paź 26. 2021
Zakupy w AliExpress dla doświadczonych Pepperowiczów nie stanowią większego problemu. Jednakże dla nowych użytkowników nazewnictwo i specyfika różnego rodzaju kodów i kuponów może być dezorientująca. Z tego też powodu postanowiliśmy przygotować ten poradnik.

KARTA PRODUKTU

450108_1.jpg
Oprócz opisu, zdjęć i ceny mamy tutaj:
1. Informacje o kuponach sklepu / sprzedawcy.

Żółte kupony pobieramy (po uprzednim zalogowaniu się) klikając Zdobądź kupony, a następnie Odbierz przy odpowiednim kuponie. W przykładzie mamy $1 zniżki przy zakupach za conajmniej $10, a także $2 przy zakupach za co najmniej $26 i $3 przy MWZ $50.
Ponadto, jeśli sklep przygotował kod promocyjny to również wyświetli się on na stronie głównej i po rozwinięciu.

450108_1.jpg
2. Kolor / wybór modelu
Tutaj wybieramy kolor produktu lub model danego sprzętu. W przykładzie przy wysyłce z Polski możemy wybrać tylko jeden model, ale przy wysyłce z Chin dostępne są też inne
3. Magazyn wysyłki
Ostatnim krokiem na stronie głównej jest wybór magazynu wysyłki towaru.

KOSZYK

450108_1.jpg
1. Po kliknięciu zaznacz wszystko system podliczy nam cenę uwzględniając odpowiednie kupony (3)
2. Tutaj macie informacje, jaki kupon działa z zamówieniem
3. Podsumowanie zamówienia, gdzie widzimy cenę wyjściową oraz Sumę po odjęciu kuponów


Przechodzimy dalej klikając KUP
W ostatnim kroku możemy wykorzystać kod rabatowy (o ile taki posiadamy). W moim przykładzie sprzedawca dodał kod obniżający cenę o $3 przy zakupach za co najmniej $11. Ostatecznie, więc za całość zapłacimy $8.98

450108_1.jpg
PŁATNOŚĆ
AliExpress obsługuje polskie metody płatności. Oprócz płatności kartą możecie skorzystać, więc z BLIKa, PayU czy Przelewy24. Nie ma tutaj żadnego problemu z realizacją płatności.

KAMPANIE ALIEXPRESS
Kilka razy do roku AliExpress przygotowuje specjalne wydarzenia z masą promocji. Oczywiście najbardziej znana kampania to tzw. Singles Day odbywająca się zawsze 11 listopada. Kolejna duża porcja promocji to marcowe urodziny AliExpress. Po drodze mamy oczywiście jeszcze masę mniejszych i większych eventów, które rządzą się swoimi prawami.

W okresie trwania tych promocji pojawiają się dodatkowe kody rabatowe, które pozwalają zaoszczędzić dodatkowe pieniądze i najczęściej są one dużo atrakcyjniejsze niż te proponowane przez sklepy i sprzedawców.
Kod te są uwarunkowane pewnymi obostrzeniami. Najlepiej zobrazuje to poniższy obrazek:

450108_1.jpg
Niektóre dotyczą wydarzeń (np. kto pierwszy ten lepszy) inne produktów oznaczonych jako 3-7 dniowa dostawa (patrz na screen z kartą produktu), a jeszcze inne na produkty wysyłane z europejskich magazynów. Nie jest to przesadnie skomplikowane, ale należy zwrócić uwagę przy planowaniu zakupów.
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy
Dyskusje
3 Komentarze
Prześlij Komentarz