Amazon i Poczta Polska

14
lis 15. 2019
Sprawdzam właśnie zamówienie z amazon. de z opóźnionym dostarczeniem i odkryłem prawidłowość.
Żadne z zamówień złożonych na amazonie na przedmioty z "wysyłką realizowaną przez amazon" i obsługiwanych w Polsce przez PP do mnie nie dotarło. Od września miałem 3 takie zdarzenia. Te wożone przez DHL czy UPS doszły bez problemu. Bez problemu doszły pocztą również te od sprzedawców zewnętrznych (wysłane nierejestrowanymi przesyłkami nawiasem mówiąc). Zaczynam się zastanawiać, czy kiedy zobaczę "Dostarcza Polish Post", to czy nie powinienem się OD RAZU starać o zwrot kasy
Ma ktoś podobne doświadczenia? Można przed zakupem dowiedzieć się, kto będzie mi w PL dostarczał paczkę? Mam wpływ na wybór kuriera?
Aktualizacje społecznościowe
14 Komentarzy
Paczki od Amazonu przeważnie kurier pocztowy przynosi .Przy braku odebrania zostawia w poczcie do której jesteś przypisany.Chyba ,że te większe kurier te mniejsze listonosz.
Ogólnie to wiem, jak działa poczta Mam na myśli sytuację, w której najpierw na śledzeniu na stronie amazona mam info, że jest opóźnienie i razem z przewoźnikiem pracują nad tym, a potem przyznają, że "przesyłka mogła zaginąć" i zwracają pieniądze. Jedyny status na śledzeniu to "Przesyłka została przekazana przewoźnikowi i jest w drodze", numeru przesyłki (który jest polskim numerem paczki) nigdy nie można znaleźć na emonitoringu PP, czyli nigdy nie wchodzi do systemu poczty.
Co do wielkości przesyłek, to niestety nie ma reguły, bo zasilacz do kompa, który nie został dostarczony przez PP na pewno był w większej paczce niż jakieś tam pierdoły, które kiedyś przywiózł mi DHL.
W każdym razie z Twojego komentarza rozumiem, że nie miałeś takich sytuacji z pocztą, żeby regularnie nie dochodziły te przesyłki. Może poczta mnie nie lubi...?
@Pffff kasę oddają bezproblemowo? W którym miejscu widać jakim kurierem będzie dostarczone? Widać przed zakupem?
Poczta polska jest upośledzona.

Kupowałem ostatnio z amazonu wkrętaki wery. Przesyłka nadana poczta polską 05.11; amazon mówi że dostarczenie nastąpi 07.11. Przychodzi 06.11, w śledzeniu z poczty polskiej nic nie widać.
Wieczorem 06.11 puka do mnie sąsiadka (ledwo co ją kojarzę; starsza pani z wyższego piętra) że ma dla paczkę bo kurier zostawił mówiąc że mnie nie ma w domu a jemu nie chce się tego nosić.

Paczkę od niej odebrałem, były to moje wkrętaki.
Paczka pojawiła się w trackingu poczty dopiero 07.11; dopiero 08.11 w trackingu było napisane że dostarczono.

Jednym słowem syf w poczcie polskiej. Równie dobrze babka mogła mi nic nie mówić i zostawić paczkę dla siebie. Pewnie u przewoźnika nic bym nie wskórał bo odebrano. Jeszcze było widać po kartoniku że paczka lekko nie miała.

Moja przesyłka to niby był Pocztex Kurier 48

Jaki masz status w trackingu poczty polskiej/amazonu na te przesyłki których nie dostałeś?
Może kurier/listonosz zostawia u kogoś a ta osoba nic Ci nie mówi?

Nie spotkałem się z opcją wyboru firmy kurierskiej na przesyłki z amazon de
www15/11/2019 21:11

@Pffff kasę oddają bezproblemowo? W którym miejscu widać jakim kurierem będ …@Pffff kasę oddają bezproblemowo? W którym miejscu widać jakim kurierem będzie dostarczone? Widać przed zakupem?


Bezproblemowo. Pewnie oddaliby mi nawet kasę za te rzeczy, które dostałem nierejestrowaną przesyłką. Zagraniczne przesyłki nawet nierejestrowane odbiera się w oddziale poczty, ale nic się nie podpisuje, więc dowodu nie ma, że dostałem. Jednak co innego cebulowanie, a co innego okradanie kogoś.
Widać chyba dopiero po wysłaniu. Nigdy nie zwróciłem na to uwagi wcześniej, ale na 90% pojawia się to w momencie "wysłania".
marcin246815/11/2019 21:27

Może kurier/listonosz zostawia u kogoś a ta osoba nic Ci nie mówi?Nie sp …Może kurier/listonosz zostawia u kogoś a ta osoba nic Ci nie mówi?Nie spotkałem się z opcją wyboru firmy kurierskiej na przesyłki z amazon de


W to wątpię, bo przesyłki innych przewoźników czy nawet poczty nie_z_amazona sąsiedzi mi przekazują bez mojego pytania czy coś było
No właśnie - szkoda. Co prawda nie ma problemu ze zwrotem kasy, ale jak się czasem trafi okazja i to jeszcze z czymś, na co czekam, to zwrot kasy ma dla mnie mniejszą wartość niż zakupiony przedmiot.
Ja do tej pory z amazona miałem rzeczy dostarczone DHL i UPS. Gdyby poczta mi chociaż raz dowiozła, to co miała, to mogłbym wymienić ją jako trzeciego przewoźnika, ale jak dotąd im się nie udało
Wczoraj zamówiłem paczkę na amazonie i będzie dostarczona właśnie przez PP , nie wiem czy się martwić :/
Nie martw się Może tylko mi nie dochodzą.
Tak przy okazji, to pani z amazona w wymianie maili zaproponował mi złożenie podania o "odwołanie usługi transportowej", co (przy pozytywnym jego rozpatrzeniu) miałoby skutkowac tym, że nie wysyłaliby mi pocztą.
Niestety to nie jest jedynie PP. Ja dzisiaj dostałem informację, że „przesyłka mogła zaginąć”, a przewoźnikiem jest DHL. Schemat taki sam, numer przesyłki podany przez Amazon, tracking DHL nie znajduje przesyłki o takim numerze.
Ja z Dpd dziś odebrałem paczkę wysłaną koło 14.11 Fakt ,że nie z Amazonu. A wysyłka z UE 3 grudnia była już w PL Do 10 sobie leżała 10 miała przyjechać zmienili sami datę na 11. Później znowu nic się nie działo ;p W czwartek niby mnie nikt nie zastał . W piątek miała być ponownie dostarczana xd , Nawet nie wyjechała i znowu sami zmieni datę dostawy W końcu wysmarowałem tam maila I dziś dzwonili czy w ciągu godziny nie będę się ruszał z domu No i w końcu mam Heh nie polecam DPD teraz to chyba tam Ukraińcy na piechotę te paczki po UE roznoszą ;/ 30 dni
Ja od czasu rozpoczecia tego tematu mam kolejną paczkę z anazon niedostarczona przez pocztę (juz po zwrocie kasy) i aktualnie, w tej chwili następną opóźnioną, co na pewno skonczy sie identycznie. Poczta polska jest bardzo konsekwentna i po prostu trzyma się tego, że nie bedzie mi dowozic paczek z amazona
Edytowane przez: "Pffff" gru 15. 2019
A byłeś pytać na poczcie co z twoimi paczkami? I nie mówię tu o skargi do pani w okienku tylko wyżej, kierownik lub coś w tym stylu.

Jeśli trafisz promo i poczta polska nie dostarczy to i tak jesteś w plecy przy zwrocie kasy bo okazja się może nie powtorzyć.
marcin246815/12/2019 10:07

A byłeś pytać na poczcie co z twoimi paczkami? I nie mówię tu o skargi do p …A byłeś pytać na poczcie co z twoimi paczkami? I nie mówię tu o skargi do pani w okienku tylko wyżej, kierownik lub coś w tym stylu.Jeśli trafisz promo i poczta polska nie dostarczy to i tak jesteś w plecy przy zwrocie kasy bo okazja się może nie powtorzyć.


No niestety jest to ból z tymi promocjami.
Co do skargi, to o dziwo nie wpadłem na to. Moze przez to, ze przy pierwszym razie uznałem, ze skargi składa nadawca i tak mi zostało. Jednak przy 5 przypadkach to juz jest inna sytuacja. Masz racje.
Ja nie mogę narzekać bo przesyłka dwa dni szła, jedyny problem to to że wysłali mi na maila że paczka będzie we wtorek a przyszła w poniedziałek jednak na szczęście byłem akurat w domu .
Wojtek_Sss15/12/2019 17:03

Ja nie mogę narzekać bo przesyłka dwa dni szła, jedyny problem to to że wys …Ja nie mogę narzekać bo przesyłka dwa dni szła, jedyny problem to to że wysłali mi na maila że paczka będzie we wtorek a przyszła w poniedziałek jednak na szczęście byłem akurat w domu .


Miałem to samo. Na stronce podane, że kurier będzie w środę, a już we wtorek przed południem przyniósł paczkę. Wydaje mi się, że w przypadku paczek zamówionych/wysłanych w weekend wprowadzają je z opóźnieniem do systemu i stąd to zamieszanie.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst