Allegro SMART Sklepy rezygnują przez ZMIANY w PROGRAMIE

5
wrz 2. 2019
Zamiast pieniędzy Sprzedający otrzyma teraz KOD na darmową wysyłkę.

Postęp w dobrą stronę ale wykonanie kiepskie, przez co kilka "moich" sklepów w których kupowałem zrezygnowało LAWINOWO z tej formy wysyłki, Programu Allegro SMART

Jak żydź?
Aktualizacje społecznościowe
5 Komentarzy
Ale kasa się zgadza .. o co im chodzi?
www02/09/2019 20:13

Ale kasa się zgadza .. o co im chodzi?


najpewniej o pieniądze lub też o wygodę.
Sprzedający mają umowy z Kurierami i Pocztą Polską oraz InPostem więc mogą mieć jeszcze tańsze wysyłki na których mogą troszkę "dorobić".

Byli też tacy którzy wykorzystywali SMARTa do wyłudzania pieniędzy ale raczej to był promil takich zachowań a nie jakaś większa skala.
@www
może chodzi o automatyzację sprzedaży? Do tej pory jak kupowałeś coś w ramach Smarta to na fakturze miałeś produkt oraz dodatkową wysyłkę, która była normalnie policzona (ale jej w rzeczywistości nie płaciłeś).
Może w tej chwili nie będzie to już w taki sposób doliczane ALE wymaga to ręcznego działania ze strony sprzedającego, który musi te kody teraz odbierać, wpisywać... Nie jest to zbyt wygodne dla sprzedającego, szczególnie przy większej sprzedaży gdzie do tej pory tak na prawdę większość rzeczy robił na "klik" w systemie sprzedaży.
Edytowane przez: "trochedlugilogindozapamietania" wrz 2. 2019
LisPromocji02/09/2019 20:54

najpewniej o pieniądze lub też o wygodę.Sprzedający mają umowy z Kurierami …najpewniej o pieniądze lub też o wygodę.Sprzedający mają umowy z Kurierami i Pocztą Polską oraz InPostem więc mogą mieć jeszcze tańsze wysyłki na których mogą troszkę "dorobić".Byli też tacy którzy wykorzystywali SMARTa do wyłudzania pieniędzy ale raczej to był promil takich zachowań a nie jakaś większa skala.


Co z tego że mogą "dorobić" jak alleg...o już to sobie odciąga w prowizji. Konkurencja jest tak duża że zawsze ktoś się znajdzie co sprzedaje ze smartem. Nie chcę więcej pisać.. bo jakie jest all każdy wie .. ja też nieraz coś tam próbuje sprzedać ale przez brak smarta jestem od razu na przegranej pozycji bo muszę zejść mocno z ceny aby przebić ofertę konkurencji ze smartem. Inaczej nie mogę sprzedać.
Edytowane przez: "www" wrz 2. 2019
trochedlugilogindozapamietania02/09/2019 21:04

@www może chodzi o automatyzację sprzedaży?


Racja.
www02/09/2019 21:16

przez brak smarta jestem od razu na przegranej pozycji bo muszę zejść mo …przez brak smarta jestem od razu na przegranej pozycji bo muszę zejść mocno z ceny aby przebić ofertę konkurencji ze smartem. Inaczej nie mogę sprzedać.Też możesz oferować wysyłkę SMART, niestety wymagania są bardzo wysokie dla okazjonalnych Sprzedających.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst