Amazon - odsprzedaż a gwarancja/rękojmia

gru 7. 2018
Hej

Miałbym pytanie dotyczące Amazona - mianowicie chciałbym zakupić ram 64GB (4x16) jak ponownie pojawi się w dobrej cenie - czy jeśli odsprzedam komuś połowę i ram w padnie po jakimś czasie:

- Jak będzie realizowana ewentualna gwarancja u producenta bądź sprzedawcy lub rękojmia u sprzedawcy-Amazon (osoba, która kupi będzie musiała wysyłać do mnie abym ja na swoje dane odesłał)?
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Skomentuj

7 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  nRx6665 g, 53 min

  Musiałbyś dostarczyć dowód zakupu całości;A następnie umowę odsprzedaży aby …Musiałbyś dostarczyć dowód zakupu całości;A następnie umowę odsprzedaży aby to zrobić na tiptop.Inna sprawa - pamiętajmy, że ramy co do zasady mają wieczystą gwarancję, o ile nie zostały odsprzedane.Natomiast polecam jednak głównie zapytać o to Amazona masz wtedy wszystko czarno na białym.


  Bardzo proszę - tak wygląda odpowiedź od Amazon


  Dzień dobry!  Przedmioty wadliwe, uszkodzone lub nieprawidłowe może reklamować w okresie dwóch lat od daty otrzymania wyłącznie właściciel konta Amazon.de, w którym konkretne zamówienie z danym artykułem zostało złożone.  Tak więc w przypadku reklamacji musiałby Pan porozumieć się z osobą, która zakupiła artykuł w swoim koncie Amazon.de. Nie mógłby Pan reklamować bezpośrednio w Amazon.de ponieważ na fakturze Amazon.de nie widniałoby Pana nazwisko.  Mam nadzieję, że udało mi się pomóc i dziękuję za cierpliwość.
  Avatar
  Czy cos sie zmienilo w temacie rozszerzenia gwarancji przy odsprzedazy?
 2. Avatar
  Musiałbyś dostarczyć dowód zakupu całości;
  A następnie umowę odsprzedaży aby to zrobić na tiptop.

  Inna sprawa - pamiętajmy, że ramy co do zasady mają wieczystą gwarancję, o ile nie zostały odsprzedane.
  Natomiast polecam jednak głównie zapytać o to Amazona masz wtedy wszystko czarno na białym.
 3. Avatar
  No i masz odpowiedz
 4. Avatar
  Tylko, że jeszcze się nie spotkałem z Fv lub paragonem od Amazona.
 5. Avatar
  @suchy262 Do każdego zamówienia wystawiają rachunek. Masz go na koncie, przy tym zamówieniu
 6. Avatar
  Autor
  Czyli reklamacja amazonu odpada po odsprzedaży, podobnie się ma z niektórymi ramami (dożywotnia gwarancja, a odsprzedaż) jak pisał nrx666.

  Pozostaje tylko gwarancja producenta po dokładnym zapoznaniu się z nią i oczywiście posiadając kopię dowodu zakupu z amazona.

  Dziękuję wam za pomoc
Avatar