Amazon - inni sprzedawcy [doświadczenia, porady, zwroty, gwarancje]

1
wrz 12. 2017
Drodzy Pepperowicze!
Potrzebuję porady, a gdzie jej szukać, jak nie tutaj! Nauczyliście mnie zamawiać i zwracać z Amazona, teraz mam głębszą sprawę.

Kolega odezwał się do mnie z prośba o pomoc w zakupie. Otóż wypatrzył sobie coś tam na Amazone DE, ale nie od sprzedawcy Amazon, ale od innego. Amazon jako taki przyzwyczaił nas do wysokiej jakości usług. Jak jest z innymi sprzedawcami na Amazonie? Gwarancje, zwroty? Czy to jest tak łatwe i przyjemne jak z Amazonem, czy bardziej przypomina Allegro, gdzie trzeba się indywidualnie dogadywać ze sprzedawcą?

Druga sprawa to taka, że to, co sobie znalazł jest dostępne tylko jako używane. Ten sprzedawca określa stan, jako idealny. Ale... pewności nigdy nie ma. Zabawka dość droga (jakaś fikuśna elektronika) za kilka tysi.

Będę wdzięczny za porady i dzielenie się swoim doświadczeniem. Może zbuduje się taka baza, bo w sieci jakoś nie trafiłem.
Pozdrawiam cebulowo gorąco!
Aktualizacje społecznościowe
Amazon OkazjeAmazon promocje
1 Komentarz
@JimmyD Wszystko zależy od tego w jakim stopniu sprzedawca współpracuje z Amazonie - obsługę tych "fullfiled" można podciągnąć pod Amazonową, bo nawet ich towar jest w Amazonowych centrach logistycznych. Z doświadczenia wiem, że sprzedawcy na Marketplace, oferujący sprzęt używany nie chcą wysyłać do Polski. Sam wolałby kupić bezpośrednio od Amazonu - nawet drożej. Pełna gwarancja, możliwość zwrotu, a przy sprzedawcach trzecich trzeba doczytać w każdym przypadku.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje