Allegro Smart! Week - Wałek czy nie?

24
paź 1. 2019
Witam, zapewne większość z nas poluje na okazje, które publikowane są o konkretnych godzinach na allegro.pl z okazji Smart! Week.

Na jedną z takich okazji też zwróciłem uwagę jakiś czas temu - mianowicie Xiaomi Mi Band 4 za 89 zł, rozpoczynającą się dzisiaj o godzinie 21:00. Okazja może nie była tak atrakcyjna, jak niektóre poprzednie, bądź przyszłe, np. dotyczące konsol. A jednak...

Jakież to było moje zdziwienie (zapewne jak i większości użytkowników), gdy sekundę po godzinie 21:00 nie można było wykonać zakupu. Mało tego. Kilka razy próbowałem ponowić, gdyż wyświetlił się komunikat z błędem, niestety nieskutecznie. Chwilę później odświeżyłem stronę, która chodziła płynnie(serwer w żaden sposób nie odpowiadał z opóźnieniem), a moim oczom ukazał się komunikat, że wszystkie sztuki zostały sprzedane. OK. Zdarza się. Jednak postanowiłem sprawdzić na serwisie allegronauta.pl o której godzinie sprzedane zostały wszystkie sztuki z aukcji i ku mojemu zdziwieniu ... 21:00:41. Do tego czasu wykonałem wszystkie opisane czynności, a nie miałem możliwości kupna.
.
Źródło - allegronauta.pl

Czy komuś z Was udało się dokonać zakupu? Być może dostępnych jest tylko kilka, kilkadziesiąt sztuk, a nie kilkaset, jak to jest głoszone?
@ALLEGRO.PL Chyba ktoś tutaj idzie z promocjami w stronę uwielbianego przez wielu emp... tfu.
Aktualizacje społecznościowe
24 Komentarze
Dajcie filmiki, jak Wy to kupujecie.
Taki mały walktrough.
Edytowane przez: "stonkaziemniaczana" paź 1. 2019
Udało mi się zakupic perfume CK i dzis mi band 4.

Wszystkie zakupy dokonywalem poprzez appke allegro na android.
Dwie minuty przed odswiezalem caly czas okazję. Nagle pojawil się przycisk kup teraz i kliknąłem.. chwile pomielilo i gratulacje wygrałeś.
Przy perfumach bylem w 120 a przy mi band 4 bylem w 70tce.
Wałek, chciałem kupić garnki i w ciągu 10 sec poszło 1000 sztuk z 4 aukcji. Po odświeżeniu równo na 14:00 było już 63/394 sprzedanych.
Gangsta01/10/2019 23:32

Udało mi się zakupic perfume CK i dzis mi band 4.Wszystkie zakupy d …Udało mi się zakupic perfume CK i dzis mi band 4.Wszystkie zakupy dokonywalem poprzez appke allegro na android.Dwie minuty przed odswiezalem caly czas okazję. Nagle pojawil się przycisk kup teraz i kliknąłem.. chwile pomielilo i gratulacje wygrałeś. Przy perfumach bylem w 120 a przy mi band 4 bylem w 70tce.


Dwie minuty przed startem odświeżałeś, a kiedy Ci sie pojawił przycisk z możliwością kupna?
Ja także korzystałem z aplikacji na androidzie i też odświażałem aukcję, a przycisk się pojawił na równo o 21 i było za późno, jak dla mnie. Po danych z allegronauty widzę, że niektórzy kupili 40 sekund po rozpoczęciu. A ja takiej możliwości nie miałem.

JitBe02/10/2019 14:05

Wałek, chciałem kupić garnki i w ciągu 10 sec poszło 1000 sztuk z 4 aukc …Wałek, chciałem kupić garnki i w ciągu 10 sec poszło 1000 sztuk z 4 aukcji. Po odświeżeniu równo na 14:00 było już 63/394 sprzedanych.


Wiele osób komentuje, że udało im się kupić coś przez Smart!
Może jest jakaś pula przedmiotów, żeby był rozgłos o promocji, że niektórym udało się kupić, ale na pewno nie jest przeznaczona do sprzedaży taka ilość, jaka jest głoszona. Kilka osób także zauważyło, że w dannych z aukcji wyciągniętych z allegronauty kilka osób po sobie, które zakupiły przedmiot mają bardzo podobne nicki i podejrzewają, że to boty.

Widzę także, że był na stronie zarejestrowany użytkownik ALLEGRO.PL, który nawet skomentował tą dyskujsję, ale jego konto jest teraz zablokowane.

W sumie, jeśli naprawdę zależałoby ludziom z Allegro, żeby okazja rozeszła się wyłącznie po użytkownikach, a nie po botach, to dołączyliby weryfikację CAPTCHA do zakupu i problem na jakiś sposób zostałby rozwiązany.

Spróbuję jeszcze kupić kilka popularniejszych przedmiotów, stosując się do rad innych użytkowników, ciekawe, czy mi się uda.
@EdMistrz przycisk pojawił mi się rowno o 21:00 ale odswiezalem juz dwie min wcześniej, bo nie mialem pewności czy Allegro korzysta z tego samego czasu co ja
Walek to nie jest, udalo mi sie kupic 3 z 4rech przedmiotow ktore probowalem..2913996-mOcra.jpg
nie zaszkodzi spróbować.
Mi szkoda życia
jur02/10/2019 17:40

Walek to nie jest, udalo mi sie kupic 3 z 4rech przedmiotow ktore …Walek to nie jest, udalo mi sie kupic 3 z 4rech przedmiotow ktore probowalem..[Obrazek]


Niestety Ty kolego akurat nie jesteś w ogóle wiarygodny, bo założyłeś konto: "Dołączył paź 2. 2019", a do tego napisałeś komentarz tylko pod tą dyskusją i pod jedną okazją właśnie z ofertą Allegro Smart: pepper.pl/com…957
Równie dobrze możesz być pracownikiem Allegro, który chce nas przekonać do tego, że wszystko działa jak należy
Nie oceniam, po prostu nie ufam takim komentarzom
SirNiedźwiedź03/10/2019 00:34

Niestety Ty kolego akurat nie jesteś w ogóle wiarygodny, bo założyłeś konto …Niestety Ty kolego akurat nie jesteś w ogóle wiarygodny, bo założyłeś konto: "Dołączył paź 2. 2019", a do tego napisałeś komentarz tylko pod tą dyskusją i pod jedną okazją właśnie z ofertą Allegro Smart: https://www.pepper.pl/comments/permalink/2915957Równie dobrze możesz być pracownikiem Allegro, który chce nas przekonać do tego, że wszystko działa jak należy Nie oceniam, po prostu nie ufam takim komentarzomRozumiem, ale tez specjalnie nie zalezy mi na Twoim zaufaniu
jur03/10/2019 01:02

Rozumiem, ale tez specjalnie nie zalezy mi na Twoim zaufaniu


Każdy może mieć swoje zdanie, nawet pracownik Allegro (żart)
No to może ja będę bardziej wiarygodny Mam 3/4 kupione rzeczy. Przy karcie graficznej zbyt długo się zastanawiałem na miejscu dostawy i nie weszło, ale laptop i dysk bez problemu. Zerknij sobie na tą aukcję lenovo - ma 1100 plusów, podejrzewam że czaiła się na okazję z 1/3 ~ 360 osób i mowa jest tylko o pepperze. Dodajmy z drugie tyle osób niepepperowych, a laptopów było 175.
To daje 545 osób niezadowolonych i narzekajacych na pingi, boty, czas w komputerze. Wydaje mi się że i tak to zanizona liczba.
Edytowane przez: "malpka" paź 3. 2019
malpka03/10/2019 14:24

No to może ja będę bardziej wiarygodny Mam 3/4 kupione rzeczy. Przy ka …No to może ja będę bardziej wiarygodny Mam 3/4 kupione rzeczy. Przy karcie graficznej zbyt długo się zastanawiałem na miejscu dostawy i nie weszło, ale laptop i dysk bez problemu. Zerknij sobie na tą aukcję lenovo - ma 1100 plusów, podejrzewam że czaiła się na okazję z 1/3 ~ 360 osób i mowa jest tylko o pepperze. Dodajmy z drugie tyle osób niepepperowych, a laptopów było 175.To daje 545 osób niezadowolonych i narzekajacych na pingi, boty, czas w komputerze. Wydaje mi się że i tak to zanizona liczba.


Tyle że jeden plus nie równa się jednej osobie.
Ja na 4 rzeczy nie upolowałem zadnej, - tak więc.... zostawię bez komentarza.
PS. mam aplikacje a odnioslem wrazenie, ze na laptopie miałem większe szanse.
Edytowane przez: "stonkaziemniaczana" paź 3. 2019
No to odejmij 200 w każdym razie zainteresowanie było znacznie większe niż dostępność przedmiotów, co sprawia że osób które nie kupiło jest więcej niż tych drugich.
malpka03/10/2019 14:57

No to odejmij 200 w każdym razie zainteresowanie było znacznie większe n …No to odejmij 200 w każdym razie zainteresowanie było znacznie większe niż dostępność przedmiotów, co sprawia że osób które nie kupiło jest więcej niż tych drugich.


Co nie znaczy, że liczba przedmiotów pokazywana na aukcji była realna A jeśli chodzi o plusy, to przelicznik jest większy, bo sam mam +6, a jestem w sumie świeżakiem Ja akurat na nic nie polowałem, bo nie było nic dla mnie ciekawego, ale wiem jak często działają takie akcje. Zresztą wystarczy policzyć ile musiałoby stracić Allegro, żeby sprzedało tyle sztuk po takiej cenie skoro rynkowa cena to około 2600:
175 * (2600 - 1300) = 227500, czyli takie nieduże mieszkanko A to tylko jedna aukcja... Jak zliczysz wszystkie, to dostaniesz kwotę w milionach. Myślisz, że Allegro jest takie hojne? Czy niby ma im się to zwrócić za zakup Smarta po 8,99 przez kilka tysięcy użytkowników?
SirNiedźwiedź03/10/2019 16:27

Co nie znaczy, że liczba przedmiotów pokazywana na aukcji była realna A …Co nie znaczy, że liczba przedmiotów pokazywana na aukcji była realna A jeśli chodzi o plusy, to przelicznik jest większy, bo sam mam +6, a jestem w sumie świeżakiem Ja akurat na nic nie polowałem, bo nie było nic dla mnie ciekawego, ale wiem jak często działają takie akcje. Zresztą wystarczy policzyć ile musiałoby stracić Allegro, żeby sprzedało tyle sztuk po takiej cenie skoro rynkowa cena to około 2600:175 * (2600 - 1300) = 227500, czyli takie nieduże mieszkanko A to tylko jedna aukcja... Jak zliczysz wszystkie, to dostaniesz kwotę w milionach. Myślisz, że Allegro jest takie hojne? Czy niby ma im się to zwrócić za zakup Smarta po 8,99 przez kilka tysięcy użytkowników?


Zobacz ile zbierają kasy na prowizjach i własnym sklepie w platformie. Mają do tego darmowe dane statystyczne, co dobrze wykorzystują przez promowanie swoich produktów.
Mi się udało kupić kartę, i to niecałą minutę po czasie rozpoczęcia aukcji: pepper.pl/pro…385
Sztuk było 35, ja byłem bodajże 20 osobą.
Laptopa Lenovo za 1299 zł jak odświeżyłem o równej godzinie, to już widniał napis "Sprzedaż zakończona".
Mnie się udało iPhone, a znajomemu MacBooka
Mi iPhone’a nie udało się kupić ale już tabletki do prania, wodę telefon xioami i żarówki tak więc ściema chyba nie.
2941755-xLlqE.jpg
2941755-N9hrL.jpg
Edytowane przez: "Patryk96" paź 7. 2019
Chociaż pełnych filmów legend polskich nie doczekałem więc może coś być na rzeczy z tymi ściemniaczami
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst