Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Amazon UK, a nieoczekiwany zwrot kasy

lis 26. 2022 (4 g, 15 min)
Siemka, na ostatniej okazji zakupiłem 3x RN11 na amazon.co.uk za około 1800zł, dziś otrzymałem 300zł zwrotu, wartość zamówienia zmieniła mi się w "moich zamówieniach" na kwotę około 1500zł, a kwoty podzielono po około 505zł/szt.
Co może być powodem takiej sytuacji? Zamówiłem prywatnie, chyba tylko pomyliłem adres rozliczeniowy z adresem wysyłki, w adres rozliczeniowy wpisałem lokalizacje sklepu gdzie mają mi to dostarczyć, bez żadnego NIPu, a adres został domyślny - mojego domu.
Miał to być tylko i wyłącznie zakup prywatny. Nie wiem co mam teraz zrobić?
Aktualizacje społecznościowe
Sklepy: pytania i opinie
Skomentuj

6 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Nic nie masz robić poza opiciem udanego dealu A na poważnie to otrzymałeś zwrot cła po prostu Jak sobie porównasz aktualną wartość zamówienia z tym co miałeś pierwotnie na mailu to powinna to być ta różnica. Mogę się też o dobrą flachę założyć, że dostałeś to w 3 paczkach prawda? Ewentualnie w dwóch 1szt+2szt, choć przy tej wartości przedmiotu raczej 3 paczki były.
  Avatar
  Autor
  Trochę mnie uspokoiłeś. W śledzeniu mam to rozbite na 3 przesyłki. 1 sztuka kosztowała 624zł wraz z wysyłką. Zamówiłem 3 takie sztuki jako JEDNO zamówienie. Suma zamówienia wyniosła 1867zł. Tyle też zapłaciłem Revolutem. Przeszło do realizacji, a dzisiaj dostałem zwrot w postaci ok. 347zł. A w szczegółach zamówienia mam napisane TOTAL: 1517,62 zł. Mam nadzieję, że wszystko będzie okej, nie chce sobie narobić problemów. Tak jak wyżej pisałem, w adresie rozliczeniowym podałem TYLKO adres firmy gdzie chciałem, aby doszła paczka, adres do wysyłki został jako mój dom.
 2. Avatar
  Amazon ma tymczasową promocję że jeśli po zakupie cena zmaleje, to sami zwracają różnicę. Jak kupujesz prywatnie to spoko ale jak na firmę to można narobić sobie problemów jeśli wrzucisz pierwszą fakturę w KUP, a nie zauważysz że zrobili zwrot i wystawili fakturę korygującą.
  Avatar
  Autor
  Kupiłem prywatnie. Nie podałem NIPu. Adres pomyliłem po prostu z danymi wysyłki. Nie wiem co teraz mam zrobić