Opublikowano 23 stycznia 2024

Amazon - zakupy na firmę nie zarejestrowaną jako podatnik VAT

Cześć, czy udało się komuś z was zrobić zakupy na firmę, która nie jest płatnikiem VAT? W większości platform jest zawsze opcja - "chcę fakturę" co powoduje, że mogę wliczać ją jako koszt prowadzenia działalności. Nie urywam tutaj VAT a tylko podatek dochodowy. Na amazon dodając NIP do mojego konta lecą mi błędy (np. mam za długą nazwę firmy i ich walidacja w formularzu mnie odrzuca ). Z kolei przy skróconej nazwie firmy odrzuca mnie na kolejnym etapie. Zastanawiam się czy problem leży w tym, że nie jestem zarejestrowany jako "VATowiec" czy problem leży gdzieś indziej... Będę wdzięczny za wskazówki!
Aktualizacje społecznościowe

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika remkac96
  Jeżeli nie masz vat eu to nie zweryfikują ci konta. Oni sprawdzają Twój numer nip z rejestrem i na tej podstawie akceptują. Sam nie jestem vatowcem i nie mogę dodać nipu do konta. Nie przeskoczysz tego chyba że wejdziesz w vat (a tego nie chcesz robić ) (Edytowano)
  Awatar użytkownika IndieEvening
  Autor
  Dzięki za odpowiedź, właśnie tak myślałem że ida tylko ścieżka weryfikacji po zarejestrowanych vatowcach a cała reszta jest odrzucana. A udało Ci się zrobić zakupy z fakturą podając dane firmy i NIP gdzieś zaszyte w imieniu i nazwisku bądź adresie? Nie wiem czy taka faktura spełni wymogi do „wrzucenia w koszty” :/
 2. Awatar użytkownika Skipper
  Ciągle nie można robić zakupów na fakturę nie będąc vatowcem?