Allegro Lokalnie - Start nowej usługi od Allegro

73
paź 31. 2019
198616.jpgWygląda na to, że Allegro postanowiło wydzielić w swoim serwisie miejsce dla osób fizycznych i uruchamia 31 października dla nich specjalny podserwis.

Usługa otrzymała nową,odrębną szatę graficzną, a za przedmioty sprzedane lokalnie z odbiorem osobistym nie zapłacimy prowizji. W przypadku standardowej sprzedaży na licytacji lub kup teraz prowizja wynosić będzie 10%, ale nie więcej niż 50zł. Wystawianie przedmiotów pozostanie darmowe.

Biorąc pod uwagę ochronę kupujących zapewnianą przez Allegro, Allegro Lokalnie wydaje się sensowną alternatywą dla OLX.

Źródło: allegro.pl/lok…nie
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
Co to za porażka, interfejs do dupy, komentarzy nie widać, prowizja 3-5x wyższa niż miałem do tej pory... Sprzedawało się niepotrzebne 1-2 rzeczy na miesiąc, miał człowiek konto ze 100% pozytywów i dostawą smart dla kupujących a teraz to psu w d...
Tak umiera drobny handel
iwan16/11/2019 00:57

A u mnie dalej aukcje, wystawione miesiąc temu, dalej wiszą na zwykłym Al …A u mnie dalej aukcje, wystawione miesiąc temu, dalej wiszą na zwykłym Allegro. I jak próbuje coś wystawić to kieruje na zwykłe Allegro. Nie mam konta firmowego. Czemu tak się dzieje?

allegro.pl/pom…Aie załącznik "okres przejściowy do załącznika nr 13 regulaminu Allegro

2. W okresie przejściowym warunki określone w ust. 3 poniżej obowiązują wyłącznie dla KontZwykłych, których Użytkownicy spełniają co najmniej jeden z następujących warunków:
a) Użytkownik w ciągu 12 miesięcy poprzedzających wdrożenie Allegro Lokalnie (dnia wejścia wżycie załącznika nr 13 do Regulaminu), miał trzykrotnie, każdorazowo co najmniej przez jedenmiesiąc, aktywnych co najmniej 50 Ofert;
b) w ciągu 12 miesięcy poprzedzających wdrożenie Allegro Lokalnie (dnia wejścia w życiezałącznika nr 13 do Regulaminu), czterokrotnie, każdorazowo co najmniej przez jeden miesiąc,średni przychód (brutto) Użytkownika ze sprzedaży w ramach Allegro.pl wynosił 1.000 zł(słownie: tysiąc złotych), przy czym co najmniej jeden z miesięcy spełniających ten warunekmusi przypaść na okres od 1 maja do 31 sierpnia 2019 r.;
c) Użytkownik w dniu 15 września 2019 r. miał aktywną usługę abonamentu sklepowego (usługajest aktywna w dniu wdrożenia Allegro Lokalnie);


Każdy warunek jest liczony osobno dla każdego Konta Zwykłego.
Okres przejściowy dotyczywyłącznie Kont Zwykłych, w ramach których spełniono dany warunek.


Czyli obstawiam, że prawdopodobnie miałeś w ciągu ostatniego roku przynajmniej 4 takie miesiące, gdzie przychód brutto ze sprzedaży przekroczył 1000 PLN
Z tego prosto wynika że:
Allegro jest pazerne i zachłanne na kasę, bo nie przeszkadzają im Ci prywatni sprzedający, którzy robią dla nich kasę.
Natomiast cały ten PR'owy bełkot puszczany w mediach o powrocie do korzeni jest po to, żeby zmydlić ludziom oczy.
Allegro chce po prostu pozbyć się prywatnych sprzedających, bo na komercyjnych zarobi więcej.
I ... zrobi to bardzo prosto odcinając ich od podstawowych funkcjonalności serwisu oraz podnosząc prowizje ( przepraszam zrównując wszystkie do maksymalnych jakie były) , utrudniając wystawianie oraz komunikacje z klientem,
Wcale by mnie nie zdziwiło gdyby się okazało że 'Allegro Lokalnie'to jest taki niby serwis żeby cokolwiek było, ale żeby po pół roku prywatni sprzedający sami odeszli z w/w powodów i żeby więcej nie trzeba było się z nimi babrać.
Chodzi też o to, żeby ludzie nie podnieśli rabanu i by w mediach nie przelała się zbyt duża fala hejtu w strone Allegro.
Trochę na zasadzie czyścicieli kamienic, uprzykrzmy lokatorom życie to się sami wyniosą. Przenieśmy ich do jakiejś pakamery albo sutereny bez prądu i wody, a jednocześnie podnieśmy im czynsz.
Widziałem już takie akcje nie raz. Jest to stary sprawdzony model. Przy okazji przejęć mniejszych firm przez korporacje - potentatów. Gdzie potrzebne tym dużym są tylko niektóre rozwiązania i patenty, opracowane przez te firmy natomiast użytkownicy "community" zgromadzone wokól takich projektów, są takim złem koniecznym transakcji wiązanej i trzeba się ich jakoś pozbyć.
Edytowane przez: "ninjaZ" lis 29. 2019
73 Komentarze
Przy droższych zakupach z wysyłką w sam raz.
Kiedyś to było allegro.
10% za aukcje z zasięgiem ogólnopolskim, a właśnie wczoraj wystawiłem połowę aukcji (akurat tych tańszych) i dzisiaj miałem puścić drugą część - wszystko od 1zł i licytacje bcm bo nie zależy mi tak bardzo na konkretnej kwocie.
ale teraz jesli mam za to im odpalic bezwarunkowo 10% (zaden z przedmiotow nie przekroczy raczej wartosci 500zl i tak) to sie zastanawiam czy to jest sens. trzeba zobaczyc jakie prowizje bierze ebay i moze wyjsc z oferta poza PL
Ile średnio było prowizji na allegro?
dusT31/10/2019 19:07

Ile średnio było prowizji na allegro?10% to był chyba max jaki płaciłem. na elektronice typu procesor, ram, mobo - było 4%.
oprócz tego, że 10% to jeszcze obecnie to jak można wystawić licytacje to jest jakaś totalna porażka.
tylko 10 dni i żadnej innej opcji, brak ceny minimalnej, brak kup teraz, nie da się zaplanować startu aukcji tylko wystawiasz ją w danym momencie i dokładnie o tej godzinie i minucie zakończy się za 10 dni... tragedia dosłownie.

nie wiem po jaka cholere miesiac temu przedluzylem smarta...
Edytowane przez: "postal1" paź 31. 2019
dusT31/10/2019 19:07

Ile średnio było prowizji na allegro?


Ja większość tego co wystawiałem (gry, książki, ubrania) miałem w ostatnim czasie na 8%. Fajnie, że jest teraz jedna stawka na wszystko, tylko dlaczego tak wysoka?

No i zgadzam się z przedmówcą, że ilość definiowalnych opcji wygląda teraz bardzo ubogo. Rozumiem, że chcieli trochę uprościć system, ale jak dla mnie przesadzili i wylali dziecko z kąpielą.
10% to dużo
dusT31/10/2019 19:07

Ile średnio było prowizji na allegro?


Tu jest załącznik do regulaminu z poprzednimi stawkami (dałem link do Wayback Machine gdyby usunęli), wszystko zależało od kategorii, ale np. generalnie elektronika była taniej lub nawet dużo taniej.
postal131/10/2019 19:17

10% to był chyba max jaki płaciłem. na elektronice typu procesor, ram, mo …10% to był chyba max jaki płaciłem. na elektronice typu procesor, ram, mobo - było 4%.oprócz tego, że 10% to jeszcze obecnie to jak można wystawić licytacje to jest jakaś totalna porażka.tylko 10 dni i żadnej innej opcji, brak ceny minimalnej, brak kup teraz, nie da się zaplanować startu aukcji tylko wystawiasz ją w danym momencie i dokładnie o tej godzinie i minucie zakończy się za 10 dni... tragedia dosłownie.nie wiem po jaka cholere miesiac temu przedluzylem smarta...


Kup teraz dalej jest, tylko trzeba zapłacić te 10%, albo dodajesz jako zwykłe ogłoszenie i sprzedajesz jak na OLX'ie czy innych marketplacach.
Edytowane przez: "bar1004" paź 31. 2019
bar100431/10/2019 23:30

Tu jest załącznik do regulaminu z poprzednimi stawkami (dałem link do Wa …Tu jest załącznik do regulaminu z poprzednimi stawkami (dałem link do Wayback Machine gdyby usunęli), wszystko zależało od kategorii, ale np. generalnie elektronika była taniej lub nawet dużo taniej.Kup teraz dalej jest, tylko trzeba zapłacić te 10%, albo dodajesz jako zwykłe ogłoszenie i sprzedajesz jak na OLX'ie czy innych marketplacach.


Mowilem o opcji aukcji + kup teraz a nie tak jak jest teraz ze albo aukcja albo tylko kup teraz.

Allegro z obecna formula aukcji to jest jakis ponury dowcip :/
postal101/11/2019 06:39

Mowilem o opcji aukcji + kup teraz a nie tak jak jest teraz ze albo aukcja …Mowilem o opcji aukcji + kup teraz a nie tak jak jest teraz ze albo aukcja albo tylko kup teraz. Allegro z obecna formula aukcji to jest jakis ponury dowcip :/


Powiedzmy sobie szczerze, sprzedawcy tez nie sa bez winy bo daja sie ruchac od paru lat.
A już szczytem kretynizmu jest to, że zazwyczaj kazdy wiekszy sprzedawca ma swoj sklep internetowy poza allegro a w nim ceny wieksze niz na allegro. F*ck logic.
joruss02/11/2019 17:28

Powiedzmy sobie szczerze, sprzedawcy tez nie sa bez winy bo daja sie …Powiedzmy sobie szczerze, sprzedawcy tez nie sa bez winy bo daja sie ruchac od paru lat. A już szczytem kretynizmu jest to, że zazwyczaj kazdy wiekszy sprzedawca ma swoj sklep internetowy poza allegro a w nim ceny wieksze niz na allegro. F*ck logic.


Ja raczej spotykam się z mniejszymi cenami w sklepach internetowych niż Allegro, przynajmniej jeśli nie liczyć Smarta, bo z dostawą może różnie wyjść. Ostatnio kupiłem komplet opon poza Allegro, od tego samego sprzedawcy co chciałem na Allegro i wyszło taniej. Ale tu nie było opcji Smart.
Edytowane przez: "SirNiedźwiedź" lis 29. 2019
postal131/10/2019 18:31

10% za aukcje z zasięgiem ogólnopolskim, a właśnie wczoraj wystawiłem poło …10% za aukcje z zasięgiem ogólnopolskim, a właśnie wczoraj wystawiłem połowę aukcji (akurat tych tańszych) i dzisiaj miałem puścić drugą część - wszystko od 1zł i licytacje bcm bo nie zależy mi tak bardzo na konkretnej kwocie.ale teraz jesli mam za to im odpalic bezwarunkowo 10% (zaden z przedmiotow nie przekroczy raczej wartosci 500zl i tak) to sie zastanawiam czy to jest sens. trzeba zobaczyc jakie prowizje bierze ebay i moze wyjsc z oferta poza PL


Słyszałem, że nie przychodzą maile jak ktoś licytuje, nie wiadomo kiedy aukcje się kończą bo nie można dodać aukcji do obserwowanych, nie ma allegro inpost. Słabo, bardzo słabo - chcą się pozbyć zwykłych użytkowników.
Promos12303/11/2019 18:50

Słyszałem, że nie przychodzą maile jak ktoś licytuje, nie wiadomo kiedy auk …Słyszałem, że nie przychodzą maile jak ktoś licytuje, nie wiadomo kiedy aukcje się kończą bo nie można dodać aukcji do obserwowanych, nie ma allegro inpost. Słabo, bardzo słabo - chcą się pozbyć zwykłych użytkowników.


Ja mam wystawione aukcje z licytacja po staremu i dodana opcja wysylki paczkomatem za 8.99 bo wtedy to tyle kosztowalo.
Ciakaw jestem ile bede mial do zaplacenia realnie przy takie formie dostawy
postal103/11/2019 19:30

Ja mam wystawione aukcje z licytacja po staremu i dodana opcja wysylki …Ja mam wystawione aukcje z licytacja po staremu i dodana opcja wysylki paczkomatem za 8.99 bo wtedy to tyle kosztowalo. Ciakaw jestem ile bede mial do zaplacenia realnie przy takie formie dostawy


A do kiedy masz wystawianie po staremu ? Część osób pisze, że do końca roku a inni do końca lutego ?
Promos12303/11/2019 19:43

A do kiedy masz wystawianie po staremu ? Część osób pisze, że do końca roku …A do kiedy masz wystawianie po staremu ? Część osób pisze, że do końca roku a inni do końca lutego ?eeee... ja juz nie moge wystawic nic po staremu...
polowe aukcji wystawilem po staremu 30/10 a jak 31/10 chcialem druga polowe to juz moglem tylko na tych nowych zasadach. w efekcie nic nie wystawilem na allegro tylko wszystko poszlo na olx.
postal103/11/2019 22:37

eeee... ja juz nie moge wystawic nic po staremu...polowe aukcji wystawilem …eeee... ja juz nie moge wystawic nic po staremu...polowe aukcji wystawilem po staremu 30/10 a jak 31/10 chcialem druga polowe to juz moglem tylko na tych nowych zasadach. w efekcie nic nie wystawilem na allegro tylko wszystko poszlo na olx.


Podobnie u mnie. Samo wystawianie to straszny syf.Nawet umieszczenie miniaturki to męka (nie udało mi się zwyczajnie przesunąć zdjęcia jako pierwszego). Rozumiem,że chcieli przyciąć na prowizjach,ale po co zmieniać system wystawiania i informacji o aukcji? Jeśli faktycznie inpost będzie droższy niż 8,99 to w ogóle wszystko klapnie.Chciałem wystawić 10 aukcji,ale zrezygnowałem. Wolę puścić jako "giełda" przez fb
Jestem za syf straszny, wystawianie , brak allegro inpost brak Kup teraz z aukcją Do tej pory wyszukiwałem wszedzie teraz tu nikt nie zajrzy.
postal103/11/2019 19:30

Ja mam wystawione aukcje z licytacja po staremu i dodana opcja wysylki …Ja mam wystawione aukcje z licytacja po staremu i dodana opcja wysylki paczkomatem za 8.99 bo wtedy to tyle kosztowalo. Ciakaw jestem ile bede mial do zaplacenia realnie przy takie formie dostawy


I jak, aukcja się skończyła ? Jak z tymi kosztami ?
Ja chce wystawić aukcje ale sugerowane koszty
: Odbiór w punkcie: Paczkomaty 24/7 InPost - przedpłata - 15zł.
Można zmienić niby na 8,99zł ale ile będzie faktycznie do zapłaty ?
I ostatnia kwestia - można dalej po sprzedaży zalogować się na Managera Przedyłek InPost i tam zrobić, opłacić wysyłke ?
Irzu10/11/2019 11:09

I jak, aukcja się skończyła ? Jak z tymi kosztami ?Ja chce wystawić aukcje …I jak, aukcja się skończyła ? Jak z tymi kosztami ?Ja chce wystawić aukcje ale sugerowane koszty: Odbiór w punkcie: Paczkomaty 24/7 InPost - przedpłata - 15zł.Można zmienić niby na 8,99zł ale ile będzie faktycznie do zapłaty ?I ostatnia kwestia - można dalej po sprzedaży zalogować się na Managera Przedyłek InPost i tam zrobić, opłacić wysyłke ?


Przy wczesniej wystawionych aukcjach moglem zaimportowac do inpostu paczki i placilem za nie 8.99
Nie wiem jak bedzie teraz, rezygnuje ze sprzedazy na allegro kompletnie. Wylacznie olx teraz
Irzu10/11/2019 11:09

I jak, aukcja się skończyła ? Jak z tymi kosztami ?Ja chce wystawić aukcje …I jak, aukcja się skończyła ? Jak z tymi kosztami ?Ja chce wystawić aukcje ale sugerowane koszty: Odbiór w punkcie: Paczkomaty 24/7 InPost - przedpłata - 15zł.Można zmienić niby na 8,99zł ale ile będzie faktycznie do zapłaty ?I ostatnia kwestia - można dalej po sprzedaży zalogować się na Managera Przedyłek InPost i tam zrobić, opłacić wysyłke ?


Cena normalna, jakbyś tworzył nową paczkę. Za gabaryt A płaciłem 11,99zł na "allegrolokalnie".
Nie ma żadnego importu allegro paczkomaty inpost. Allegro zapewnie, że w przyszłości będzie możliwy import, kiedy - nie wiadomo.
Wprowadzili nowy portal zupełnie niedopracowany, - i przy prowizjach 10% - dokładam do interesu, żeby coś sprzedać.

Zakładając, że coś kupisz na okazji za 150zł, - chodzi na allegro po 220zł, - żeby coś sprzedać, musisz dać 195zł - minus prowizja 19,50zł (i droższa wysyłka), zyskujesz w najlepszym przypadku 25,50zł.
Jak ktoś chce robić biznes, to tylko firmowe konto.
Edytowane przez: "stonkaziemniaczana" lis 10. 2019
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst