Amazon.de opłata za zamówienie

21
lip 19.
Witam. Ostatnio zamówiłem sobie kindla na Amazonie. Ustawiłem w metodzie płatności rachunek bankowy walutowy. Amazon wysłał już do mnie zamówienie ale nie pobrał kasy. A nigdzie nie widzę jakiś danych do przelewu. Oni sami ściągną kasę czy ja muszę im wysłać? Dzięki wielkie z góry za pomoc
Aktualizacje społecznościowe
Amazon OkazjeAmazon promocjeRóżne
21 Komentarzy
Sami, dziwna sprawa. Mi się nie zdarzyło, jak ostatnio nie miałem kasy na karcie którą mam podpiętą do amazona to po prostu przyszedł mail, ale nic nie wysłali dopóki nie pobrali kasy.
e-Rick19/07/2019 12:06

Sami, dziwna sprawa. Mi się nie zdarzyło, jak ostatnio nie miałem kasy na k …Sami, dziwna sprawa. Mi się nie zdarzyło, jak ostatnio nie miałem kasy na karcie którą mam podpiętą do amazona to po prostu przyszedł mail, ale nic nie wysłali dopóki nie pobrali kasy.


No ja juz mam status przesyłki w drodze a kasy z konta nie pobrało
Jacek_Kecaj19/07/2019 12:16

No ja juz mam status przesyłki w drodze a kasy z konta nie pobrało


No to będziesz miał gifta
e-Rick19/07/2019 12:17

No to będziesz miał gifta


No to elegancko albo sobie jeszcze przypomną że mieli kasę pobrać xD
Jacek_Kecaj19/07/2019 12:20

No to elegancko albo sobie jeszcze przypomną że mieli kasę pobrać xD


Kiedyś miałem case, że kupiłem kamerkę na amazonie, ale sprzedawcą był jak się okazało jakiś majfrend. Miała dojść na 20.12. Po kolejnych dwóch tygodniach napisałem do nich ocb, to odpisali, żeby poczekać jeszcze tydzień. No więc po tygodniu znów napisałem i dostałem refund.
Kamerka przyszła miesiąc po tym refundzie, łącznie szła 2 miesiące
Edytowane przez: "e-Rick" lip 19.
Jacek_Kecaj19/07/2019 12:20

No to elegancko albo sobie jeszcze przypomną że mieli kasę pobrać xD


Wywały przypadki, że wysłali, ale nie pobrali kasy. Jednak przychodziło przedsądowe wezwanie do zapłaty z opłatą manipulacyjną.
e-Rick19/07/2019 12:23

Kiedyś miałem case, że kupiłem kamerkę na amazonie, ale sprzedawcą był jak …Kiedyś miałem case, że kupiłem kamerkę na amazonie, ale sprzedawcą był jak się okazało jakiś majfrend. Miała dojść na 20.12. Po kolejnych dwóch tygodniach napisałem do nich ocb, to odpisali, żeby poczekać jeszcze tydzień. No więc po tygodniu znów napisałem i dostałem refund. Kamerka przyszła miesiąc po tym refundzie, łącznie szła 2 miesiące


Zdarzają się takie złote strzały czasami ja też nie raz tak miałem że zamawiałem coś z Chin,po 2 miesiącach pisałem że nie dotarło, dostawałem kasę spowrotem a po kilku dniach ta rzecz dochodziła
pwil19/07/2019 12:25

Wywały przypadki, że wysłali, ale nie pobrali kasy. Jednak przychodziło prz …Wywały przypadki, że wysłali, ale nie pobrali kasy. Jednak przychodziło przedsądowe wezwanie do zapłaty z opłatą manipulacyjną.


No to już ciekawie nie zabrzmiało :/
pwil19/07/2019 12:25

Wywały przypadki, że wysłali, ale nie pobrali kasy. Jednak przychodziło prz …Wywały przypadki, że wysłali, ale nie pobrali kasy. Jednak przychodziło przedsądowe wezwanie do zapłaty z opłatą manipulacyjną.


Bez wcześniejszego jakiegokolwiek kontaktu, czy dopiero po ewidentnej odmowie. Miałeś taki przypadek czy powtarzasz jakieś urban legend?
e-Rick19/07/2019 12:29

Bez wcześniejszego jakiegokolwiek kontaktu, czy dopiero po ewidentnej …Bez wcześniejszego jakiegokolwiek kontaktu, czy dopiero po ewidentnej odmowie. Miałeś taki przypadek czy powtarzasz jakieś urban legend?wykop.pl/wpi…-d/

Tu pierwszy z brzegu przypadek z PL, ale wcześniej na jakimś innym forum była podobna sytuacja opisana przez autora.
pwil19/07/2019 12:43

https://www.wykop.pl/wpis/24557347/dostalem-paczke-z-amazona-platnosc-kontem-paczka-d/Tu pierwszy z brzegu przypadek z PL, ale wcześniej na jakimś innym forum była podobna sytuacja opisana przez autora.


No ale tu typ ewidentnie kombinuje jak nie zapłacić, a maila dostał z supportu, a nie od razu przedsądowe wezwanie do zapłaty. Typowy cebulak.
Edytowane przez: "e-Rick" lip 19.
e-Rick19/07/2019 12:44

No ale tu typ ewidentnie kombinuje jak nie zapłacić, a maila dostał z su …No ale tu typ ewidentnie kombinuje jak nie zapłacić, a maila dostał z supportu, a nie od razu przedsądowe wezwanie do zapłaty. Typowy cebulak.


Z punktu widzenia Amazonu na jedno wychodzi. Oni nie znają intencji klienta. Nie poszła płatność, nie ma środków, a zamówienie poszło i tyle.

Tu kolejny wątek z przykładami:
swiatczytnikow.pl/w-n…ty/

"Dzisiaj dostałem do domu pocztą lotniczą papierowe pisemko z amazon.de z wezwaniem do zapłaty, tym razem po niemiecku i po angielsku. Pismo wysłane dwa dni później od maila więc nie było szans, żeby przelew europejski dotarł w międzyczasie … Grożą w nim dalszymi sankcjami po terminie płatności. Pewnie te 3EUR pokrywa m.in. koszty wysyłki listu
Również dzisiaj dostałem maila o odblokowaniu konta po uregulowaniu płatności.
Lakoniczne „wir haben Ihr Kundenkonto wieder freigeschaltet”.
Pewnie wysyła automat, ale poczułem się jak „dojna krowa” a nie długoletni klient, bo ani słowa na temat przeprosin, wyjaśnienia itd.
Jeszcze jedno: usuniętych kart kredytowych do konta nie przywrócili, trzeba sobie wstukać je ponownie …
Zastanawiam się również dlaczego w ogóle wysyłają towar bez potwierdzonej płatności, przecież z założenia przelew SEPA ma być praktycznie online. Skoro nie da się pobrać to nie wysyłam… nie rozumiem.
Ku przestrodze."
Edytowane przez: "pwil" lip 19.
pwil19/07/2019 12:47

Z punktu widzenia Amazonu na jedno wychodzi. Oni nie znają intencji …Z punktu widzenia Amazonu na jedno wychodzi. Oni nie znają intencji klienta. Nie poszła płatność, nie ma środków, a zamówienie poszło i tyle.Tu kolejny wątek z przykładami:https://swiatczytnikow.pl/w-niemieckim-amazonie-nie-trzeba-juz-placic-karta-sklep-wprowadza-polecenie-zaplaty/


No nie to samo, bo jak dostajesz takiego maila to możesz albo przelać hajs, albo zwrócić towar. Jeśli zatrzymujesz towar i migasz się od wpłaty to cię traktują jak parówę i słusznie Nie żal mi tych januszy z wykopu.
e-Rick19/07/2019 12:49

No nie to samo, bo jak dostajesz takiego maila to możesz albo przelać h …No nie to samo, bo jak dostajesz takiego maila to możesz albo przelać hajs, albo zwrócić towar. Jeśli zatrzymujesz towar i migasz się od wpłaty to cię traktują jak parówę i słusznie Nie żal mi tych januszy z wykopu.


"CO ZAWIERA PRZEDSĄDOWE WEZWANIE
Przepisy nie precyzują, co powinno znaleźć się w przedsądowym wezwaniu do zapłaty. W praktyce najczęstsze elementy takiego pisma to:
– miejscowość i data sporządzenia
– dane Wierzyciela
– dane Dłużnika
– podstawa naliczenia długu
– wysokość długu wraz z odsetkami
– termin zapłaty
– konto do spłaty
– konsekwencje braku spłaty zadłużenia
– możliwość wpisania Dłużnika do biur informacji gospodarczej
– dane osoby, która przygotowała wezwanie
– dane kontaktowe do Wierzyciela."

Czyli to co w liście od Amazona. Otrzymując taką informację (poleconym) nie można się wykręcać, że się o niczym nie wiedziało.
Edytowane przez: "pwil" lip 19.
'' Mieszkam w Niemczech i tak place od dawna na amazonie. Nie pamietam, zeby bylo jakies zapytanie ze strony banku czy wyrazilam zgode na pobieranie platnosci, ale raczej nie. Z automatu pobierana jest kasa z konta, czesto szybciej mam zamowiony towar w domu niz pobrane zostana pieniadze z konta. Jesli cos odsylam, to tez kasa wraca na konto bez jakis problemow po dotarciu towaru spowrotem. Znam wiele osob, ktore tak placa i nie slyszalam, zeby to byla jakas niebezpieczna forma platnosci na amazonie. Ciekawe jak to bedzie dzialac w Polsce''
Tutaj jeden z komentarzy wychodzi na to że mogą nawet już po wysłaniu kasę wziąć z konta
Bo to działa tylko w strefie euro. Ściągają po kilku dniach z konta. Powinni zablokować możliwość ustawienia kont w polskich bankach, bo one tak nie działają. Niech kolega podepnie kartę to z niej pobiorą.
CiekawskiGeorge19/07/2019 14:05

Bo to działa tylko w strefie euro. Ściągają po kilku dniach z konta. Pow …Bo to działa tylko w strefie euro. Ściągają po kilku dniach z konta. Powinni zablokować możliwość ustawienia kont w polskich bankach, bo one tak nie działają. Niech kolega podepnie kartę to z niej pobiorą.


Teraz to ja już najwyżej na ponaglajacego maila poczekam i ręcznie wyślę im przelew
@pwil ale ty piszesz o poleceniu zapłaty. W przypadku @Jacek_Kecaj chodzi o obciążenie karty.

Nie masz się co przejmować. Po prostu zabezpiecz na koncie taką kasę, i sobie pobiorą jak sobie przypomną.
Edytowane przez: "vihuxexiso" lip 21.
vihuxexiso21/07/2019 16:22

@pwil ale ty piszesz o poleceniu zapłaty. W przypadku @Jacek_Kecaj chodzi …@pwil ale ty piszesz o poleceniu zapłaty. W przypadku @Jacek_Kecaj chodzi o obciążenie karty.Nie masz się co przejmować. Po prostu zabezpiecz na koncie taką kasę, i sobie pobiorą jak sobie przypomną.


No właśnie wybrałem polecenie zapłaty a nie kartę.
Ja raz tak miałem. Po jakimś czasie obciążyli moje konto. Kasy nie miałem i miałem ujemne saldo (revolut)
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje