Opublikowano 16 godzin temu

Alarm, kamery zabezpieczenia biura

Cześć, nie dawno ukradli mi rower. Pomimo zabezpieczeń, ochrony i kamer w garażu złodziej znalazł lukę i zaj... mi rower. Miejsca garażowe już zabezpieczyłem. Teraz przyszedł czas na uzbrojenie biura.

Chętnie wysłucham propozycji i wierze że znajdę tu trochę merytoryki

Mam biuro na piętrze i dwa wejścia do lokalu. Lokal składa się 4 pomieszczeń. W dwóch są okna normalne w pozostałych dwóch pokojach wysokie okna z kratami.
W jakie zabezpieczenia pójść, w jakie systemy. Planuje zakupić UPS ( nie mogę sobie pozwolić na zaniki napięcia ). Chciałbym ewentualnie spiąć kamery z awaryjnym systemem zasilania bo względnie łatwo jest odciąć zasilanie w biurze. To co chciałbym uzyskać to system oparty na kamerach, kontaktronach i czujnikach ruchu. Dodatkowo przydały by się detektory wilgoci i dymu ( nie dawno z powodu usterki ostro zalało mi biuro, było po kostki wody i był to weekend ;/ )

Czy jednym względnym poziomem bezpieczeństwa jest system oparty na kablach ? Czy zigbee to zły pomysł ?

Polecicie coś ?
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

2 Komentarze

Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika Jaybeast
    Rozwiązanie wireless zawsze bedzie bardziej podatne na atak niż kabel. Wyglada na to ze zlamanie zigbee wcale nie jest trudne: av.tib.eu/med…422
    Imo powinienes zainwestowac bardziej w "prewencję" tak aby zlodziej widzial zabezpieczenia i zrezygnowal z ataku.
    Jeśli gra jest warta swieczki, rozwaz rolety antywłamaniowe na okna i drzwi. (Edytowano)
  2. Awatar użytkownika -WilQ-
    W pracy przerobiłem sporo bezprzewodowych systemów zabezpieczeń i szczerze mogę polecić jedynie satelowski abax 2. Dwukierunkowa transmisja, dobry zasięg, szyfrowanie aes, marginalna ilość fałszywych alarmów, długi czas pracy na baterii, multum opcji rozbudowy (w ofercie znajdziesz również czjuki zalania i dymu). Na minus satel nie należy do najtańszych, dodatkowo konfiguracja może okazać się wyzwaniem dla amatora.