gru 30. 2021
Cześć z racji tego iż w wątkach o FireTV powstał już sajgon założyłem tą dyskusję gdzie możecie się dzielić z innymi peperowiczami swoimi spostrzeżeniami oraz linkami do aplikacji, których próżno szukać w appstore Amazona. Poniżej wrzucam kilka. Wraz z rozwojem dyskusji i publikacją innych apek będę je tu dorzucał

484169_1.jpg
APLIKACJE

 • Aplikacje instalujemy normalnie przez jakiegoś menagera plików lub przez SAI.
 • Powyższe aplikacje działają bez problemu na Fire TV 4K Max. Na innych wersjach nie wiem jak będą działać!

Poradników w necie masa np. tu Sideload APK Apps on Amazon Fire TV lub tuINNE
 • Remapper przycisków pilota REMAP

HBO MAX z Amazon Appstore na Fire TV 4K MAX
1. Musicie zmienić region z PL na USA na amazon.com instrukcja 3 posty niżej.
2. Zrestartować Fire TV
3. Zainstalować apke HBO
4. Zmienić region na PL
5. Zrestartować Fire TV
6. Zalogować się do apki HBO

***Logowanie do aplikacji Vectra TV Smart GO
Jeśli macie problem z zalogowaniem do aplikacji (lub już macie 4 urządzenia aktywne) Vectry wejdźcie na stronę tvsmart.vectra.pl/logowanie w zakładce urządzenia można dodać nowe urządzenie do konta kodem (widoczny przed logowaniem w apce) z aplikacji którą wrzuciłem. Działa tam też nadpisywanie urządzenia. Po podaniu kodu i nazwy apka na fire tv zaloguje się bez problemu. Jeśli komuś nie działa nowsza zamieszczam też starszą wersję (3.0.4) podobno w niektórych przypadkach działa.

!!! Nie możesz zainstalować polskich aplikacji w Amazon Appstore - zmień region. Prawdopodobnie masz ustawiony inny region niż Polski. Zaloguj się na amazon.com i wejdź w poniższe opcje jak na obrazku poniżej. W zakładce Country Settings zmień na Polska.


484169_1.jpg
DNS ADGUARD - BLOKUJE REKLAMY
Wpisujemy z zakładkę Advance przy konfigurowaniu sieci wifi

484169_1.jpg
484169_1.jpg
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Skomentuj

316 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Koledzy mam pytanie odnośnie blokowania reklam Playera na Fire Max. Próbowałem Adguarda, próbowałem Blokadę, ale żadne nie radzą sobie z tym tematem. Apki są aktywowane, a reklamy jak śmigały, tak śmigają po 2,5 minuty przed byle emisją. (Edytowano)
  Avatar
  W ustawieniach wpisz manualnie DNS adguard, czyli 94.140.14.14
  94.140.15.15, po tym brak reklam w playerze.

  Musisz recznie ustawic adres ip i dns. U mnie reklam brak po tym zabiegu (Edytowano)
 2. Avatar
  Streamowanie (castowanie) obrazu z PC na telewizor przez Fire tv 4k max
  tl;dr Jeśli masz komputer z kartą NVidia, to opcja "Wyświetlaj na innym ekranie" nie działa. Ale da się przesłać ekran innym sposobem!
  Krótki poradnik, bo znów trzeba było się doktoryzować, spędziłem nad tym parę ładnych godzin - może komuś się przyda.

  Kupiłem sobie sticka fire tv 4k max, w celu użycia netflixów, hbo-sów, ale też chciałem przesyłać ekran z komputera na telewizor (filmy których nie ma, youtube, itp). Okazało się że "Miracast" nie działa na karcie graficznej nvidia (po prostu nvidia olała przesyłanie ekranu i to wyłączyła. Nie zrobisz przesłania ekranu na windows, bo to leci przez kartę graficzną). Już miałem się rozglądać za innymi stickami, ale znalazłem rozwiązanie

  Jest taka przystawka do TV "nvidia shield" - można do niej wysyłać ekran z komputera z kartą nvidii. Ale nie musimy mieć koniecznie nvidia shielda za ponad tysiąc zł! Na sticku Fire TV też da się pokazać ekran - trzeba zainstalować open-sourcowy klient "moonlight-android" na sticku, a potem wybrać w nim, że chcemy ściągać obraz z komputera.

  Jakość przesyłanego ekranu jest doskonała (filmy są jak złoto), zero lagowania (w końcu to zostało stworzone do przesyłania obrazu gry przez internet - grać w gry też można), dźwięk nawet 7.1. Działa to sto razy lepiej niż "miracast" (próbowałem z innego komputera). No i żadnych bzdur z HDCP czy innymi "zabezpieczeniami" - po prostu przesyłasz zawartość ekranu na telewizor
  Jak ktoś będzie chciał więcej info, to niech szuka instrukcji krok po kroku pod hasłem "github moonlight docs Setup Guide", lub ewentualnie na priv (ale instalacja jest banalnie prosta)

  Na zakończenie strona peppera na pulpicie 4k przesyłana wprost na TV:
  11184041_1.jpg
  Edit: da się hostować ekran tym sposobem nie tylko na kartach nvidii:
  "LizardByte/Sunshine
  Sunshine is a Gamestream host for Moonlight" (Edytowano)
  Avatar
  Dla samego korzystania z biblioteki mediów z PC można jeszcze Plex serwer/apkę zainstalować na PC/Sticku
 3. Avatar
  Mam problem. Nie mogę uruchomić opcji programisty. Taka opcja u mnie nie widnieje. Powinna być w zakładce Mój Fire TV. Jakieś pomysły? (Edytowano)
  Avatar
  Znalazłem rozwiązanie. Trzeba wejść w informacje o urządzaniu i klikać do oporu w Fire TV... Wyświetli się nowa opcja po kliknięciu około 7 do 10 razy.
 4. Avatar
  Lepiej instalować apki z repozytorium np aptoide czy f-droid, bo wtedy dużo łatwiej aktualizować je niż ściągać apk na nowo. Oczywiście tylko dana apka musi byc w danym repozytorium.
 5. Avatar
  Autor
  MasterD2333720/01/2022 11:45

  Zainstalowałem TVP Sport -TVP SPORT 1.0.4 XAPK i nie mam ikonki …Zainstalowałem TVP Sport -TVP SPORT 1.0.4 XAPK i nie mam ikonki aplikacji. Kiedyś gdzieś chyba widziałem jakiś link lub poradę jak to zrobić, ale niestety nie mogę teraz znaleźć. Ktoś zna odpowiedź.


  Tak będzie z większością zainstalowanych aplikacji spoza amazon appstore. Są na to dwa sposoby. Zmodyfikować aplikację lub wygenerować skrót. Przeczytaj ten artykuł wszystko jest krok po kroku jak to zrobić aftvnews.com/sol…vs/
 6. Avatar
  lllgregorylll28/01/2022 09:35

  Hej, pojawiła mi się wczoraj informacja o aktualizacji SMART TUBE NEXT. Z …Hej, pojawiła mi się wczoraj informacja o aktualizacji SMART TUBE NEXT. Zastanawiam się tylko czy nie spowoduje ona jakichś komplikacji w działaniu samej aplikacji. Może ktoś podpowie czy warto aktualizować czy lepiej zostawić obecną wersję?


  Zainstalowałem i na razie dziala (Edytowano)
 7. Avatar
  lllgregorylll28/01/2022 09:35

  Hej, pojawiła mi się wczoraj informacja o aktualizacji SMART TUBE NEXT. Z …Hej, pojawiła mi się wczoraj informacja o aktualizacji SMART TUBE NEXT. Zastanawiam się tylko czy nie spowoduje ona jakichś komplikacji w działaniu samej aplikacji. Może ktoś podpowie czy warto aktualizować czy lepiej zostawić obecną wersję?


  Też zainstalowałem i działa
 8. Avatar
  MasterD2333721/02/2022 10:45

  A nie chodzi Tobie o TVP VOD?Użyj jednej z tych aplikacji aby zainstalować …A nie chodzi Tobie o TVP VOD?Użyj jednej z tych aplikacji aby zainstalować TVP SPORTSplit APKs Installer (SAI)APK Combo Installer


  Nie, jest już TVP Go, na razie tylko na zwykły android.

  @marszyszk mozna zainstalować wersję ze zwyklego androida, ale mija się to z celem, pilotem tego za bardzo nie obsłużysz, trzeba przekęcać apkę bo w poziomie się uklada, same klopoty.
  Lepiej poczekać na wersję ATV. (Edytowano)
 9. Avatar
  mariusz.budrewski08/03/2022 11:23

  Dzięki! Śmiga! A czy z językiem też macie komunikat w ustawieniach tak …Dzięki! Śmiga! A czy z językiem też macie komunikat w ustawieniach taki[Obrazek]


  Mam tak samo. Ale aplikacja działa. Są napisy i ścieżka dźwiękowa po polsku. Sprawdzałem w Matrixie
  9389612-eUX4t.jpg
 10. Avatar
  Boriss22/04/2022 14:23

  CZYSZCZENI DANYCH APLIKACJI …CZYSZCZENI DANYCH APLIKACJI HBOhttps://www.thefastcode.com/pl-pln/article/how-to-clear-cache-on-the-amazon-fire-tv


  Oki, to robiłem ale nie wiem czy przed ostatnią wersja też. Już się zgubiłem bo robiłem kilka prób. Wieczorem spróbuję po kolei też jeszcze zgodnie z tym co podesłałes . W najgorszym wypadku przywrócę sticka do fabrycznych i od nowa. Dzięki za sugestię. (Edytowano)
 11. Avatar
  Polecam zainstalowanie aplikacji Aurora. Można przez nią pobierać apki bezpośrednio z google play store. Zarówno wspomniana Viaplay jak i HBO Max instalowane stąd działają mi bez problemu na firesticku 4k.
 12. Avatar
  bubuu7722/04/2022 15:29

  W jakimś materiale wideo gość o tym wspominał robiłem tak i nie miałem żadn …W jakimś materiale wideo gość o tym wspominał robiłem tak i nie miałem żadnych problemów z apkami.


  To nie jest racjonalne wytlumaczenie. To tylko ugruntowanie kolejnego mitu.
 13. Avatar
  w samej apce się nie da. Firestick ma wbudowane narzędzie diagnostyczne tzw. x- ray - na pilocie wcisnij środkowe kóleczko, Trzymając po sekundzie naciskasz pod kólkiem przycisk w dół i trzymasz oba klawisze przez 10 sekund, zwalniamy klawisze i klikamy na klawisz option (trzy poziome linie, koło domku). Pojawi się sekretne menu, gdzie zaznaczasz 2 górne opcje i masz wzgląd jakie strumienie puszcza ci aplikacka (każda :-) )

  w kodi masz dodatek hbomax, tam w opcjach masz wybor hevc i 4k i dolby vision, po ich zaznaczeniu powinno wykrywac ci strumienie 4k....
 14. Avatar
  Coś te gamonie z Amazonu mają problem wrzucić HBO Maxa do swojego sklepiku... Ciekawe w czym leży problem, że tak długo im to zajmuje.
 15. Avatar
  Patricko04/05/2022 15:31

  Coś te gamonie z Amazonu mają problem wrzucić HBO Maxa do swojego sk …Coś te gamonie z Amazonu mają problem wrzucić HBO Maxa do swojego sklepiku... Ciekawe w czym leży problem, że tak długo im to zajmuje.


  Amazon niestety traktuje nasz rynek jak trzeci świat. W US mają HBO ale i co z tego jak aktualizacją 7.2.7.9 zmasakrowal jakość (brak 4k i hdr). No i ile mamy jeszcze czekać na polską alexę, która zresztą powstala na bazie naszej polskiej Ivony.....
 16. Avatar
  Witam
  Po aktualizacji apki do wersji 52.20.0 zauważyłem, że jej start trwa teraz niemiłosiernie długo (jakieś 30-40s), a poprzednia wersja 52.10.0 startowała bodajże w 5s;
  Ma ktoś z Was również taką sytuację?
 17. Avatar
  pfeffer31/05/2022 09:25

  WitamPo aktualizacji apki do wersji 52.20.0 zauważyłem, że jej start trwa t …WitamPo aktualizacji apki do wersji 52.20.0 zauważyłem, że jej start trwa teraz niemiłosiernie długo (jakieś 30-40s), a poprzednia wersja 52.10.0 startowała bodajże w 5s;Ma ktoś z Was również taką sytuację?


  Coś te firesticki nie takie fajne jak tu je coniektórzy opisują.
  Na normalnym android tv wersja 52.20.0 dziala dobrze, bez niepotrzebnych opóźnień.
 18. Avatar
  pfeffer31/05/2022 09:25

  WitamPo aktualizacji apki do wersji 52.20.0 zauważyłem, że jej start trwa t …WitamPo aktualizacji apki do wersji 52.20.0 zauważyłem, że jej start trwa teraz niemiłosiernie długo (jakieś 30-40s), a poprzednia wersja 52.10.0 startowała bodajże w 5s;Ma ktoś z Was również taką sytuację?


  W dyskusji chłopaki pisali że wrócili do 52.10, ja nie robiłem update
 19. Avatar
  Boriss08/06/2022 11:01

  Czy jest jakas opcja na 4k w hbo max ?


  niestety nie, bo amazon coś spaprał z nowym OS (albo zrobił to celowo bo jakby nie patrzeć hbo to konkurencja dla primevideo). HBO nie może nic zrobić, nawet wtyczka w kodi ma zablokowane mimo że widoczne w menu wyboru strumienie z DV (czarny ekran, idzie dzwięk). Pomóc może nowy OS, ale amazon nigdy nie powie kiedy to nastąpi.
Avatar