Aliexpress - zatrzymanie przez urząd celny

10
gru 3. 2019
Czekam na paczkę z Ali. Zawartość : karta graficzna kupiona za 66$, przesyłka darmowa.

W trakingu alipaczka.pl mam "Zatrzymanie przez urząd celny":

Czy to znaczy, że na pewno zapłacę cło i/lub VAT, a moja paczka będzie zatrzymana przez UC do czasu uregulowania należności podatkowych ?

A tak przy okazji:
- w trackingu jest "wysłanie przesyłki z kraju nadania" - "lokalizacja - Singapur" a u góry "kraj nadania" - "Szwecja". Ktoś wytłumaczy o co chodzi ?

Z góry dzięki za odpowiedz
Aktualizacje społecznościowe
10 Komentarzy
Nie ma co jeszcze panikować. Taka informacja nie znaczy jeszcze, że dostałeś podatek do zapłacenia. Jak przyjdzie list to wtedy będziesz wiedział.
Napisz pw i ci pomogę
zatrzymanie nie oznacza naliczenia. taki sprzet moga weryfikowac czy nie jest podróbką. Jeżeli przez tydzień nie przyjdzie list, będzie ok.
Witam, mam ten sam problem, w truckingu na Poczta-polska. mam że paczka nadana ze Szwecji, i że zatrzymana przez Urząd Celno pocztowy w Przemyślu. Jeśli przyjdzie list jest jakaś szansa żeby nie płacić? Szwecja jest chyba w Uni więc na paczkę nie powinno być cła. Jeśli ktoś miał taką sytuację prosiłbym o pomoc.
lz2428/05/2020 17:43

Witam, mam ten sam problem, w truckingu na Poczta-polska. mam że paczka …Witam, mam ten sam problem, w truckingu na Poczta-polska. mam że paczka nadana ze Szwecji, i że zatrzymana przez Urząd Celno pocztowy w Przemyślu. Jeśli przyjdzie list jest jakaś szansa żeby nie płacić? Szwecja jest chyba w Uni więc na paczkę nie powinno być cła. Jeśli ktoś miał taką sytuację prosiłbym o pomoc.


Na 90% przejdzie dalej bez opłat. Jest zatrzymana do kontroli, prześwietlą ją i zostanie zwolniona z kontroli. Nie martw się na zapas. Miałem już tak kilka razy.
giganty28/05/2020 17:48

Na 90% przejdzie dalej bez opłat. Jest zatrzymana do kontroli, prześwietlą …Na 90% przejdzie dalej bez opłat. Jest zatrzymana do kontroli, prześwietlą ją i zostanie zwolniona z kontroli. Nie martw się na zapas. Miałem już tak kilka razy.Niestety dzisiaj przyszedł list z oddziało pocztowo-celnego
Edytowane przez: "lz24" cze 1.
lz2401/06/2020 21:01

Niestety dzisiaj przyszedł list że z oddziało pocztowo-celnego


łączę się z Tobą w bólu
Zna ktoś może sposób żeby uniknąc płacenia haraczu?
lz2401/06/2020 21:45

Zna ktoś może sposób żeby uniknąc płacenia haraczu?


Tak .. zamawiać z wysyłką z pl magazynu
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst