Amazon a zakupy na firmę (VAT)

3
cze 24. 2019
Cześć, orientujecie się jak wygląda kwestia zakupów na fakturę VAT (na firmę)?
Kupiłem w ostatniej promocji na amazon.it produkt, który zostanie wysłany dopiero w sierpniu. Dane firmy dodałem już i są zweryfikowane (ale zrobiłem to po zakupie).
Czy na ten zakup będę mógł otrzymać fakturę?
Aktualizacje społecznościowe
Amazon OkazjeAmazon promocjeRóżne
3 Komentarze
@kanabutah Nie, nie otrzymasz faktury. Fakturę otrzymasz tylko na zakupy dokonane już po aktualizacji danych.
Kaban26/06/2019 14:19

@kanabutah Nie, nie otrzymasz faktury. Fakturę otrzymasz tylko na zakupy …@kanabutah Nie, nie otrzymasz faktury. Fakturę otrzymasz tylko na zakupy dokonane już po aktualizacji danych.


Wiesz może jak wygląda sprawa z księgowaniem samej faktury jak nie jestem na VATcie i rozliczam się przez formularz VAT9-M, który dotyczy handlu międzywspolnotowego?
"Czy ktoś miał taki problem z naliczaniem VATu?
Na końcu zamówienia normalnie liczy kwote netto, a z revoluta ściąga brutto (odrzuciło mi transakcje, bo nie miałem środku wystarczających na koncie). Czy jeżeli naliczy mi VAT przy opłacie to jak wygląda później faktura? Czytałem, że jesli z polskiego magazuny leci, to jest naliczany VAT, a jesli z zagranicy to netto. Tylko w przypadku kiedy naliczy mi VAT, a faktura bedzie z NIPem UE, to bedę musiał zapłącić ten VAT podwójnie. "
Edytowane przez: "farmaceuta" lut 3.
farmaceuta03/02/2020 18:16

Wiesz może jak wygląda sprawa z księgowaniem samej faktury jak nie jestem n …Wiesz może jak wygląda sprawa z księgowaniem samej faktury jak nie jestem na VATcie i rozliczam się przez formularz VAT9-M, który dotyczy handlu międzywspolnotowego? "Czy ktoś miał taki problem z naliczaniem VATu? Na końcu zamówienia normalnie liczy kwote netto, a z revoluta ściąga brutto (odrzuciło mi transakcje, bo nie miałem środku wystarczających na koncie). Czy jeżeli naliczy mi VAT przy opłacie to jak wygląda później faktura? Czytałem, że jesli z polskiego magazuny leci, to jest naliczany VAT, a jesli z zagranicy to netto. Tylko w przypadku kiedy naliczy mi VAT, a faktura bedzie z NIPem UE, to bedę musiał zapłącić ten VAT podwójnie. "


Nie, nie wiem jak to wygląda po zmianach sposobu naliczania. Kiedyś to było jasne - faktura z NIPem PL, vat 23% i tyle. Teraz nie wiem jak to wygląda.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst