allegro smart

4
lip 17. 2019
Moje pierwsze kroki w allegro smart i mam pytanko. Teoretyczna sytuacja. Mając włączonego smarta kupuję coś za np 20 zł i dopłacam 8,99 za paczkomat (łącznie 28.99). Jak zwrócę towar to dostanę z powrotem tylko 20 zł? Koszt zwrotu też jest darmowy w takim przypadku?
Aktualizacje społecznościowe
4 Komentarze
Za 20zl nie dostaniesz smarta. Smart czyli darowa dostawa przy zamówieniu za minimum 40zl od jednego sprzedawcy/sklepu nie wliczajac kosztow wysylki. Wtedy tez mozesz skorzystac z darmowego zwrotu towaru.
tu masz co to jest smart.
allegro.pl/smart
Otrzymać powinieneś 28.99 zwrotu ale wysyłka do sprzedawcy na własny koszt.
Zwrot paczkomatem jest zawsze darmowy, niezależnie czy to smart czy nie smart. Sprzedawca powinien zwrócić 20 zł + koszt najtańszej dostawy dostępnej w dniu zakupu. Niestety ten koszt dostawy nie zawsze jest zwracany i nieraz trzeba się upomnieć.
W przypadku smarta to jest w ogóle komedia, bo często się dostaje zwrot kosztów dostawy, za którą się nie zapłaciło (w przypadku zakupów powyżej 40 zł oczywiście)
W smarcie zwracamy za darmo, ale co jeśli sprzedawca wyśle nam sprawny towar - pójdzie na smarta znowu z ew kolejnym zwrotem gratis? Czy już drugi towar będzie nas kosztował zarówno wysyłkę od sprzedawcy jak i ew kolejny zwrot? Może lepiej po prostu zamówić drugi raz?
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst