ALIEXPRESS - Dzień Singla, Black Friday itp to ściema

9
lis 28. 2020
Witam.
Będzie trochę przydługo, ale myślę, że warto przeczytać ku przestrodze.
Od lat kupuję na Ali i miałem same pozytywne doświadczenia, więc skusiłem się na "Dzień Singla" (11.11.2020), bo były naprawdę atrakcyjne ceny. To wszystko ściema. Kupiłem od kilku sprzedających z czego z trzema mam do tej pory problemy.
Żeby nie przedłużać opiszę teraz tylko jeden z przypadków.
Kupiłem aparaturę za 20,77 $ + wysyłka 9,56 (wcześniej było 7.03, ale zanim kliknąłem "kup teraz Chińczyk podniósł cenę) z wysyłką z Polski.
Zaraz po zakupie sprzedawca napisał, że urząd celny zatrzymał towar i mi go nie wyśle, więc żebym anulował zamówienie, a zwróci kasę. Jako powód mam podać "już go nie chcę" lub "inny powód". W tym momencie na tej aukcji wysyłka podskoczyła już do 11,53 $ (przedmiot nadal był dostępny z wysyłką z Polski, więc mieli go na magazynie).
Gdy napisałem, że nie anuluję zamówienia i chcę towar, za który zapłaciłem dostałem odpowiedź, że "nie wysyłają" i i tak nie zostanie do mnie wysłany (nadal aktywna aukcja).
Po jakimś czasie dostałem info, że wysłali i link do śledzenia przesyłki - czyli myślę - dopiąłem swego.
Nic bardziej mylnego - Chinol podał mi fałszywy numer przesyłki (rzeczywiście przesyłka wyśżła z UP Gorzów Wlkp., ale na inny adres, z innym numerem telefonu i z inną zawartością, czyli dla kogo innego).
Gdy wszedłem w śledzeie, okazało się, że przesyłka została odebrana 25.11 w placówce Poczt Polskiej w Gdyni (Gdynia 11), czyli 500 km od mojego miejsca zamieszkania (97-425 Zelów - woj, łodzkie).
Gdy napisałem o tym do sprzedawcy odpowiedział, że "przesyłka została anulowana z jakiegoś powodu" i czy chcę zwrot kasy (wtedy aukcja o którą drążyłem została zakończona, a pojawiła się nowa z tym samym przedmiotem z wysyłką z Polski za 22,53 $ + 11,53 $ wysyłka).
Poprosiłem więc o skan dowodu nadania, abym mógł interweniować na poczcie w sprawie zaginięcia.
Oczywiście nie dostałem tego skanu, bo sprzedawca sam by się pogrążył (numer śledzenia był oczywiście od zupełnie innego zamówienia od innej osoby).
Po zagrożeniu, że otworzę spór przez Aliexpress, jeśli będą mnie dalej okłamywać ponownie zaproponowali abym anulował zamówienie podając "powody osobiste".
W tym momencie moja cierpliwość się wyczerpała i otworzyłem spór, licząc na pomoc Ali.
Chyba też się przeliczyłem, bo nie ma tam możliwości (w formularzu sporu) wyegzekwowania wysyłki towaru i dokładnego opisania tematu (jest na to tylko 500 znaków). Jest tylko opcja "zwrot kasy", a nie o to mi chodziło.
Formularz zostanie (chyba) przesłany do sprzedawcy, więc Aliexpress nawet nie pozna powodu otwarcia sporu.
Podsumowując przydługą tyradę:
ZNIŻKI TYPU "DZIEŃ SINGLA", CZY "BLACK FRIDAY", "BLACK WEEK" itp. TO CZYSTA ŚCIEMA - NAWET JEŚLI KUPISZ W TEJ PROMOCJI TO NIGDY NIE DOSTANIESZ TOWARU W TEJ CENIE - potem będziesz mógł kupić ten przedmiot w normalnej cenie (wtedy go wyślą).
Pozdrawiam -
Dariusz
P.S. Miałem jeszcze dwa podobne przypadki z "Dnia Singla" (11.11.2020).
Czyli 3 przypadki na 8 zakupów w "Dzień Singla" - myślę, że jest to nagminna praktyka na Aliexpress, ale większość kupujących "podkula ogon" i godzi się na anulowanie zamówienia nie mając już prawa do wystawienia komentarza (ja zamierzam uczynić inaczej).
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy
9 Komentarzy
Prześlij Komentarz