Alledrogo wygrana licytacja składał ktoś wniosek do sądu ,e-sądu ? Ma to jakiś sens.. Jest kosztowne ? Czy strata czasu?

59
paź 4. 2020
Jak zwykłe temat ten sam . Wygrana licytacja wpłata. I płacz ,że coś się stało z przedmiotem.. Oczywiście na słowo mam uwierzyć ;p
Nawet nie wiem ile razy takie coś już miałem na emailu, bo komuś nie chciało się pilnować aukcji żałowali na cenę minimalną lub kup teraz.

Tym razem wygrałem coś co nie jest jakoś bardzo rażąco zaniżoną ceną niż rynkowa .Nie walnięcie się w przecinku czy zakup za rażąco niską cenę ;p

Napisałem oczywiście ,że czekam na wysłanie przedmiotu.Jeśli potwierdzi się ta bajka ,że niby coś się stało sprzętowi .To zwrócę na niezgodność . Najwyżej stracę na przesyłkach. Oczywiście odpowiedź nie Hah wiadomo ,że nie będzie teraz specjalnie sprzętu uszkadzał . A wiadomo jak się kończy po oddaniu kasy odczeka parę dni i wystawi ponownie jak niby nigdy nic


Jako ,że nie wierze w to co się wydarzyło sprzętowi. Postanowiłem tym razem walczyć o sfinalizowanie wygranej.
Oczywiście po złożeniu sporu Allegro przyznało mi racje .Jednak nic nie może zrobić mam albo zakładać sprawę albo przyjąć zwrot $.

Kiedyś Allegro coś robiło leciał ban na wystawianie puki strony się nie dogadają. Teraz byle się im prowizja zgadzała
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Najlepsze komentarze
A pochwal się co to było, wówczas się lepiej popcorn je czytając.
59 Komentarzy
A pochwal się co to było, wówczas się lepiej popcorn je czytając.
Jeśli masz czas na zabawę w sąd to jak najbardziej. A jak wygrasz sprawę to i tak nie poniesiesz żadnych kosztow procesów, tylko ten Januszek.
Dawniej była słynna sprawa z wygranym samochodem na aukcji. Sąd przyznał tylko wyrok, że umowa jest ważna. Nikt sprzedawcy nie zmusi do wydania towaru.
Pójdziesz do sądu to gościu pierdzielnie młotkiem w ten telefon czy coś innego i w sądzie uda ofiarę.
czasem traktuja allegro jako slup ogloszeniowy i sprzedaja poza, a aukcje koncza przed czasem pod haslem sprzet uszkodzony
leeloo04/10/2020 13:16

czasem traktuja allegro jako slup ogloszeniowy i sprzedaja poza, a aukcje …czasem traktuja allegro jako slup ogloszeniowy i sprzedaja poza, a aukcje koncza przed czasem pod haslem sprzet uszkodzony


Możesz na chwilę odblokować PW?
Chyba średnio się juz da sprzedac poza allegro. Kilka razy proponowałam dogadanie się ale wszytsko jest przepuszczane przez serwis i filtrowane. Ocenzurowali wiadomości w których podawałam namiar na siebie
anet.kaleta04/10/2020 18:13

Chyba średnio się juz da sprzedac poza allegro. Kilka razy proponowałam do …Chyba średnio się juz da sprzedac poza allegro. Kilka razy proponowałam dogadanie się ale wszytsko jest przepuszczane przez serwis i filtrowane. Ocenzurowali wiadomości w których podawałam namiar na siebie


Bo większość prywatnych jak sob wystawia na olx. Ryzyko z wysyłka większe niż na allegro. Ale sam monopolista wykosił komentarze zbierane latami.
Krzychu12704/10/2020 18:25

Bo większość prywatnych jak sob wystawia na olx. Ryzyko z wysyłka większe n …Bo większość prywatnych jak sob wystawia na olx. Ryzyko z wysyłka większe niż na allegro. Ale sam monopolista wykosił komentarze zbierane latami.


Na allegro teraz ciężko wystawić negatywny komentarz sprzedającemu Wystawisz i tak za jakiś czas znika XDD Nawet jak jest bez wulgaryzmów
Edytowane przez: "voodoo69" paź 4.
Zakładaj sprawę przez esad. Jestem ciekaw jak sprawa się potoczy
Kupowałeś od firmy czy osoby prywatnej?
Edytowane przez: "www" paź 6.
www06/10/2020 00:51

Zakładaj sprawę przez esad. Jestem ciekaw jak sprawa się potoczy Ku …Zakładaj sprawę przez esad. Jestem ciekaw jak sprawa się potoczy Kupowałeś od firmy czy osoby prywatnej?


Prywatna chociaż niby sprzęt może być firmowy :). A w esadzie nie było tylko spraw o zaległe faktury itp. Taką sprawę jak moja też mogę?
voodoo6906/10/2020 05:11

Prywatna chociaż niby sprzęt może być firmowy :). A w esadzie nie było tyl …Prywatna chociaż niby sprzęt może być firmowy :). A w esadzie nie było tylko spraw o zaległe faktury itp. Taką sprawę jak moja też mogę?


Nie zakładałem nigdy sprawy przez esad
MichaelNestor04/10/2020 00:40

A pochwal się co to było, wówczas się lepiej popcorn je czytając.


Niechby podał choć różnice w cenie rynkowej a tej wylicytowanej, może być nawet w %, istoty rzeczy w takich dyskusjach zwykle BRAKuje Aaa tak to dyskusja o Niczym
@voodoo69 Prosta sprawa - prosisz by wysłał w takim razie tą uszkodzoną rzecz (on uszkadza bądź nie)... I jeśli uszkodzona to korzystasz z prawa odstąpienia od umowy - Janusz zostaje z uszkodzonym przedmiotem.
drathir08/10/2020 10:52

@voodoo69 Prosta sprawa - prosisz by wysłał w takim razie tą uszkodzoną rz …@voodoo69 Prosta sprawa - prosisz by wysłał w takim razie tą uszkodzoną rzecz (on uszkadza bądź nie)... I jeśli uszkodzona to korzystasz z prawa odstąpienia od umowy - Janusz zostaje z uszkodzonym przedmiotem.


W przypadku zamówienia od osoby prywantej, musi ona wyrazić zgodę na zwrot.
drathir08/10/2020 10:52

@voodoo69 Prosta sprawa - prosisz by wysłał w takim razie tą uszkodzoną rz …@voodoo69 Prosta sprawa - prosisz by wysłał w takim razie tą uszkodzoną rzecz (on uszkadza bądź nie)... I jeśli uszkodzona to korzystasz z prawa odstąpienia od umowy - Janusz zostaje z uszkodzonym przedmiotem.TwojaStara2208/10/2020 13:22

W przypadku zamówienia od osoby prywantej, musi ona wyrazić zgodę na zwrot.


A taki coś chce żebym podpisał.
Będę prosił tylko o podpisane oświadczenie, że Kupujący zapoznał się ze stanem technicznym, akceptuje uszkodzony produkt oraz nie ma co do tego faktu żadnych zastrzeżeń.

Jak napisałem, że plus możliwy zwrot to już tematu nie było i zwrot kasy.
TwojaStara2208/10/2020 13:22

W przypadku zamówienia od osoby prywantej, musi ona wyrazić zgodę na zwrot.masz w 100% rację, z góry założyłem zakup od firmy.
Allegro oczywiście tylko od zgarniania prowizji i dalej umywa ręce. Czyli po co płacić za cenę minimalną. Cena za mała nie sprzedajesz Allegro bana nie daje..
TwojaStara2208/10/2020 13:22

W przypadku zamówienia od osoby prywantej, musi ona wyrazić zgodę na zwrot.


A muszę godzić się na to?W końcu wygrałem sprawny sprzęt..


Czyli wyraża Pan zgodę na odbiór uszkodzony sprzęt bez możliwości zwrotu?
voodoo6909/10/2020 20:05

A muszę godzić się na to?W końcu wygrałem sprawny sprzęt.. Czyli wyraża Pan …A muszę godzić się na to?W końcu wygrałem sprawny sprzęt.. Czyli wyraża Pan zgodę na odbiór uszkodzony sprzęt bez możliwości zwrotu?Wtedy zostaje tylko sprawa w sądzie. Nie musisz się na to godzić, wygrałeś sprzęt sprawny.
TwojaStara2210/10/2020 10:56

Wtedy zostaje tylko sprawa w sądzie. Nie musisz się na to godzić, wygrałeś …Wtedy zostaje tylko sprawa w sądzie. Nie musisz się na to godzić, wygrałeś sprzęt sprawny.


A zwykły sąd czy w w sądzie też dam radę?

Czy niech wypisuje usterki? On liczy, że pisząc uszkodzony mnie zniechęci :). A podpisując to może specjalnie trupa zrobić za tyle
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst