Opublikowano 2 dni temu

Amazon.pl vs polskie prawo - jak to w końcu jest?

Witam zwróciłem iphone do Amazon.pl każą czekać do 31 dni. Lecz polskie przepisy nakazują przedsiębiorcy zwrócić piewniądze w ciągu 14 dni.

Co mam zrobić? Czekać ten miesiąc czy można gdzieś to zgłosić. Telefon był wysłana w ramach reklamacji i minęło ponad pół roku, dlatego żadne chargebacki nie wchodzą w grę, bo to się wiąże z blokadą konta.
Aktualizacje społecznościowe

14 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika el_marinar
  To telefon był zwrócony czy to była reklamacja?
 2. Awatar użytkownika adam45648
  Uokik nic nie może zrobić, bo to jest spółka Luksemburska a nie Polska, w Polsce jest tylko jakiś pododdział (nie rozumiem tego do końca). Możesz niestety tylko robić to co Amazon Ci pozwoli. Ich prawnicy na pewno przeanalizowali prawo tak, że są nietykalni skoro tak się rządzą. W innych krajach są już tyle, że ktoś już by ich dojechał i nałożył kary jeśli byłoby to możliwe. (Edytowano)
  Awatar użytkownika jan_karolek
  uokik nigdy nie działa w sprawach indywidualnych
  jak będzie chciał to rozpocznie postępowanie, w najlepszym wypadku nałoży karę ale no dla konkretnego konsumenta to co to zmieni

  i nieprawda, że nie może - może prowadzić postępowanie i nawet już to robi chyba uokik.gov.pl/akt…304 (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika asimply
  Nie jest prawdą, że za chargebacka z automatu jest blokada. Zresztą Amazon też ryzykuje, bo skoro akceptują płatności kartowe to akceptują z automatu regulaminy wystawców kart, a te dopuszczają obciążenia zwrotne.

  Napisz do nich powołując się na przepisy konsumenckie. Ale bardziej bym martwił się nie dlaczego tak długo tylko czy w ogóle do 31 dni. Były przypadki, że ludzie bujali się znacznie dłużej.
  Awatar użytkownika voodoo69
  Chargeback ma ramy czasowe od zgłoszenia ile proces rozpatrywania wniosku może trwać?:) Czy może trwać wieczność?:D Październik zgłoszono ;p Finał miał mieć w grudniu Cisza... W styczniu napisałem co jest do banku ;p To, że od tej daty z grudnia mają jeszcze niby extra 50 dni (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika jakaxem
  uokik?
 5. Awatar użytkownika jan_karolek
  polskie prawo
  masz na myśli chyba prawo Wielkiego Księstwa Luksemburga 17361658-wYzM3.jpg
  Awatar użytkownika voodoo69
  W ODR też nie biorą udziału
 6. Awatar użytkownika quercus
  Silniejszy ma zawsze racje.
Awatar użytkownika