Amplituner 5.1 do 1500zl - jakaś promocja?

7
lip 5. 2020
Jest jakaś dobra promocja na amplituner 5.1/7.1 na amazonie, w Polsce? Wszystkie oferty z Pepper są już nieaktualne.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
7 Komentarzy
Bierz co jest i nie marudź Ceny popularnych modeli idą w kosmos, gdyż dostępność jest niemal zerowa przez koronę a to co jest w drodze jest już zaklepane w przedsprzedaży. O promocjach moim zdaniem zapomnij. Sam czekam na x1600h z amazonu za 1600zł (z kuponami) ale transport się opóżnia.
Na ,,już" nie potrzebuję - obecnie mam poczciwego Sonego 5.1 i po optyku daje rade, ale rozglądam się za czymś z HDMI 2.0. Jakieś konkretne modele które obserwować na amazonie w keepa?
Jak masz sprzęt i chcesz go wymieniać na nowszy to koniecznie z earc - zapewni to bardzo długie życie amplitunerowi gdyż nawet jak wejdą nowe standardy to zdekoduje je telewizor (oczywiście o ile będzie potrafił i starczy przepustowości, ale powiedzmy że na 10-20 lat starczy) i poda je dalej. Tyle że akurat tych modeli teraz najbardziej brakuje w magazynach. Na jesieni powinno być lepiej. Poniżej 2kpln może być ciężko i w zasadzie z tych sensownych zostają tylko Denony. I jeśli już to celuj w 5.1.2, atmos teraz strasznie się rozpycha a nie jest tak ciezko rozbudować 5.1 do 5.1.2 nawet w lżejszej formie z height front'ami bez wiercenia w suficie.
Edytowane przez: "_OkiDoki_" lip 5.
Obecnie mam STR-DB830 Sonego, więc leciwy model, który puszcza jedynie sygnał po optyku także DD i LPCM2.0 to jego maksimum. Znajomy ma tanio do oddania Denon AVR-2113 ale to model który ma jedynie HDMI 1.4, także 4k 60hz nie przepuści, a przez złącze ARC idzie to samo co po optyku (wykrywa np. DD+, ale dźwięk jest zniekształcony), ale po podłączeniu do 1080p różnica w dźwięku jest, dodatkowo automatyczna kalibracja a to też pomaga i przez to zacząłem się zastanawiać nad nowocześniejszym ampli i przeglądam oferty. Rynek używek jest ubogi w te z okresu powyżej 2015 roku z obsługą HDCP2.2, a jeśli już coś jest to ceny zaczynają się od ok. 800-1000zl, gdzie na promocji w amazon mozna bylo mieć taki sprzęt nowy.
Micha.Chechowski05/07/2020 16:07

Obecnie mam STR-DB830 Sonego, więc leciwy model, który puszcza jedynie s …Obecnie mam STR-DB830 Sonego, więc leciwy model, który puszcza jedynie sygnał po optyku także DD i LPCM2.0 to jego maksimum. Znajomy ma tanio do oddania Denon AVR-2113 ale to model który ma jedynie HDMI 1.4, także 4k 60hz nie przepuści, a przez złącze ARC idzie to samo co po optyku (wykrywa np. DD+, ale dźwięk jest zniekształcony), ale po podłączeniu do 1080p różnica w dźwięku jest, dodatkowo automatyczna kalibracja a to też pomaga i przez to zacząłem się zastanawiać nad nowocześniejszym ampli i przeglądam oferty. Rynek używek jest ubogi w te z okresu powyżej 2015 roku z obsługą HDCP2.2, a jeśli już coś jest to ceny zaczynają się od ok. 800-1000zl, gdzie na promocji w amazon mozna bylo mieć taki sprzęt nowy.Przy e-arc sygnał tv+audio nie musi już przechodzić przez amplituner. Kolejna zaleta, gdyż nawet 8k wtedy mu nie przeszkodzi. Dziwne jest to co piszesz o zwykłym ARC: możliwe że telewizor nie wykrył iż to urządzenia obsługuje Dolby gdyż jeśli starcza przepustowości przy optyku to powinno też wystarczyć przy starym ARC'u. Tutaj jest dobre porównanie tych 3:

4688475-jXY5G.jpg
W teorii powinien puścić DD+, ale w praktyce nie puszcza bo amplituner nie dostał aktualizacji oprogramowania - sygnał DD+ wchodzi bo widać na LCD amplitunera ale odtwarzany jest zniekształcony - przy podłączeniu bezpośrednio, nie przez ARC, DD+ działa dobrze ale z kolei brak jest 4K
Ktoś coś znalazł ?
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst