AliExpress - Chińczyk nie chce wysłać towaru.

12
kwi 2. 2019
Sytuacja jest następująca. Kupiłem u chińczyka kontroler do drona (~400, a na wyprzedaży z kuponem 350 zł). Jak kupowałem, był dostępny. Po dwóch dniach zobaczyłem, ze przedmiot jest (u niego) niedostępny i napisałem, kiedy go wyślę. Odpisał, że magazyn przygotowuje paczkę i wyślę w ciągu 7 dni.
Dzisiaj dostałem wiadomość, że przedmiot nie przeszedł kontroli jakości i prosi o anulowanie zamówienia. Przedmiot u niego w dalszym ciągu jest niedostępny, ale u innych sprzedawców można dokonać zakupu, tylko w wyższej cenie.
Czy można w jakiś sposób go zmusić do wysyłki? Co radzicie w tej sytuacji?
Aktualizacje społecznościowe
12 Komentarzy
Możesz otworzyć tak zwany "spór", ale w praktyce jak to się skończy to trudno wyrokować.
Póki co, odpisałem mu, że u innych jest dostępny i czekam na przedmiot. Ma jeszcze 2 dni, zanim zamówienie nie zostanie z automatu anulowane. Zastanawiam się, czy nie wydłużyć czasu na wysyłkę.
Nie warto wydłużać, poczekaj aż zamówienie samo sięga anuluje, ewentualnie postrasz że AliExpress go zablokuje przez to. Tylko tyle. Przedłużaniem nigdy nic mi nie dało
Dostałem właśnie numer śledzenia, zobaczymy jak się zakończy, czy faktycznie wysłał.
Łatwo nie będzie. Co prawda numer śledzenia wysłał, ale okazuje się, że to chyba fake i dzisiaj napisał, że paczkę wysłał do agenta cargo i czeka na prawidłowy numer od niego. Jak go dostanie, to zaktualizuje.
Mam wrażenie, że coś kręci.
i jak to sie u Ciebie skonczylo bo mam podobny problem z fakeowym trackingiem
Założyłem spór, załączyłem screen ze strony śledzenia przesyłki poczty polskiej i napisałem, że mnie oszukał i paczka została wysłana na inny adres (drugi koniec Polski). AliExpress oddało mi kasę. Tak się sprawa zakończyła.
Sprawdź ten fake tracking i jeśli z numeru wynika, że zostało doręczone pod inny adres, nie powinieneś mieć problemu ze zwrotem.
tak w brazyli czeka na dostarczenie!!! ja mam troche inna sprawe bo udało mi sie zlapac fajny kupon 10/20 i pewnie dlatego chinczyk nie wyslal. Samo oddanie kasy nic mi nie da, bo odadza mi moja zaplate bez wartosci kuponu, a sam kupon przeciez nie wroci.... Masz na to jakis pomysl?
Z kuponem nie mam pomysłu. Ja tez wykorzystałem 30/100 i dostałem zwrot bez wartości kuponu.
cwane chiniole specjalnie to robia...
Inne zakupy z kuponami 10/20 czy 5/30 doszły bez problemu, ale to fakt, są to cwaniaki.
tonil29/05/2019 01:45

Inne zakupy z kuponami 10/20 czy 5/30 doszły bez problemu, ale to fakt, są …Inne zakupy z kuponami 10/20 czy 5/30 doszły bez problemu, ale to fakt, są to cwaniaki.zrobilem refunda i o dziwo jest tam kwota zakupu bez kuponu wiec moze uda mi sie wyjsc z dobrym humorem z całego zajscia
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje