lis 25. 2022
Witam, znalazłem coś na Amazon.es i wybrałem opcję przelew SEPA, nie mam pojęcia jak wykonać ten przelew mam konto walutowe w mbanku - nie mogę dojść do ładu i skłądku gdzie znaleźć dane do przelewu.
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy
Skomentuj

4 Komentarze

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  W polach "BIC" (kod Swift) , "IBAN" oraz "Właściciel rachunku", musisz uzupełnić swoje dane konta walutowego (lub PLN) w mBanku. Jeżeli mówimy o przelewie SEPA to jest on wykonywany w Euro, tak więc jeżeli masz konto walutowe w EUR to po prostu musisz je zasilić odpowiednią kwotą. Jeżeli natomiast podasz dane konta walutowego w innej walucie niż EUR lub dane konta w PLN to nastąpi przewalutowanie - SEPA musi być w Euro.
 2. Avatar
  @Kamiil_Jenot i jak się sytuacja rozwinęła? Znalazłem coś w dobrej cenie na amazon.fr i tam nie ma płatności przez BLIK/P24, a kartę walutową amazon mi notorycznie odrzuca więc zostaje mi tylko polecenie płatności SEPA z konta walutowego.

  Czy tam faktycznie wystarczy wpisać dane swojego rachunku i amazon sam pobierze pieniądze z tego konta?
  Avatar
  Autor
  Odpuściłem, bo nie przechodziło po wpisaniu ibanu i nazwy posiadacza. Założyłem bezpłatną kartę w mBanku do płatności internetowych i nią zapłaciłem.