Opublikowano 2 dni temu

Alternatywy dla iPhone’a 15

Czy jest jakiś aktualny flagowy android na rynku, który kosztuje <3400 zl, ma <6,2” ekran, posiada wsparcie przynajmniej 4-5 lat, baterie, która wytrzyma chociaż dobę, flagowy aparat, flagowy procesor, usługi Google, ładuje się do pełna <1h ? Chciałbym kupić coś z androidem skoro Apple takie złe i niedobre i tylko frajerzy to kupują (jak twierdzi część Internetu) ale flagowe androidy choć i tak zbyt duże patelnie kosztują minimum 4500 zł, a przeważnie okolice 6000 zł. Jedyne zbliżone opcje S24 i pixel 8 spełniają większość kryteriów ale procesory i baterie są marne.
Aktualizacje społecznościowe

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Jaybeast
  Nie ma takiego telefonu. Flagowce mają więcej niz 6,2" i kosztują więcej niz 3400. "Niemal flagowce" czyli np zeszłoroczny Snap 8 Gen2 może kosztować do 3400 ale nadal ciężko znaleźć mały rozmiar i ładowanie poniżej 1h. Moim zdaniem Zenfone 10 jedynie tutaj pasuje, ale technicznie rzecz biorąc nie jest flagowcem.
  Dla jasności, iPhone 15 też nie jest flagowcem, wręcz bardzo daleko mu do flagowca (w androidowym świecie ip15 to byłaby średnio-wysoka półka) a do niego porównujesz . Osobiście mam OP12 a żona IP15 i lubię oba telefony, ale to takie trochę porównywanie przysłowiowych jabłek do pomarańczy. Inny rodzaj telefonu (juz nawet pomijając system), inne zalety, inna idea telefonu.
  Awatar użytkownika samlosco
  Autor
  Zgoda, może faktycznie mnie poniosło ze iPhone 15 to flagowiec. O oneplusie 12 słyszałem same dobre opinie, gdyby tylko był mniejszy byłby idealny. Zenfone 10 jest obiecujący, ale niestety aparat to średnia półka, w najlepszym przypadku.
 2. Awatar użytkownika PeRsEcUtOr
  Będąc wychowanym czy też zamkniętym w bańce zwanej iPhone i wszystko co z tym związane (włącznie z dedykowanymi ściereczkami za 100 zł, bo inne nie wiem chyba rozpuszczają ich super ekrany) to wątpie aby jakikolwiek inny był dobry i nie ważne za jakie pieniądze, bo najpierw trzeba się wyleczyć, a dopiero następnie podejmować ale już racjonalne decyzje

  Tak na marginesie to być może nie uwierzysz ale są sprzęty do 2 tys. które w wielu aspektach są na tym samym poziomie albo i nawet większym niż te przereklamowane marketingowo i cenowo iPhone.

  Sam byłem wieloletnim posiadaczem i z perspektywy czasu powiem tak - na pewno nie wrócę do iPhone, bo po prostu Android jest multi funkcyjny i serio mając iOS tylko się denerwowałem czy jakaś aplikacja będzie działała tak jak należy, a trzeba sobie jasno powiedzieć - wsparcie świata dev w aplikacje, które nie są dedykowane pod iPhone są po prostu marginalne, a polityka firmy względem zewnętrznych podmiotów jest czymś na zasadzie braku zaufania i jakby był to wróg gdy ktoś oferuje aplikację za darmo (Edytowano)
  Awatar użytkownika samlosco
  Autor
  Okej, dzięki za długą wypowiedź, ale nie podpowiedziałeś żadnego sensownego kompaktowego telefonu, a jedynie próbujesz mi wmówić jakiś fanatyzm ze ściereczkami czy bańki. Będąc fanatykiem nie byłoby tematu w ogóle. Od 2011 używałem androida ponad 11 lat i postanowiłem raz na próbę kupić iPhone’a ot co.
 3. Awatar użytkownika Jan_Knaflewski
  S23 S24 Xperia 5 V jeszcze pixel 8 i to tak naprawdę wszystko z android w małym rozmiarem
Awatar użytkownika