Aliexpress - zbliża się czas zamknięcia zamówienia, a paczki nie ma :(

10
gru 21. 2017
Witam,
Jestem początkującym "aliholikiem" - do tej pory zakupiłem na ali tableta,telefon oraz etui i wszystko było ok. Koło miesiąca temu zamówiłem urządzenie do aromatoterapii (ok. 150 zł), z nadzieją , że otrzymam je do Świąt -przewoźnik PostNL

Komunikat w zamówieniu "Your order will be closed in: 2 days 20 hours 25 minutes" informuje mnie, że równo w Wigilię mija termin dostawy - czy to jest dobra interpretacja ?
Paczka "za Chiny Ludowe" nie dotrze przed 24.12. - wydaje mi się, że "majfriend" nie miał towaru , albo zwlekał z wysyłką, bo dopiero jak prawie po miesiącu (11.12) ochrzaniłem go co się dzieje z paczką , to pojawił się komunikat "The item is ready for shipment".

Dziś w 17Track pojawiła się aktualizacja: "Amsterdam International Mail Center Item Posting 2017--11-20 09:17".

Tak wygląda całość:

65377-Sdc9d.jpg
Jeśli dobrze to rozumiem, paczka faktycznie jest w drodze.

I teraz pytanie do bardziej doświadczonych peperowiczów - paczka nie dojdzie w terminie, założę dysputę i co dalej ? Otrzymam zwrot kasy i po jakimś czasie jak towar dojdzie i będę miał go za friko ? Otrzymam częściowy zwrot kasy ?

Czy Ali przetrzyma kasę jeszcze np. 30 dni, jak paczka dojdzie to gościowi zwrócą całość albo część ?

Jak w takiej sytuacji powinienem postąpić ? Bo na pewno muszę zareagować jak upłynie czas pokazany w zamówieniu, w polu "Your order will be closed in: 2 days 20 hours 25 minutes"...

Z góry dziękuję za pomoc.
Aktualizacje społecznościowe
10 Komentarzy
Załóż przed upływem czasu to oddadxą ci szmal.
Dzięki za odzew - myślałem na początku, że to działa na zasadzie - po upływie czasu, jaki sprzedający zaoferował można wszczynać awanturę, a tu na odwrót
Po upływie czasu na dostawę też można wszcząć spór (do 15 dni).
Jak wszcząć spór ? Tez czekam na paczkę jest już po terminie i się niecierpliwie
An_Ka18/11/2019 15:14

Jak wszcząć spór ? Tez czekam na paczkę jest już po terminie i się nieci …Jak wszcząć spór ? Tez czekam na paczkę jest już po terminie i się niecierpliwie


W wersji komputerowej: My orders -> View detail -> Open dispute
Sprzedawca oferuje częściowy zwrot kasy, i ponowną wysyłkę?
Bezpieczne takie rozwiązanie?
Mane22/01/2020 14:52

Sprzedawca oferuje częściowy zwrot kasy, i ponowną wysyłkę?Bezpieczne taki …Sprzedawca oferuje częściowy zwrot kasy, i ponowną wysyłkę?Bezpieczne takie rozwiązanie?


A to juz sam sobie musisz odpowiedzieć.
Ja często po Open dispute poznaję z kim mam do czynienia. Jak czuję, że sprzedajacy kręci i zwodzi, to zwrot całej kasy, dziękuję, i nigdy więcej. Poza tym sprzedajacy, nie są skorzy oddawać kasy, zwykle czekaj tatka latka grzecznie na przesyłkę. Wtedy wkracza AliExpress i oddaje kasę, co ciekawie oni liczą krótszy czas na dojscie przesyłki.
Edytowane przez: "pitt2099" sty 22.
Tutaj w zasadzie dyskusji nie było, na koniec "okresu ochronnego" zgłosiłem że nie dostałem przesyłki i sprzedawca zapropnował zwrot, około 40% i ponowną wysyłkę. Bardziej mi chodzi czy jest pewność, że wyśle jeszcze raz, czy jest jakiś bat nad tym, i czy mam jakieś zabezpieczenie, że ta paczka jednak dotrze, pierwsza została wysłana, ale gdzieś status przesyłek skończył się na liniach lotniczych...
Pewności nigdy nie masz. Sam musisz zdecydować.
Jakbym był na twoim miejscu, to wolałbym zwrot całej kasy i jakby mnie naszła ochota to zamówiłbym jeszcze raz u tego samego sprzedawcy. Bo zwykle kupiłbym gdzie indziej.
Co mi po tym, że odda 40%, jak może znowu będą jakieś kombinacje i miesięczki kolejne bedą lecieć, a kupionego przedmiotu brak.
Oczywiście to tylko moje zdanie. Dodam, że mnie zwykle strasznie irytuje to dwu miesięczne czekanie na paczkę.
Edytowane przez: "pitt2099" sty 22.
Mam problem, zamawiałem produkt 13 marca pieniądze z konta zostały pobrane i to nie małe bo prawie 400 zł ale zamówienia nie widzę w my orders ani nie mam żadnych danych. Zaczynam się martwić. Czy mogę to jakoś sprawdzić po tytule przelewu albo coś? To było moje pierwsze zamówienie na ali.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje