10,50 zł opłaty dodatkowej za paczkę z Chin

gru 16. 2022
Odebrałem dziś mała paczkę z Chin i zdziwko bo listonosz chce 10,50 zł że cło czy coś takiego.

Zamawiam od czasu do czasu z #aliexpress i nigdy nie miałem takiej dopłaty, tym razem paczka z #banggood i 10 zł kierowniku...

Paczka warta z 15-20 zł.

O co chodzi?
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy
Skomentuj

8 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Teraz na tym można nieźle walki robić na poczcie. Kupiłem tablet z chin. Przychodzi listonosz i mówi że opłata to 60 zł. Poproszę o kwit i potwierdzenie zapłaty a on nie ma. No to skąd mówię ta opłata? A on ma ręcznie gdzieś napisane. Nie wiadomo za co, a po zapłaceniu nie ma kwitu.
 2. Avatar
  Przecież to już jest od jakiegoś czasu, że co będzie oclone przez pocztę polską, podlega opłacie 8,50 + VAT, który nie ma nigdy pokrycia.
 3. Avatar
  Było 8,50, może i poczta zaczyna znowu swoje "podwyżki"
 4. Avatar
  Cło się płaci listonoszowi a nie urzędowi celnemu??? Jak ja miałem tą opłate to najpierw musiałem zapłacić na podane konto a dopiero po tygodniu dostałem paczkę.
  Avatar
  Zależy, zazwyczaj to opłata pocztowa + vat, cło chyba tylko firmy naliczają, ale czasem się trafi, że biorą paczkę z zagranicy do kontroli i wtedy albo przy odbiorze płacisz albo na konto - na konto najczęściej w DHL, nie mówiąc że masz jeszcze całą papierologię czasem do załatwiania
 5. Avatar
  Opłata 8.50 jest to kwota dla Poczty Polskiej za przedstawienie przesyłki do kontroli celnej i tam ewentualnie jest nakładany VAT+cło przez Urząd celny. Listonosz może wystawić pokwitowanie na kwotę dodatkowo jeśli ma tablet kwota ta jest wyświetlana w tablecie. Rzadko kto chce takie pokwitowanie więc pewnie zapomniał. (Edytowano)
  Avatar
  Nie do końca. Pytałem się kiedyś listonosza jak to naliczyli, gdy jeszcze zamawiałem z Ali, to powiedział że nie wie, to nalicza główny UP i do niech trzeba dzwonić.

  Natomiast znając wartość przedmiotu, jakbym ten VAT nie liczył, tak ich kwoty zawsze zawyżone.
Avatar