Alledrogo - faktura bez vat?

3
gru 8. 2019
Cześć i czołem!

Co oznacza jeśli ktoś na allegro wpisuje, że wystawia FAKTURĘ BEZ VAT? mimo tego, że na aukcji sprzęt jest wystawiony jako nowy... może to oznaczać np. niepewne źródło pochodzenia sprzętu?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
3 Komentarze
Może to być lombard, telefon odnowiony tzw. refurbished albo od kogoś kto nie jest na vacie. Jest wiele mozli6wosci. Nie musi oznaczać to zaraz, że tel jest trefny. Czytaj dokładnie opis aukcji, pisz do sprzedającego i pytaj go o dokładniejsze info nt. pochodzenia sprzętu.
Jeśli chodzi o telefon to zazwyczaj fakturę (albo paragon) 0% wystawiają komisy GSM i lombardy. Taki smartfon po prostu nie jest nowy z prawnego punktu widzenia, nawet jeśli jest w zafoliowanym pudełku (miał już co najmniej jednego właściciela). Uwaga w takim przypadku, bo serwisy nie respektują tzw. faktur VAT marża, gdyż nie są one pierwotnym dowodem zakupu. Należy się zapytać czy sprzedawca taki dowód dołącza do zestawu. Przeważnie nie, bo takim dowodem zakupu jest często faktura od operatora i osoba która sprzedała telefon raczej nie zechce się dzielić swoimi danymi z kimś obcym.
Zdarza się tak że mają jakieś paragony zerowe.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst