Akumulatorki i ładowarki

2
mar 15.
Ostatnio kupiłem ładowarkę Liitokala lii-402 oraz komplet polecanych tutaj akumulatorków laada. Póki co czekam na zamówienie ale mam kilka pytań z nim związanych. Po pierwsze czy takie akumulatorki lepiej rozładować do zera i ładować do pełna czy jednak lepsze jest doładowywanie ich co jakiś czas. Druga najważniejsza kwestia to jeśli lepiej rozładować to czy lii402 ma taką funkcję? Za niedługo prawdopodobnie kupię drugą ładowarkę, jaka będzie lepsza od podstawowej wersji li402? Na co zwrócić uwagę przy zakupie drugiej? Z góry dzięki za wszelkie pomocne komentarze
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
2 Komentarze
Nic nie musisz rozładowywać do 0. Ładujesz dopiero jak dane urządzenie wskaże, że aku jest na wyczerpaniu lub po prostu padnie. Jak nie będziesz używał ich dłuższy czasz, to ładujesz do około 80% i tak przechowujesz.
Edytowane przez: "Mowca" mar 15.
Rozładowywanie do zera skraca żywotność akumulatorów, więc lepiej ładować kiedy nie osiągają zero. Niektóre ładowarki mają nawet problem z ładowaniem aku rozładowanych do zera, w tym Opus BT C3100, która uznawana jest za jedna z lepszych ładowarek (sam posiadam).
Tutaj masz dość obszerną dyskusję na temat aku w telefonach: pepper.pl/dys…966
Ale możesz to traktować ogólnie. Jednak proponowałbym zajrzeć do linków, które tam są, a nie tylko do samych komentarzy.
Pamiętaj, że w głównej mierze liczy się liczba cykli ładowania, co nie oznacza, że powinieneś wyładowywać aku do końca, bo to jest już potwierdzone, że skraca żywotność.
Koniec końców i tak pewnie będziesz ładował dopiero jak urządzenie przestanie działać, bo tak chyba robi prawie każdy
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst