paź 10. 2022
Cześć.
1 października kupiłem coś na aliexpress. Sprzedawca podał fake'owy numer trackingu, który twierdzi, że paczka jest u mnie. Dodam że popełniłem WIELBŁĄD, gdyż sklep był bez opinii. Napisałem 3 dni temu do sprzedawcy, że podał fakeowy numer trackingu, jednak nic nie odpisał i sklep zawinął się najprawdopodobniej z aliexpress, bo jego nazwa zmieniła się na "Shop123431235" i nie ma już żadnych ofert, a było ich tam setki.

Dodam, że nie mieszkam w Warszawie, tylko na podkarpaciu.

Jest jakaś szansa na odzyskanie kasy?
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy
Skomentuj

20 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  1. Poczekaj na możliwość sporu i go otwórz.
  2. W praktyce sprawdzone, jeśli nie chcesz czekać to zaznacz, że przesyłka doszła, wystaw same negatywy w postaci 1 gwiazdki, dodaj zdjęcie pustej ręki xD i napisz, że przesyłka nie doszła. Wtedy to zgłoś. Kasa wraca na następny dzień. Wiem, śmieszne i trochę ryzykowne, ale jednak sprawdzone.
 2. Avatar
  Szanse są większe niż duże na odzyskanie kasy. Czekasz aż będziesz mógł otworzyć spór. Piszesz, że sprzedawca podał fałszywy nr przesyłki. Paczki nie dostałeś, tracking pokazuje że została odebrana w innym mieście niż adres zamówienia. Możesz tu screena wstawić z trackingu jeśli widać miejscowość. No i adres zamówienia. Jak chcesz to możesz i mapę z google maps wstawić z tymi punktami. Piszesz że sprzedawca miał wiele przedmiotów w sprzedaży, teraz zniknął i się nie odzywa. Jeśli sklep nowy i się zawinął, to podejrzewam że jest i tak na widelcu i zwrot będzie bez problemu.

  A chargeback to nie jest takie szybkie rozwiązanie, które tutaj i tak nie ma zastosowania.
  Avatar
  Przy mniejszych kwotach chargeback jest rozpatrywany w tym samym dniu, w którym został zgłoszony. Czyli zgłoszenie i od razu zautomatyzowana decyzja. To o czym mówisz, że nie jest szybkim rozwiązaniem?

  Myślisz, że AliExpress będzie mapki sprawdzało? Rozczaruję Cię. (Edytowano)
 3. Avatar
  Dawno nie robiłem zakupów na Ali, ale zdaje się że można zgłosić spór do ali, wazne żebyś nie potwierdził odbioru paczki.
  Avatar
  Autor
  Nie potwierdziłem odbioru, także luz pod tym względem. Sporu otworzyć nie mogę bo nie minęło 10 dni od zamówienia, a z botem się nie dogadam...
 4. Avatar
  No to masz bo pieniądzach raczej .
 5. Avatar
  Jak pilne to chargeback.
  Avatar
  Autor
  Płacone przez przelewy 24 blikiem
Avatar