Aliexpress, brak wysyłki

3
wrz 7. 2020
Ostatnio zamówiłem pewną rzecz z ali, sprzedawca wydawał się pewny, kilka tysięcy sprzedanych, kilkaset recenzji. Jednak po kilku dniach paczka była nadal nie wysłana, napisałem więc do niego wiadomość. Po dosłownie kilku godzinach dostałem numer paczki (zaczynający się na 045, czyli Standard Shipping, taki jak wybrałem), ale po kilku dniach ten numer nadal nie ma żadnego statusu. To jest jakaś próba oszustwa, czy po prostu dać temu jeszcze kilka dni? Zamówiłem tego samego dnia kilka innych paczek i wszystkie już dawno zostały wysłane, niektóre są już w Europie. Jest to kwestia ledwie kilkudziesięciu złotych, jednak potrzebuję tego przedmiotu jak najszybciej i nie wiem czy po prostu poczekać, czy zamówić jeszcze raz u innego sprzedawcy?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
3 Komentarze
Możliwe, że nadał ale jeszcze nikt z poczty nie odebrał od niego paczki. Nieraz musiałem czekać z tydzień zanim coś ruszyło. Sugeruję czekać cierpliwie.
eLch07/09/2020 14:21

Możliwe, że nadał ale jeszcze nikt z poczty nie odebrał od niego paczki. Ni …Możliwe, że nadał ale jeszcze nikt z poczty nie odebrał od niego paczki. Nieraz musiałem czekać z tydzień zanim coś ruszyło. Sugeruję czekać cierpliwie.Właśnie najbardziej podejrzane wydało mi się to, że po tym jak upomniałem się o wysyłkę to dostałem odpowiedź i po dosłownie 10 minutach od tej odpowiedzi dostałem e-mail, że przesyłka jest w drodze wraz z numerem. Tylko tak jak pisałem nic nawet nie ruszyło z jej statusem.
Edytowane przez: "dcase" wrz 7.
Niestety nic nie możesz zrobić. Ja ostatnio miałem nieci podobna historię. Chińczyk napisał mi, że z powodu COVID wzrosły ceny transportu i wysłał link do dopłaty. Odmówiłem, bo przedmiot warty był nieco ponad $1 a za przesyłkę zażyczył sobie $1,5. Po tym dostałem informację, że paczka wysłana. Żeby było śmieszniej przesyłka jest niby rejestrowana, a pierwszy status jest sprzed 2 dni kiedy to do mnie napisał o dopłatę. Na 90% wysłał jakiś fake tracking, ale póki nie upłynie okres ochrony czyli 90 dni niewiele mogę zrobić.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst