Amazon.de - niedostarczenie

13
gru 11. 2018
Witajcie.
Niedawno zrobiłem pierwszy raz zakupy na niemieckim Amazonie. Pierwszy niepokój - paczka idzie "kurierem" Poczty Polskiej ("Ekspres 24" ), a naczytałem się nieprzyjemnych opinii o nich - i faktycznie. Rzecz dość ciężka, myślałem że paczki z Amazon idą normalnymi kurierami i otrzymam ją do drzwi. Tymczasem wczoraj mimo czekania na paczkę termin dostawy przesunięty, za co Amazon przeprasza - no OK. Dziś awizo, napisane żeby się skontaktować w celu drugiego doręczenia, a pod telefonem... bezczelnie mówią, że wczoraj próbowali dostarczyć pierwszy raz, a dzisiaj drugi, więc już kurier nie dostarczy i samemu można odebrać. Żeby było zabawniej (taa…), w trackingu również widnieje tylko jedna, dzisiejsza data próby doręczenia.

Czy w tym przypadku można odzyskać zwrot pieniędzy od Amazon bez odebrania przesyłki? Niby jest opcja "Zwróć przedmiot", a tam jako powód można wybrać "Niedotrzymanie terminu dostawy", ale de facto zwrot to nie jest, skoro nie odebrałem... I przesyłka nie była darmowa (najtańsza kosztowała 5 euro), czy tego nie potrącą? Jakieś inne wyjście bez odbierania?

Ogólnie nie pomyślałbym, że Amazon wysyła Pocztą. Czy najtańsza wysyłka jest zwykle realizowana tym właśnie sposobem, czy ja źle trafiłem? I czy jest jakikolwiek sens składania skargi na kuriera (o ile w ogóle w tej cudownej instytucji istnieje taka możliwość)?

Będę wdzięczny za pomoc .
Aktualizacje społecznościowe
Amazon OkazjeAmazon promocjeRóżne
13 Komentarzy
Ostatnio kupowałem na amazon.de i amazon.fr. Pierwszy "wysłał" DHL a drugi pocztą polską. W pierwszym przypadku amazon.de przesuwał dwukrotnie termin wysyłki i nic nie dotarło. Po tym drugim czasie mogłem ponowić bezkosztowo duplikat przedmiotu i został bez dopłat wysłany przesyłką poczty polskiej, ale ekspresową i towar dotarł za 2 dni. W przypadku amazon.fr, też miałem taki przypadek, że na stronie amazona było napisane, że awizowano (byłem w tym dniu w domu), tyle, że w tym przypadku udałem się na pocztę i paczka rzeczywiście tak była. Niestety okres świąteczny jest dość problematyczny jeśli chodzi o usługi wysyłkowe.
Pozdrawiam
Zadzwoń na niemiecką infolinię Amazona - pracuje tam bardzo dużo Polaków, więc sądzę, że bez problemu się dogadasz po polsku
Pocztą Polską wysyłane są rzeczy z polskiego magazynu.
Jedyne co mnie dziwi to piszesz tu ze sprawą którą od ręki załatwiasz przez BOK Amazona. A my i tak odeślemy Cię do BOKu Amazona.
A macie moze paypala i pomaga on?
Bohyn23 g, 25 min

Pocztą Polską wysyłane są rzeczy z polskiego magazynu.Jedyne co mnie dziwi …Pocztą Polską wysyłane są rzeczy z polskiego magazynu.Jedyne co mnie dziwi to piszesz tu ze sprawą którą od ręki załatwiasz przez BOK Amazona. A my i tak odeślemy Cię do BOKu Amazona.


Chciałem się dowiedzieć, czy nie da się załatwić sprawy jakoś "automatycznie", np. przez przycisk "zwróć", ale widocznie nikt nie próbował.

No i chciałem się podzielić doświadczeniami z tą cudowną usługą, na wypadek gdyby ktoś nieszczęśliwie wpadł na pomysł skorzystania z Ekspres 24 . Plus miałem kilka innych pytań.

OK, zobaczę co powiedzą w Amazonie. Dzięki wszystkim za pomoc.
Mathew_Mou12 g, 18 min

A macie moze paypala i pomaga on?


Mam i pomaga. Gdyby za tą transakcje zapłacił paypalem, to nie miałby żadnych problemów z odzyskaniem kasy - nie twierdzę, że Amazon będzie się wykręcał czy coś. Opisałem moją sytuację w Twoim temacie o PayPal.
Edytowane przez: "Przeeemek" gru 12. 2018
Hej tez tak mialam z AmaZon zakupy z Niemiec przychodziły Dhl co bylo fajnie bo byla opcja przekierowania paczki a z Polski tylko przez Poczte Polska co nie zawsze jest dobre niestety ciekawe czy to zależy z jakiego kraju sa wysyłane paczki szkoda ze nie można wybrać samemu opcji dostawy to chyba jedyny minus tego sklepu. :/
Chodzi mi ze mi bezproblemowo przychodziły paczki towar jak spod igły i z opłata tez bezproblemowo tylko jedyny minus nie można SPR wczesniej kto dostarczy przesylke.
Jakby co to Amazon zachował się świetnie, wystosował e-mail na stronę A4 z przeprosinami, zapewnieniem, że starają się o jak najlepszą dostawę i z tego co pamiętam chyba też z obietnicą, że wyciągną konsekwencje (w to akurat średnio wierzę, choć patrząc na ich świetną obsługę - kto wie). Nawet z ciekawości wpisywałem fragmenty w Google, żeby sprawdzić czy to nie jest formułka z automatu, ale nic nie znalazłem. Niesamowite. Oczywiście pełny zwrot po odesłaniu. Choć trochę w sumie głupio, że niemiecki sklep tak przepraszał za nieuczciwych Polaków.
GalagaX10/03/2020 13:32

Jakby co to Amazon zachował się świetnie, wystosował e-mail na stronę A4 z …Jakby co to Amazon zachował się świetnie, wystosował e-mail na stronę A4 z przeprosinami, zapewnieniem, że starają się o jak najlepszą dostawę i z tego co pamiętam chyba też z obietnicą, że wyciągną konsekwencje (w to akurat średnio wierzę, choć patrząc na ich świetną obsługę - kto wie). Nawet z ciekawości wpisywałem fragmenty w Google, żeby sprawdzić czy to nie jest formułka z automatu, ale nic nie znalazłem. Niesamowite. Oczywiście pełny zwrot po odesłaniu. Choć trochę w sumie głupio, że niemiecki sklep tak przepraszał za nieuczciwych Polaków.


To jest najlepszy sklep w jakim można zrobić zakupy. Dziwi mnie Twoje zachowanie i początkowy lament tutaj. To nie jest ich wina, że kurier leci w hoooya.
Ja tydzień temu z Amazon.de zamówiłem coś i niby wysłali 10 marca pocztą polską, ale nr paczki nic nie znajduje, jakby paczka nie została w ogóle wysłana. Na stronie przedmiotu na amazonie jest napisane, że paczka może być u mnie następnego dnia nawet, a ja czekam już tydzień...
kaziupir16/03/2020 14:28

Ja tydzień temu z Amazon.de zamówiłem coś i niby wysłali 10 marca pocztą po …Ja tydzień temu z Amazon.de zamówiłem coś i niby wysłali 10 marca pocztą polską, ale nr paczki nic nie znajduje, jakby paczka nie została w ogóle wysłana. Na stronie przedmiotu na amazonie jest napisane, że paczka może być u mnie następnego dnia nawet, a ja czekam już tydzień...


To wina poczty, przez wirusa mocno zamulaja.
Michał_S16/03/2020 14:33

To wina poczty, przez wirusa mocno zamulaja.


Status się zmienił na:

Zwrot pieniędzy przyznany
Zwrot pieniędzy będzie widoczny w saldzie pierwotnej metody płatności w ciągu 5–7 dni roboczych.

Chyba jednak nie dostanę... Zmarnowali mój czas i pieniądze.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje