Opublikowano 7 godzin temu

Aliexpress utrudnia sprzedawcy zwrot pieniędzy

Witam, jakiś czas temu zamówiłem do auta wyświetlacz z androidem. Po montażu okazało się, że dostałem tańszą wersję niż zamawiałem ale nie chce mi się bawić w demontaż i dogadałem się że sprzedawcą, że zwróci mi 50USD. W tym problem, że aliexpress zmienia mi za każdym razem spór na zwrot towaru i daje etykietę. Dwa razy zamykałem i otwierałem spór, czterokrotnie pisałem na centrum pomocy wysyłając screeny z informacją, że się dogadałem, że sprzedawca i w czym tkwi problem. Czterokrotnie zapewnili mnie, że sprawę załatwią i czterokrotnie zamykali mają apelacje z tego tytułu, że spór jest otwarty i nie odesłałem przedmiotu. Jest jakiś sposób na nich czy pozostaje odesłać przedmiot lub olać temat?
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika azaber
  Od pewnego czasu, przy artykułach z kategorii "Choice",a prawdopodobnie też wszystkich innych wysyłanych przez Ali z własnych magazynów, jedyną formą rozwiązywania sporów tego typu, jest zwrot kasy po zwrocie towaru.
  Trudno Ci będzie tu coś zdziałać, bo support jest tam oporny, działający według z góry przygotowanych szablonów i w nietypowych sytuacjach ciężko trafić na konsultanta, który zrozumie problem i zechce się nim poważnie zająć.

  Jeśli doszedłeś do porozumienia ze sprzedawcą, to spróbuj go poprosić o przelew środków w inny sposób, np. na Paypal.
  Awatar użytkownika plywakpl
  Autor
  Dzięki za odpowiedź, dokładnie tak to wygląda rozmawiałem z czterema konsultantami i za każdym razem ten sam scenariusz zapewniając o pozytywnym rozwiązaniu sprawy i za każdym razem na następny dzień mail z odrzuceniem wniosku. Podejmę jeszcze jedną próbę. PayPala nie mam, a nie wiem czy sprzedający będzie chciał robić standardowy przelew na revoluta. Chyba pora dać sobie spokój z aliexpress do zamawiania czekololwiek droższego niż kilkadziesiąt dolarów.
 2. Awatar użytkownika Bonzo123
  Też mam ten problem. Nie wiem jak go ugryźć
 3. Awatar użytkownika Chucky
  Na Ali raczej z Botem się gada. Miałem problem z opłaceniem płatności i stała regułka była
Awatar użytkownika