Agencja celna DHL

19
sty 24. 2018
Witajcie.

No i stało się, trafiłem pierwszy raz na cło/vat. Kupiłem dwie myszy komputerowe z promki na Gearbeście, wysyłka DHL. Dzwoni dziś kobiecina i mówi, żebym podał maila a ona mi wyśle formularz vat i inne takie tam ciekawe rzeczy do poczytania. No i dostałem tego maila. Jest formularz i sporo innych informacji, między innymi:

"Pragniemy poinformować, że DHL Express pobiera opłaty za dodatkowe usługi celne wyszczególnione w Cenniku Usług Międzynarodowych.


Dodatkowo informujemy, że od czwartego dnia po przylocie naliczamy koszty magazynowania zgodnie z powyższym cennikiem."


Wg ichniejszego cennika pobierają 2% od wartości przedmiotów, ale nie mniej, niż 60zł. Za myszy zapłaciłem dokładnie 18,94 i średnio mi się widzi dopłacać aż tyle.

Czy ktoś już miał z tym do czynienia? Czy można odmówić przyjęcia takiej przesyłki bez ponoszenia jakichś opłat? Wolę odesłać to do chińczyka, niż przepłacać za "średniej jakości" myszy.....
Aktualizacje społecznościowe
DHL OkazjeDHL kody promocyjneRóżne
19 Komentarzy
Pytanie ile chcą doliczyć opłat? Mi kiedyś DHL policzyło sam VAT 23%, bez dodatkowych opłat. Wyszło kilkanaście zł.
Jeżeli nie chcesz płacić opłat dodatkowych powiedz, że tego nie zamawiałeś i tyle. Najwyżej będziesz niecałe 19 zł w plecy.
Coyotesty 24. 2018

Pytanie ile chcą doliczyć opłat? Mi kiedyś DHL policzyło sam VAT 23%, bez d …Pytanie ile chcą doliczyć opłat? Mi kiedyś DHL policzyło sam VAT 23%, bez dodatkowych opłat. Wyszło kilkanaście zł.Jeżeli nie chcesz płacić opłat dodatkowych powiedz, że tego nie zamawiałeś i tyle. Najwyżej będziesz niecałe 19 zł w plecy.Biorę taką możliwość pod uwagę. Dostałem pierwszą odpowiedź od DHL. Na pytanie ile wyniosą mnie opłaty DHLowskie odpowiedzieli, że do zapłaty będzie tylko 23% vatu. Także niby ok. Dopytałem jeszcze dokładniej czy aby na pewno nie policzą żadnych opłat, prowizji, kosztów magazynowych itd. i czekam na odpowiedź. Jeżeli mnie upewnią to wyślę im te oświadczenie. Będę przynajmniej miał jako tako na piśmie, że ktoś od nich zapewnił mnie, iż nie powinno być żadnych kosztów prócz vatu.
Edytowane przez: "big7887" sty 24. 2018
Ciekawe sa podwójne standardy też dostalem te myszki dhlem i nic, o nic nikt nie pytał
Edytowane przez: "misterpaw" sty 24. 2018
Najwyraźniej miałem pecha... Pierwszy raz wybrałem kuriera, w zasadzie z ciekawości, bo podobno szybko. No i faktycznie w miarę szybko, ale gratis dorzucają dodatkowe atrakcje... Pierwszy i ostatni raz kurier przy zakupach z Chin. I tak szczęście, że to tylko pierdoła, a nie coś droższego.
No u mnie to nie było szybko. Na samym celnym paczki leżały 3 tygodnie.
Fakt, że jak dostałem sms z informacją, że muszę się skontaktować w sprawie vat - to po przesłaniu potwierdzeń na maila, paczka dotarła tego samego dnia.

Jak piszą, że sam vat to nie dopytuj tylko zapłać sam vat
Avatar
Usunięty3086
Sam uważam aby nie wybrać kuriera kupując z Chin bo niemal zawsze to jest je..ny DHL - oni zawsze ale to ZAWSZE pobiorą wam vat. Wybierając najtańszą formę wysyłki a takowa jest darmowa w 90% to może i paczka idzie dłużej ale nic się nie dopłaca.
Ja żyłem w przekonaniu, że towar o wartości do 22 euro jest zwolniony z vatu.

Edit. Właśnie przeczytałem, że to trochę bardziej skomplikowane, bo nie obejmuje zakupów online.
Edytowane przez: "narev" sty 26. 2018
narev26/01/2018 07:09

Ja żyłem w przekonaniu, że towar o wartości do 22 euro jest zwolniony z vat …Ja żyłem w przekonaniu, że towar o wartości do 22 euro jest zwolniony z vatu.Edit. Właśnie przeczytałem, że to trochę bardziej skomplikowane, bo nie obejmuje zakupów online.A no właśnie. Odnośnie wartości 22EUR ma to zastosowanie wtedy, kiedy jest to prezent, nie dotyczy to jednak zakupów!
Jak te wszystkie listy przechodzą a w DHL nie przechodzi to nie wiem...

Kiedy zacząłem szukać informacji o DHL i cle, vacie itd znalazłem mnóstwo wpisów po necie, żeby omijać DHL szerokim łukiem przy zakupach z Chin. Miałem okazję przekonać się na własnej skórze. Pierwszy zakup z przesyłką DHL i od razu vacik.

Właśnie sprawa się skończyła, do zapłaty 4zł vatu. Całe szczęście tylko 4zł, bez jakichś opłat czy prowizji dla DHL. To prawie na pewno dlatego, że mała wartość. Wysłałem oświadczenie mailem i musiałem porobić i podesłać screeny ze sklepu i paypala z dowodem ile faktycznie zapłaciłem. Kwotę do zapłaty wraz z numerem konta i krótką instrukcją otrzymałem SMSem. Mam zapłacić przelewem i przygotować potwierdzenie przelewu dla kuriera. Na tym koniec historii.

Do kupowania tanich rzeczy bierzcie listy i tyle, ja DHL więcej nie wybiorę. Pozdr.
big788726/01/2018 07:55

A no właśnie. Odnośnie wartości 22EUR ma to zastosowanie wtedy, kiedy jest …A no właśnie. Odnośnie wartości 22EUR ma to zastosowanie wtedy, kiedy jest to prezent, nie dotyczy to jednak zakupów!Jak te wszystkie listy przechodzą a w DHL nie przechodzi to nie wiem...Kiedy zacząłem szukać informacji o DHL i cle, vacie itd znalazłem mnóstwo wpisów po necie, żeby omijać DHL szerokim łukiem przy zakupach z Chin. Miałem okazję przekonać się na własnej skórze. Pierwszy zakup z przesyłką DHL i od razu vacik.Właśnie sprawa się skończyła, do zapłaty 4zł vatu. Całe szczęście tylko 4zł, bez jakichś opłat czy prowizji dla DHL. To prawie na pewno dlatego, że mała wartość. Wysłałem oświadczenie mailem i musiałem porobić i podesłać screeny ze sklepu i paypala z dowodem ile faktycznie zapłaciłem. Kwotę do zapłaty wraz z numerem konta i krótką instrukcją otrzymałem SMSem. Mam zapłacić przelewem i przygotować potwierdzenie przelewu dla kuriera. Na tym koniec historii.Do kupowania tanich rzeczy bierzcie listy i tyle, ja DHL więcej nie wybiorę. Pozdr.


Tylu osobom przyszło bez VATu, że i tak warto zaryzykować. W najgorszym wypadku trzeba dopłacić głupie 4zł Przy droższym przesyłkach to faktycznie nie ma sensu.
narevsty 26. 2018

Tylu osobom przyszło bez VATu, że i tak warto zaryzykować. W najgorszym wy …Tylu osobom przyszło bez VATu, że i tak warto zaryzykować. W najgorszym wypadku trzeba dopłacić głupie 4zł Przy droższym przesyłkach to faktycznie nie ma sensu.Wybrałem DHL przy tej cebuli, z resztą jak każdy, bo był darmowy. Dodatkowo doszło to, że byłem ciekawy, bo zawsze brałem wszystko listami. Moja ciekawość została zaspokojona aż nadto.
Mi wczoraj wysłali te myszki, 2 sztuki DHL'em... ; )) być może, też mi się trafi taka atrakcja. @big7887 daj znać czy były dodatkowe opłaty poza 23% vat.
deer12126/01/2018 11:49

Mi wczoraj wysłali te myszki, 2 sztuki DHL'em... ; )) być może, też mi się …Mi wczoraj wysłali te myszki, 2 sztuki DHL'em... ; )) być może, też mi się trafi taka atrakcja. @big7887 daj znać czy były dodatkowe opłaty poza 23% vat.


Na 99% nic poza vatem nie będzie. Już zapłaciłem przelewem vat i czekam z potwierdzeniem przelewu na kuriera. Jak nie zapomnisz to zdaj relację czy u ciebie też tak było, czy może przeszło bez vatu.
Edytowane przez: "big7887" sty 26. 2018
Czy pisząc oświadczenie masz na myśli ten formularz który otrzymałeś od DHL?
deer121sty 26. 2018

Mi wczoraj wysłali te myszki, 2 sztuki DHL'em... ; )) być może, też mi się …Mi wczoraj wysłali te myszki, 2 sztuki DHL'em... ; )) być może, też mi się trafi taka atrakcja. @big7887 daj znać czy były dodatkowe opłaty poza 23% vat.


Dołączam się, też wczoraj mi wysłali i troszeczkę mnie ta historia z VAT zaniepokoiła.
Moje myszki wysłane dzisiaj. Traktuje te dodatkowe 4 zł jako koszt nauki / doświadczenia ( koszt w zupełności akceptowalny ).
Edytowane przez: "gtx" sty 26. 2018
Metju26/01/2018 12:39

Czy pisząc oświadczenie masz na myśli ten formularz który otrzymałeś od DHL …Czy pisząc oświadczenie masz na myśli ten formularz który otrzymałeś od DHL?Po kontakcie telefonicznym, uprzejma pani wysłała na maila wszystkie niezbędne info, wraz z takim krótkim oświadczeniem:

OŚWIADCZENIE

Ja (imię i nazwisko) ……………………………………………………………………………………………
Świadomy odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań wynikającej z artykułu 233 Kodeksu Karnego oświadczam, iż biorę pełną odpowiedzialność za przesyłkę AWB …………
………………………………………………… (numer w temacie maila)

Przesyłka jest kierowana do mnie i będzie wykorzystywana przeze mnie w celach prywatnych i nie będzie przedmiotem obrotu handlowego. Zawartością w/w przesyłki jest/ są …………………………………………………………………………………………………………….

Za towar zapłacono dokładnie kwotę ……………………………………………….
Oświadczam, że Transport jest wliczony w wartość towaru z faktury.
Warunki transportu to DAP WARSZAWA.
Zobowiązuję się również pokryć wszelkie należności celno-podatkowe. Towar nie podlega CITES.

Uzupełniasz to normalnie na kompie i odsyłasz mejlem. To wszystko jeżeli chodzi o te oświadczenie.
big7887sty 26. 2018

Po kontakcie telefonicznym, uprzejma pani wysłała na maila wszystkie n …Po kontakcie telefonicznym, uprzejma pani wysłała na maila wszystkie niezbędne info, wraz z takim krótkim oświadczeniem:OŚWIADCZENIE Ja (imię i nazwisko) …………………………………………………………………………………………… Świadomy odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań wynikającej z artykułu 233 Kodeksu Karnego oświadczam, iż biorę pełną odpowiedzialność za przesyłkę AWB ………… ………………………………………………… (numer w temacie maila) Przesyłka jest kierowana do mnie i będzie wykorzystywana przeze mnie w celach prywatnych i nie będzie przedmiotem obrotu handlowego. Zawartością w/w przesyłki jest/ są ……………………………………………………………………………………………………………. Za towar zapłacono dokładnie kwotę ………………………………………………. Oświadczam, że Transport jest wliczony w wartość towaru z faktury. Warunki transportu to DAP WARSZAWA. Zobowiązuję się również pokryć wszelkie należności celno-podatkowe. Towar nie podlega CITES.Uzupełniasz to normalnie na kompie i odsyłasz mejlem. To wszystko jeżeli chodzi o te oświadczenie.


Dzięki ;-) mam nadzieję że się nie przyda :-)
big7887sty 26. 2018

Na 99% nic poza vatem nie będzie. Już zapłaciłem przelewem vat i czekam z p …Na 99% nic poza vatem nie będzie. Już zapłaciłem przelewem vat i czekam z potwierdzeniem przelewu na kuriera. Jak nie zapomnisz to zdaj relację czy u ciebie też tak było, czy może przeszło bez vatu.


Doszły bez
U mnie też obyło się bez problemów.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje