Airbnb proponuje bezpłatne odwołanie najbliższych rezerwacji.

2
mar 16.
Rezerwowaliście przez Airbnb nocleg na wyjazd w najbliższym czasie? Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne możecie odwołać swoją rezerwację i nie poniesiecie w związku z tym żadnych dodatkowych kosztów.

Okazuje się, że wielu użytkowników aplikacji Airbnb pomimo zagrożenia spowodowanego wirusem, było gotowych na odbycie zaplanowanej podróży. Wszystko przez to, by nie stracić środków, które wpłacili na poczet rezerwacji lub by nie ponieść kosztów związanych z odwołaniem pobytu.

Na szczęście firma postanowiła wprowadzić małe zmiany i ułatwić zmianę planów.

Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Firma odpowiedzialna za aplikację poinformowała o możliwości odzyskania całej wpłaconej kwoty za dokonaną rezerwację. Airbnb w tej sytuacji zrezygnuje też z pobierania dodatkowej opłaty za odwołanie pobytu. Propozycja ta ma sprawić, by klienci nie musieli czuć się zobowiązani do podróżowania.

Na początku zmiany obejmowały wyłącznie rezerwacje w krajach takich jak Chiny, Stany Zjednoczone, Włochy, czy Korea Północna. Jednak szybko rozprzestrzeniający się wirus sprawił, że ostatecznie firma rozszerzyła możliwość anulacji wszystkich rezerwacji, niezależnie od miejsca podróży.

Jeśli chcesz ubiegać się o zwrot środków za opłacone noclegi i uniknąć opłat za odstąpienie od rezerwacji, Twoje zamówienie powinno być złożone przed 14 marca, a pierwszy dzień pobytu musi zawierać się w terminie między 14 marca a 14 kwietnia.

Ograniczenie to zostało wprowadzone, aby użytkownicy nie wykorzystywali zmian na bezpłatne anulowanie wakacyjnych rezerwacji. Firma wie też, że wprowadzone zmiany mogą odbić się na właścicielach lokali, dlatego pracuje nad optymalnym rozwiązaniem, które zrekompensuje straty.

Źródło: gsmmaniak.pl
Aktualizacje społecznościowe
Airbnb OkazjeAirbnb voucheryRóżne
2 Komentarze
Ciekawe co na to booking?
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst