amazon.COM vs amazon.DE różnice w cenach i opłatach/czasie dostawy

4
paź 7. 2019
Witam
Chciałbym kupić RAM Corsair. Mam dwie opcje jedna z amazon.de druga z amazon.com (tańsza w przeliczeniu na PLN.
Dwa linki:

amazon.com/COR…8-2

amazon.de/Cor…1-3


1. Gdzie całkowity koszt będzie tańszy dla przesyłki do Polski?
2. Czy muszę opłacać jakieś dodatkowe opłaty/cła?
3. Z jakich magazynów ida i jak wyglda to czasowo?
Aktualizacje społecznościowe
4 Komentarze
@XmdD8 1- najlepiej przeklikać tu i tu, sprawdzić ceny z przesyłką i różnicami w podatkach - na pewno taniej będzie w DE
2- tak, z USA. Amazon kalkuluje dodatkowe opłaty już przy zamówieniu, pokazuje ich wysokość wraz z dostawą na ostatnim etapie, przed Place Order (dla pamięci z USA to b.
3- z .COM z USA - do 10 dni roboczych trzeba liczyć, optymistycznie to 4-5 dni. z .DE pokazuje że dostawa byłaby na środę, przy zamówieniu dzisiaj (a jakby paczka szła z Wrocławia lub Poznania to może i jutro - tego jednak nie sprawdzisz), a w najgorszym wypadku to także 4-5 dni roboczych, jeśli towar muszą przerzucić z innego europejskiego magazynu.
Edytowane przez: "Kaban" paź 7. 2019
Kaban07/10/2019 18:04

@XmdD8 1- najlepiej przeklikać tu i tu, sprawdzić ceny z przesyłką i róż …@XmdD8 1- najlepiej przeklikać tu i tu, sprawdzić ceny z przesyłką i różnicami w podatkach - na pewno taniej będzie w DE2- tak, z USA. Amazon kalkuluje dodatkowe opłaty już przy zamówieniu, pokazuje ich wysokość wraz z dostawą na ostatnim etapie, przed Place Order (dla pamięci z USA to b.3- z .COM z USA - do 10 dni roboczych trzeba liczyć, optymistycznie to 4-5 dni. z .DE pokazuje że dostawa byłaby na środę, przy zamówieniu dzisiaj (a jakby paczka szła z Wrocławia lub Poznania to może i jutro - tego jednak nie sprawdzisz), a w najgorszym wypadku to także 4-5 dni roboczych, jeśli towar muszą przerzucić z innego europejskiego magazynu.


Dzieki za odpowiedź.
Czy na amazonie można anulować zamówienie jeśli się jeszczenie zapłaciło na etapie przed i po "Place Order"? Nie korzystałem z amazona jeszcze.
Można anulować do momentu wysyłki. Czasowo wygląda to tak, że w tej chwili czekam na przesyłki, które wg amazona miały być u mnie 3.10 i 7.10 (prime itp itd). 3.10 to wiadomo, a na 7.10 o 19.22 bym już nie liczył. Opóźnienia zdarzają się często a i zaginięcia przesyłek czy uszkodzenia bez porównania częściej niż w przypadku kupowania w polskich sklepach czy allegro. Wiadomo, że dostarczanie paczek amazona w Polsce realizowane jest przez polski oddział DHL czy Pocztę Polską, ale z jakiegoś powodu dzieje się tak jak napisałem, nie wiem, z czego to wynika (może przewoźnicy nienawidzą amazona ).
Przynajmniej nie trzeba czekać długo na zwrot pieniędzy, jak paczka zginie. Zamawianie na amazonie jest bezpieczne, ale na to,że dostaniesz przesyłkę na czas albo i w ogóle, to gwarancji nie ma. Z drugiej strony rzeczywiście przesyłka potrafi dojść w jeden dzień z DE (tzn na śledzeniu widać, że szła z DE).
To jest tak, że jak zamawiasz z USA z wliczonymi opłatami celnymi to Amazon wysyła to swoimi przesunięciami międzymagazynowymi do europejskiego magazynu i ten magazyn wysyła już standardowo tak jak byś kupił np. w de.
Jako, że przesyłka jest w 1 dzień na stronie produktu na de to na 99.99% będzie to szło z Sadów koło Poznania.

Z tego co widzę to w USA z import fees wyjdzie Ci więcej niż z de, dodatkowo jeśli masz firmę to w DE bez problemu dostaniesz fakturę o ile masz NIP EU i jeszcze zakup wrzucisz w koszty.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst