lis 13. 2021
Dzień dobry wszystkim, mam krótkie pytanie/a. Używał ktoś tytułowej wysyłki na swój adres? Trafiła ona na dodatkowe opłaty? Zamówiłem słuchawki z promocji 11.11 ale przy wyborze adresu żeby kliknąć szybciej po prostu zaakceptowałem adres domowy zamiast wybrać paczkomat.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj
12 Komentarzy
 1. Avatar
  To praktycznie to samo, co Aliexpress Standard Shipping. Jeśli przy składaniu zamówienia, miałeś również możliwość wyboru paczkomatu, jako formy dostawy, to żadnych dodatkowych opłat, nie musisz się obawiać.
 2. Avatar
  Autor
  azaber13/11/2021 11:57

  To praktycznie to samo, co Aliexpress Standard Shipping. Jeśli przy …To praktycznie to samo, co Aliexpress Standard Shipping. Jeśli przy składaniu zamówienia, miałeś również możliwość wyboru paczkomatu, jako formy dostawy, to żadnych dodatkowych opłat, nie musisz się obawiać.


  Dzięki, myślałem że te paczki idą przez Pocztex który jest chyba usługą PP więc opłata gwwrantowana
 3. Avatar
  Mkjouin280113/11/2021 12:21

  Dzięki, myślałem że te paczki idą przez Pocztex który jest chyba usługą PP …Dzięki, myślałem że te paczki idą przez Pocztex który jest chyba usługą PP więc opłata gwwrantowana


  Doręcza je rzeczywiście Pocztex, ale odprawę celną przechodzą na Węgrzech, a do Polski trafiają już jako przesyłki wewnątrzwspólnotowe, więc nie ma mowy, o jakichkolwiek dodatkowych opłatach.
 4. Avatar
  Autor
  azaber13/11/2021 12:28

  Doręcza je rzeczywiście Pocztex, ale odprawę celną przechodzą na Węgrzech, …Doręcza je rzeczywiście Pocztex, ale odprawę celną przechodzą na Węgrzech, a do Polski trafiają już jako przesyłki wewnątrzwspólnotowe, więc nie ma mowy, o jakichkolwiek dodatkowych opłatach.


  Mógłbyś powiedzieć czy jeśli mam numer LD(...)NL to sprzedawca poprawnie to nadał? Myślałem że ma być 0045 czy 0055 - nie chciałbym trafić na dodatkowe opłaty celne
 5. Avatar
  Mkjouin280113/11/2021 15:28

  Mógłbyś powiedzieć czy jeśli mam numer LD(...)NL to sprzedawca poprawnie to …Mógłbyś powiedzieć czy jeśli mam numer LD(...)NL to sprzedawca poprawnie to nadał? Myślałem że ma być 0045 czy 0055 - nie chciałbym trafić na dodatkowe opłaty celne


  No to w tej ofercie, paczkomatu do wyboru raczej nie było. Niektóre przedmitoy, które z jakichś powodów nie mogą być wysłane standardową logistyką cainiao (np takie które zawierają wbudowana baterię) są wysyłane "zwykłymi" przesyłkami pocztowymi. Tak jest w przypadku tej twojej przesyłki. Nadali Ci to pocztą holenderską (list ekspresowy/mała paczka). Dodatkowe opłaty praktycznie pewne. Vat miałeś juz wliczony w cenę przedmiotu, ale Poczta Polska naliczy Ci opłatę, za przedstawienie do odprawy celnej, w wysokości 8,50 zł.
 6. Avatar
  Autor
  azaber13/11/2021 15:38

  No to w tej ofercie, paczkomatu do wyboru raczej nie było. Niektóre p …No to w tej ofercie, paczkomatu do wyboru raczej nie było. Niektóre przedmitoy, które z jakichś powodów nie mogą być wysłane standardową logistyką cainiao (np takie które zawierają wbudowana baterię) są wysyłane "zwykłymi" przesyłkami pocztowymi. Tak jest w przypadku tej twojej przesyłki. Nadali Ci to pocztą holenderską (list ekspresowy/mała paczka). Dodatkowe opłaty praktycznie pewne. Vat miałeś juz wliczony w cenę przedmiotu, ale Poczta Polska naliczy Ci opłatę, za przedstawienie do odprawy celnej, w wysokości 8,50 zł.


  No to poleciał w ch..a Anker, no nic, dzięki za wytłumaczenie. Walić opłatę bo kupiłem słuchawki za 40% ceny, ja po prostu chciałbym to dostać w miarę szybko a nie za 3 miesiące
 7. Avatar
  Mkjouin280113/11/2021 15:39

  No to poleciał w ch..a Anker, no nic, dzięki za wytłumaczenie. Walić opł …No to poleciał w ch..a Anker, no nic, dzięki za wytłumaczenie. Walić opłatę bo kupiłem słuchawki za 40% ceny, ja po prostu chciałbym to dostać w miarę szybko a nie za 3 miesiące


  Te przesyłki i tak dochodzą dość szybko, zwykle do miesiąca. To nie jest tak, że sprzedawca może sobie dowolnie wybrać sposób dostawy. Jeśli nada coś, co nie spełnia wymogów danej formy dostawy, to mogą mu to cofnąć na sortowni, z adnotacją, "niedozwolony przedmiot" (sam kilkukrotnie miałem takie przypadki).
  Poza tym, ta forma wysyłki, o której pisałeś (Aliexpress Selection Standard), tym się różni od standardowego ASS, że Ali ma te przedmioty już wcześniej w swoim magazynie i w momencie wpłynięcia zamówienia, to oni, a nie sprzedawca, zajmują się wysyłką.
 8. Avatar
  Autor
  azaber13/11/2021 15:47

  Te przesyłki i tak dochodzą dość szybko, zwykle do miesiąca. To nie jest ta …Te przesyłki i tak dochodzą dość szybko, zwykle do miesiąca. To nie jest tak, że sprzedawca może sobie dowolnie wybrać sposób dostawy. Jeśli nada coś, co nie spełnia wymogów danej formy dostawy, to mogą mu to cofnąć na sortowni, z adnotacją, "niedozwolony przedmiot" (sam kilkukrotnie miałem takie przypadki). Poza tym, ta forma wysyłki, o której pisałeś (Aliexpress Selection Standard), tym się różni od standardowego ASS, że Ali ma te przedmioty już wcześniej w swoim magazynie i w momencie wpłynięcia zamówienia, to oni, a nie sprzedawca, zajmują się wysyłką.


  No właśnie zauważylem, bo statusy że ruszył z magazynu pojawiły się właściwie od razu. Kiedy płaci się 8,5zł, podczas dostawy? Czy trzeba iść na pocztę i odebrać paczkę?
  Produkt to słuchawki kupione za ~150zł - czy mogą mi coś poza 8,5zł doliczyć? :/
 9. Avatar
  Mkjouin280113/11/2021 15:50

  No właśnie zauważylem, bo statusy że ruszył z magazynu pojawiły się właści …No właśnie zauważylem, bo statusy że ruszył z magazynu pojawiły się właściwie od razu. Kiedy płaci się 8,5zł, podczas dostawy? Czy trzeba iść na pocztę i odebrać paczkę?Produkt to słuchawki kupione za ~150zł - czy mogą mi coś poza 8,5zł doliczyć? :/


  Należność zapłacisz przy odbiorze, u listonosza. Przy tej wartości zamówienia, powinno się skończyć na tej, stałej opłacie 8,50zł.
  Edytowane przez: "azaber" lis 13.
 10. Avatar
  Autor
  azaber13/11/2021 15:58

  Należność zapłacisz przy odbiorze, u kuriera, czy listonosza. Przy tej war …Należność zapłacisz przy odbiorze, u kuriera, czy listonosza. Przy tej wartości zamówienia, powinno się skończyć na tej, stałej opłacie 8,50zł.


  Dzięki za pomoc, jesteś super
 11. Avatar
  @Mkjouin2801 i jak, były dodatkowe opłaty u listonosza?
 12. Avatar
  Autor
  szczerbo150724/12/2021 21:39

  @Mkjouin2801 i jak, były dodatkowe opłaty u listonosza?


  Nic nie było, słuchawki za 150zł (a rynkowo 400) przyszły bez żadnych opłat. Wesołych Świąt!
Prześlij Komentarz
Avatar