Opublikowano 13 lipca 2023

Amazon.de problem z płatnością

Witam, mam pewien problem z zamówieniem na amazon.de i może ktoś kiedyś miał podobną sytuację.

Kupiłem produkt (router Wi-Fi) i płaciłem w euro przez Revolut. Zaakceptowałem transakcje w aplikacji i przez około 15 minut nie pobrało pieniędzy. Trochę mnie to zastanowiło, więc otworzyłem ustawienia płatności w zamówieniu na moim koncie amazon. W tym samym momencie pobrało kasę z konta (jakby opóźniona transakcja) oraz zamówienie osiągnęło status Wymagana weryfikacja płatności. Prawdopodobnie przez to, że otworzyłem ustawienia płatności...
W Revolut ta płatność stoi ze statusem "przetwarzanie, jeśli usługodawca nie odbierze środków, zostaną one zwrócone automatycznie do 20 lipca". Chyba pieniądze zamrożone na tydzień.
Dostaje maile i sms'y z amazon, że jeśli nie opłacę zamówienia to zostanie anulowane.
Dzwoniłem na infolinię w okolicach 22, to dostałem odpowiedź, że jest to rzadko spotykany błąd i nie wiadomo co z tym zrobić. Zgłoszenie zostało przekazane do innego działu i mam czekać do 7 dni roboczych.
Na prawdę nie da się przepchnąć mojej wcześniejszej płatności? Muszę czekać tyle dni, aby pieniądze wróciły na moje konto i dopiero wtedy ponownie mogę zamówić ten przedmiot? Spotkał się ktoś z podobną sytuacją?

Z góry dziękuje za opinie.
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

6 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika krzychu78
  Jeżeli router jest cały czas dostępny, anuluj zamówienie i zamów jeszcze raz.
  Załatwianie czegokolwiek z supportem to droga przez mękę i to najczęściej zakończona ścianą.
  Awatar użytkownika ztakisam
  Autor
  Skontaktowałem się jeszcze raz z supportem i dziś był już ktoś ogarnięty. Pierwsza płatność przeszła, ale druga jakby zablokowała zamówienie. Poszło zgłoszenie do działu płatności i mają przetworzyć to zamówienie do 48h.

  Wolałbym nie anulować zamówienia, bo zapłaciłem około 3k zł. Pewnie znów kasa będzie zwracana kilka dni roboczych, a nie chcę płacić drugie tyle nie wiedząc gdzie moje wcześniejsze pieniądze są.