz pakiety komendami - wyguguluj sobie jak brzmi komenda
  12502923_1.jpg (Edytowano)
 4. Avatar
  Wejdź w aplikacje i szukaj pakietów z android tv w nazwie. Zacząłbym od android tv core czy jakoś tak. Tylko później z poziomu ADB, bo launcher nie pozwoli tych krytycznych, co najwyżej aktualizacje. Ale wstępnie to poszukaj w sieci za co odpowiedzialny jest konkretny pakiet.

  androidtvnews.com/uni…ps/
 5. Avatar
  A czy TV samo w sobie nie jest urządzeniem do oglądania TV? Moim zdaniem odinstalowanie aplikacji TV nic nie da - a co z gniazdem/gniazdami antenowymi? Albo złączem HDMI, do którego możesz podłączyć dekoder? Je też będziesz chciał wymontować?
  Słusznie kombinujesz, ale jeśli nie chcesz płacić abonamentu, to niestety musiałbyś się pozbyć odbiornika.
  A do tego sprzętu stereo (bo abonament jest RADIOWO-telewizyjny).
  Nie wiem jak podchodzą do laptopów i smartphonów, skoro na nich też można radio i TV obsługiwać (tym bardziej jeśli masz internet w domu).

  No niestety, tak to w Polsce wygląda. Pozostaje nie wpuszczać kontroli i tyle.
  Avatar
  A czy TV samo w sobie nie jest urządzeniem do oglądania TV?
  Zgodnie z ustawą "abonamentową", opłata jest za używanie odbiorników, a domniemaniem używania obarczone są tylko odbiorniki "w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu", polemizowałbym czy sprzęt nie podpięty do anteny lub/i nie posiadający "aplikacji" TV umożliwia natychmiastowy odbiór programu. (Edytowano)
Avatar